Povinné ručení

Od: Datum: 21.09.12 05:41 odpovědí: 8 změna: 02.10.12 10:49

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem. Uzavřel jsem povinné ručení u pojišťovny Direct, které mi vypršelo 24.8.2012. Po informacích, které proběhly v médiích o krachu této pojišťovny v ČR, jsem se rozhodl hledat jinou pojišťovnu, u které si zaplatím povinné ručení na další rok. Uhradil jsem si ho u pojišťovny AXA. Pojišťovna Direct mi poslala email o neuhrazení povinného ručení na příští rok. Když jsem jim poslal email, že ruším smlouvu s okamžitou platností, odpověděli mi, že to není možné a smlouva je i nadále aktivní. Ohrazují se tím, že v případě krachu v ČR by mě písemně vyrozuměli.

Nyní mám tedy uhrazené povinné ručení u Axy. Co mám teď udělat? Děkuji za informaci.

S pozdravem

Petr Vacek

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 21.09.12 07:34

Pokud máte auto pojištěné a directu nic nezapatíte, smouva s directem zanikne na zákaldě toho že jste porušil smoluvu a enuhradil spátky...pokud chcete smloluc s directem jke konkrétnímu autu ukončit hned bez dohody s direct, dejte auto do režimu dočasného vyřazení, které bud potvrzeno ve velkém TP...ten ukážete na Direct a oznámíte jim že pjistka ze zákona zanikla tímto dnem a vy máte nárok na vrácení přepatku positbého a písemné potvrzení o ukončení smlouvy...dočasné vyřazení samozřejmě klidně obratem ukončíte...k tomu potřebujete předožit platnou zelenou kartu, a tu máíte od AXA...

Datum: 21.09.12 08:17

Můžete také odstoupit od smlouvy z Axou. Ze zákona můžete odstoupit od smlouvy do 2 měsíců od uzavření bez udání důvodu, výpovědní lhůta je osm dnů, zbytek pojistného vrátí zpět.Pokračovat pojištění s Directem.

Datum: 21.09.12 08:47

petivacino,

ukvapil jste se nepřesnými informacemi. Máte možnost se rozhodnou u které zůstanete podle ceny a pak se zařídíte dle rady Nú, nebo kooperativy.

Od: buss®
Datum: 21.09.12 10:41

Když si přečteme podmínky, tak nic nevyprší, je třeba ukončit řádným způsobem, jak říkají podmínky. Informace v médiích není nic závazného! Nicméně, nevím už proč jsem komunikoval s Directem, nebo mi to nějak oznámili, že koncem roku končí, což mi nevadí, koncem roku je i má smlouva v konci. Takže už mám další vyhlédnutou. Tož až oznámí tak budu konat..

Od: eliss*
Datum: 21.09.12 08:45

Když chcete přejít k jiné pojišťovně, tak prostě musíte zrušit smlouvu u stávájící pojišťovny. Naprostá většina smluv se sjednává na neurčito, takže tak jste to měl i Vy, takže k datu Vám pojistka nevypršela, jen jste měl výročí smlouvy. Smlouvu můžete zrušit více způsoby:

Podáním výpovědi smlouvy 6 týdnů před výročím, změna vlastníka-tak záleží jestli pojišťovně stačí kupní smlouva, jestli ano, napište si smlouvu třeba na manželku a na základě této smlouvy pak můžete pojistku zrušit, dále je to vyřazením z evidence vozidel a pak taky 2 měsíce od uzavření smlouvy s 8 denní ochrannou lhůtou, takže můžete vypovědět smlouvu u axy a zůstat u directu.

Osobně bych se přikláněla k tomu, napsat tu kupní smlouvu a nazdar bazar. Podle mého by to mělo stačit, protože v tech. průkazu ani změna být nemusí, když se lidi domluví, že auto nepřepíšou.

Jak jste psal, tak zrušit smlouvu jen tak, s okamžitou platností nelze, že se ohrazujete krachem v čr je hezké, ale co jsem slyšela ve zprávách, tak smlouvy zůstávají normálně platné a bez problému jedou dál, takže no problem.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.09.12 18:25

To Eliss-souhlas.

Jen doplněk-pojištovna Direct NEZKRACHOVALA,jen prostě přestala pro ČR provozovat (nwn správný výraz) PR, s tím,že nové smlouvy neuzavírá a staré mohou pokračovat!

Od: kofola*
Datum: 25.09.12 17:28

Ještě se můžete pokusit domluvit se s Directem na vzájemné dohodě. Sice je to z mé strany hodně optimistický přístup, nicméně za to nic nedáte. Jinakvýpověď povinného ručeníje nutné podat alespoň 6 týdnů předem, jak už tu bylo popsáno.

Od: buss®
Datum: 02.10.12 10:49

Tak už to přišlo, výpověď od Directu a smlouva na Uniqu, ale dlabu je, mám levnější.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.