Tlumiče od firmy VIKA (felicia)

Od: Datum: 16.09.12 20:09 odpovědí: 4 změna: 16.09.12 20:57

Dobrý den, zajima mě jake jsou tlumiče na felicii od firmy VIKA´. Jestli jsou kvalitní nebo něco jako STARLINE

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 16.09.12 20:37

Vikä je sice čína, ale celkem solidní. Rozodně lepší než Starline nebo Optimal. Je to taková střední třída za slušné peníze.

Datum: 16.09.12 20:39

VIKA? Děláte si srandu? VIKA je čína a od nich jsou ty nevětší šunty *smich*. Silentbloky se rychle unaví a trhají. Ostaní díly z kovu jsou špatně opracované a nedotažené, co se týče detailů a zpracování (otřepané kovové hrany,špony,...).

VIKA je tak dobrá na namontování, druhý den na projití STK,třetí den prodej a další den na zabití...

Když už, tak cenově dobré a kvalitní (CZ) ATESO tlumiče, dále SACHS.

Taky není dobré mít na předku měké a na zadku tvrdé. Lépe všude stejný výrobce a VIKU určítě ne!

doplněno 16.09.12 21:03:

Andelck: u TRW odchází jen prachovky. Jsou toho plné diskuze. Samotný čep je hodně kvalitní! Sám mám na rameni a na axiálu řízení TRW a prachovky vyměněny za naše CZ, ale přímo od Rubeny a drží jak tovární s prvovýroby! :-P

doplněno 16.09.12 21:43:

andelc: Právě proto, že je to VIKA :). Tedy já mám aspoň lepší pocit bezpečí na dálnici, když jedu na čepu TRW s rubena prachovkou.

doplněno 16.09.12 22:01:

Andelck: Já sice najedu 5000 ročně s Fávem, ale co tam dám, už neměním. Taky jsem spokojen, ale doporučuji to, s čím mám vlastní skušenost a co mě sklamalo klidně řeknu ;). Taky je možné, že je to u VIKY kus od kusu...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.09.12 20:56

Vika je čínská, turecká, polská, česká, německá... jak který díl a jak kdy. Většinou tedy čína. Já bych se toho zase tolik nebál. Tlumiče jsem tedy nezkoušel, ale např. spodní čepy za 60Kč mám na autě cca 80tis km a stále drží, čepy řízení také za 60Kč mám na autě cca 90tis km a taky OK. Jinak u originálního nového čepu řízení TRW se rozpadla prahovka za cca 2 měsíce. Špatná byla celá série.

doplněno 16.09.12 21:39:

@gumidek Já vím, že samotný čep je ok, ale proč když jsem si připlatil o 100% oproti Vika, tak nevydrží prachovka. Prostě tohle by se němělo stát. Hlavně když prachovka Vika je po téměr 2 letech stále OK.

doplněno 16.09.12 21:55:
gumidek® Ve felicii pick-up najedu cca 50tis km za rok. Na lepší pocit se můžu ... Já potřebuji jezdit, ne opravovat. Felicii mám v lepším technickém stavu, než 50% aut okolo mě. Spotřební věci jako kotouče, destičky, tlumiče, čepy, silentbloky... měním dříve, než by mohl nastat kritický problém. Denně slyším od zákazníků autoservisu " To ještě stačí, já tak rychle nejezdím" ... "jé to je moc drahé, to si nemohu dovolit" atd.

Datum: 16.09.12 20:57

šetříš na špatným místě dej Sachsy zas tak drahý nejsou *palec*

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.