Nejde sytič?

Od: Datum: 18.09.12 22:27 odpovědí: 11 změna: 18.09.12 23:13
zdravím,jak mam nastartovat škodovku bez sytiče,když je chladno?
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 18.09.12 22:31

Blbě, jak nejde? Prasklá struna? Tak vlezu do motoru a otočim páčkou. Nebo v čem je problém?

Od: shademan
Datum: 18.09.12 22:38

toš nefunguje prostě nwm,a bez neho to jde dost blbě kamo:(
Datum: 18.09.12 22:32

Bez sytiče nenatočím ani já svůj Lekr na Fávu *smich*. Jednou jsem to skoušel a při delším startování měl snahu chytit jeden, dva válce a pak zase nic...

doplněno 18.09.12 22:36:

Normálně při závadě otevři zadní víko motoru a otoč klíčkem v zapalování na první polohu (elektrika jde). Pak u spouštěče startéru odpoj ten tenký káblík a místo něj dej drát a spoj ho s tou maticí M8 na spouštěči (vede na ní silový + vodič). Startér okamžitě začne točit (pozor, nechat zařazen neutrál a zatáhnout ručku... v zimě se dá s husým olejem v mrzu i popojet na neutrál). No a jak budeš startovat jednou rukou, tak druhou si podržíš ten sytič na karbecu přímo a případně i je potřeba zvýšit otáčky a chvíli tam být a držet do ohřátí.

doplněno 18.09.12 22:47:

Hop: To je tam tak blbí přístup? Vždyť při stoupnutí k zadnímu čelu na mě kouká spouštěč s kontakty čelem ke mě *nevi*. Tak si dá delší drát a nebo mu bude tu chvíli točit startérem někdo druhý a po natočení si ho na karbecu podrží sám :D

doplněno 18.09.12 22:49:

A vyhrnuté ruce. Takový rukáv mezi klíňákem a řemenicí je dost nebezpečný. Ale dokud tím točí startér, tak zas tak nebezpečný nebude *hi*

doplněno 18.09.12 22:56:

Hop: A jó vlastně, máš pravdu! Vždyť to mám taky tak, akorát jsem si o blbě představil *hi* sorry

doplněno 18.09.12 22:59:

Hop: Kdyby tam byla Saxána s lexikonem, tak ze šáde udělá parádní káru a z řidiče diplomata :D a je po starostech. Nebo stěhováka s Liazkou *smich* ...

Datum: 18.09.12 22:41

Gumídku, uz se vidím, jak ležím pod stodvácou abych se dostal ke startéru a druhou ruku mám jak Saxana a šahám skrz klíňák na karbec... *zed*;)*smich*

doplněno 18.09.12 22:53:

Gumídku, nekouká.

Startér je píchlej u převodovky a dráty má zepředu (tedy směrem k čenichu vozidla). Nedokážu si představit, jak bych se dostal k drátům od startéru z motorového prostoru. Snad fakt jen ta Saxáááána... *nevi*

doplněno 18.09.12 23:03:

Gumídku, seš eště mladej, časem si zvykneš, že Hop tu pravdu občas mívá... :-P;)*pusa**smich*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.09.12 22:34

Za teplého dne to ještě tak nějak jde, ale když je chladno, tak nemáš šanci. musel bys motor něčím předehřát :) ale jak napsal Hop, co ho otevřít ručně na karburátoru?

Datum: 18.09.12 22:50

dnes jsem ješte nejak nastartoval,ale rano to bude o nervy kamo:D,to bude tak 5stupnu
Datum: 18.09.12 22:55

Tak se zeptám znova: PROČ anebo JAK "Nejde sytič"?

Datum: 18.09.12 23:02

asi je nekde pretrhly
Datum: 18.09.12 23:06

Jo, to se stává, v tom případěm platí moje úplne první reakce, otevřít haubnu a zasytit ručně. Po ujetí asi pěti kiláků zastavit a sytič vypnout...

Než seženeš a naáhneš novou strunu, jsi pojízdný...

Datum: 18.09.12 23:07

Jako přetrhlá struna? To přece není problém uzavřít jej přímo na karbecu a po nastartování a prohřítí motoru jej zase na karbecu otevřít.

Datum: 18.09.12 23:13

natahnu AC pumpou benzín,našlapu parkrat plyn a startuju,po delším točením to nakonec nastartuje,ale musím dlouho točit

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.