Povinne ručení o víkendu

Od: Datum: 22.09.12 18:02 odpovědí: 4 změna: 22.09.12 21:41

Dobrý den, dnes v sobotu jsem koupil manželce auto (je napsaná v kupní smlouvě). Stačí když si sjedná povinné ručení až v podnělí? A ještě jedna věc. Manželka ještě nikdy neměla uzavřené povinné ručení - dostane nějaké bonusy že je bez nehody? Nebo to bude plná pálka. Nebo lze napsat povinné ručení na mě, aby to bylo levnější ( jsem 13 let bez nehody), ale už mám na sebe pojištěné své auto? Nevadí to?

Ptám se takto, protože v tom nemám žádné zkušenosti.

Děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.09.12 18:23
avatar

Dobrý den,

řešil jsem úplně tu samou věc před pár dny. Manželka, by měla jezdit opatrněji a v pondělí uzavřete PR, v zákoně je "co nejdříve".

U ceny PR je to složitější, záleží na vaší pojišťovně u jaké jste. Být vámi, dám si i druhé auto na sebe, taky to tak máme. Budete to mít ještě více levnější. Jsem u Generali a měl bych platit 8000 Kč ročně, mám tam pojištění řidiče a pojištění se srážkou se zvířetem, nu a napsalo se to na někoho jiného, kdo má déle řidičák a už má na sebe jedno auto a stálo mě to asi 3400 Kč, což je bomba.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: laybor*
Datum: 22.09.12 18:23

Původní majitel už POV odhlásil,nebo ho odhlásí až v pondělí?

Pokud ho odhlásí až v pondělí tak na sebe bude navazovat .

( Máte možnost si udělat POV ihned po internetu .)

POV udělejte na Vás - kvuli bonusu ,

některé pojištovny sice dávají bonus i nováčkům , (segra dostala u ČPP ihned 40 % slevu, vždy záleží na pojištovákovi - co nabídne.

doplněno 22.09.12 18:25:

Některé pojištovny mají rodinný bonus - manželka by dostala bonus jako vy (informujte se u své pojištovny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 22.09.12 20:11

Nepíšete, jak to bylo s pojištěním před koupí, prodejny i bazaristi umí pojištění uzavřít. S původním vlastnkem se dalo dohodnout, kdy on zruší. Bude-li pojistka na vás, máte sice bonus, ale žena ho tak nikdy mít nebude, pokud nejde převést.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.12 21:41
avatar

Mno já koupil auto v pondělí odpoledne a pak jsem s ním už jel odvézt prodejce domů (cca 60km)na zpáteční cestu mi půjčil zelenou a já ihned po příjezdu sjednal po síti PR cca v 21:00 a ve 22:00 jsem měl od pojišťovny majl ze kterého jsem si vytiskl smlouvu i zelenou (prozatímní) a mohl jsem v klidu jezdit!

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.