Výměna chladící kapaliny Fabia 1,2 Htp

Od: Datum: 21.09.12 14:08 odpovědí: 4 změna: 24.09.12 16:34

Dobrý den, letos jsem koupil Fabii 1,2 Htp. Chtěl bych se zeptat na postup chladící kapaliny. Zatím nikde nemohu najít výpustný šroub a také nevím, jak dlouho a v jakém stavu je chladící kapalina. Bude tam nejspíše červená G12, ale je tam jednou dolitá obyčejná voda asi 2 dcl. Ale stejně bych to vyměnil, protože nevím, jak tam je dlouho. Asi bych to vypustil, natočil motor do mírného ohřátí, aby z toho voda ještě vystříkala a pak nasadil zpět šroub a dolil chladící kapalinu ředěnou s G12. Tak jsem to dělal u mé Felicie, ale tam byl modrý Fridex. Dík.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 21.09.12 14:55

Nejlepší máte povolit a vysunout spodní hadici na chladiči. Zrovna na tomto chladiči je to nejnižší bod a ze soustavy vyteče téměř vše. Ta G12 je dobrá volba má 5 letou periodu výměny. Nevím jestli budete nalévat směs už namíchanou a nebo bdete kupvat koncentrát a víchat z destilkou. Jestli míchat tak si to namíchejte 1:1 a to dříve než to začnete dolévat.

Hlavně nezapomeňte nasadit a dotáhnout tu hadici než začnete doléat směs.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.09.12 18:51

u právě koupeného HTPéčka(pomineme-li vůbec volbu samotnou motorizace,která se prostě "nepovedla") bych hlavně řešil olej-pokud nevíte(stejně jako s kapalinou chlazení)-ihned vyměnit...

Od: zman®
Datum: 24.09.12 16:21

Ano, olej mám již vyměněn. Byl řádně černý po předchozím majiteli. To je právě největší bolístka u htp, tak jsem to moc dlouho neodkládal. Pak jsem vyměnil ještě autobaterii a nyní výměnu chladící kapaliny. Spíše mě šlo o to, jakým způsobem to udělat. Někdo mě říkal, že je tam vypouštěcí ventil, ale zatím jsem neměl ještě moc času na to mrknout...

Datum: 24.09.12 16:34

vespod na chladiči strana řidiče by měl bejt výpustní ventil akorát se musí schodit dolů plasty pokud tam sou

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.