Vyjíždění z obytné zóny

Od: Datum: 16.09.12 17:38 odpovědí: 5 změna: 16.09.12 21:18

Dobrý den chtěl bych vědět pokud budu vyjíždět z obytné nebo pěší zóny a naproti mě bude vyjíždět auto z vedlejší a pojede doleva jestli mám před ním přednost protože odbočuje vlevo. Nebo mám dát přednost úplně všem, i protijedoucímu,který odbočuje vlevo.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.09.12 17:45
 

Mas tam dopravni znacku, ktera ti rika, ze jedes po hlavni? Tak neres, odkud jedes, ses na hlavni a on musi prece pri odbocovani vlevo dat prednost protijedoucim.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mowla*
Datum: 16.09.12 17:49
 

Když vyjíždíš z "obytné zóny", platí značka Konec OZ současně jako Dej přednost v jízdě... Takže dáváš přednost v zásadě všemu a všem...

doplněno 16.09.12 20:38:

To Jirkapatamat: § 23, odst. 1, poslední věta - cituji: "Při vjíždění z místa ležícího mimo pozemní komunikaci na pozemní komunikaci musí dát řidič přednost v jízdě vozidlům nebo jezdcům na zvířatech jedoucím po pozemní komunikaci nebo organizovanému útvaru chodců nebo průvodcům hnaných zvířat se zvířaty jdoucím po pozemní komunikaci. To platí i při vjíždění z účelové pozemní komunikace nebo ze stezky pro cyklisty nebo z obytné nebo pěší zóny na jinou pozemní komunikaci."

doplněno 16.09.12 20:41:

To Itan71: No - nevím... Nevzpomenu si kde a jak formulováno to bylo ve vyhlášce 100 (a předešlých), ale tento zákon (tedy 361) už ´pár´ let platí...

*smich**smich*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.09.12 20:27
 
avatar

Tak toto je pro mne novinka,mowlo.Zkus najít ten paragraf abych se mohl i já poučit. Dík.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: itan71*
Datum: 16.09.12 20:35
 

Ten paragraf bych taky si rád přečetl to bude asi něco nového že,někdo potřebuje absolvovat autoškolu

 
Datum: 16.09.12 21:18
 
avatar

Klidně se přihlaste, pár hodin či týdnů teorie nebude na škodu. ;)

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.