Rozbité boční sklo - může se rozbít samo?

Od: Datum: 14.09.12 21:30 odpovědí: 15 změna: 18.10.12 07:20

Ahoj, měla bych dotaz, může se boční sklo u auta (peugeot 307 handbag) samo rozbít? Prasknout, roztříštit se na malé kousíčky?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: itan71*
Datum: 14.09.12 21:39

V životě jsem nic takového neslyšel u auta a samo někdo tomu pomohl

Datum: 14.09.12 21:45

Ne.

Datum: 14.09.12 21:50

Buď někdo z venku, nebo mohl by ho nějak řidič rozbít sám? a jak?

doplněno 14.09.12 21:51:

myslím o něco z venku...

Datum: 14.09.12 21:51

Což o to, řidič by si ho sám nespočetně možnými způsoby rozbít mohl, ale proč by to dělal?

Datum: 14.09.12 21:59

můj kamarád si půjčil ode mě auto a jel s ním k obchoďáku, přijel s totálně roztříštěnými kousíčky bočního skla, bylo i u něj na sedačce, řekl mi, že samo prasklo, jaká to byla rána! tak by mě zajímalo, jak to popravdě bylo...a myslela jsem, buď někdo, nebo z venku, jak by se mu bez cizího přičinění mohlo rozbít...někdo cizí to asi nebyl.

Datum: 14.09.12 21:58

Mohl.

Jste ale tajemná jako hrad v Karpatech, chtělo by so víc rozepsat. . .

Datum: 14.09.12 21:59

*smich*

doplněno 14.09.12 22:03:

napsalaj sem, co vím, víc mi neřekl...teď to mám u kamaráda na zahradě a zítra budu obvolávat, kdo mi to dá do kupy...

Datum: 14.09.12 22:06

Mohl to být kamínek, vandal, zloděj. . .Měl auto půjčené on, on za něj zodpovídal.

Od: ar*
Datum: 14.09.12 22:37

Jestli kamarád kecá nebo ne, to vám neřeknu, ale že se ojediněle stane, že sklo "samo" praskne to mohu potvrdit. Na vlastí oči jsem viděl jak okno u auta na dilně "vybuchlo" a shodou okolností na něm niko nic nedělal. V jednom případě byla dokonce "rauchpause" takže naprostý klid a rána jak když někdo vystřelí. Pravděpodobně je ve skle kaz, který se po nějaké době projeví a pnutí ve skle povolí a protože jde o kalené sklo je to na tísíce kousků. Uklid v autě bývá delší záležitost než samotná výměna skla. Nadruhou stranu jsem viděl v nabouraných dveřích sklo zkroucené jak paragraf a neprasklo.

Takže, ano může se to stát a kamárád ani kecat nemusí.

Datum: 15.09.12 08:00

Moc děkuji. Vrtalo mi to hlavou. Jelikož dveře jsou v pořádku, bez škrábnutí a někdo cizí mu to těžko rozbil..tak jsem si říkala "na co by asi sklem najel" nebo čím by se rozbilo...vážně díky za odpověď.

Datum: 15.09.12 09:00

Stačí kamínek odmrštěný protijedoucím autem. To sklo je kalené, vydrží hodně, ale když praskne, rozsype se na milión kousků. Z auta už je asi nikdy všechny nedostanete. I když ho pečlivě vyluxujete, ještě po létech se Vám budou střípky občas odkudsi objevovat *ee*

Od: buss®
Datum: 15.09.12 09:19

Nic není nemožné, pnutí, špatně zavřené - šprajclé, horko, sejde se několik náhod a je to.

Datum: 15.09.12 09:25

Na okně vzniknula od kamínku prasklinka,která tam mohla být dlouho.Pak už stačil sebemenší impuls a sklo se rozsypalo.

JABRAKA

Datum: 15.09.12 13:06

vemte to takhle-sklo je nalepené na několika cm čtverečných-zhruba cenťák široký pásek po celém obvodu styčné plochy s karoserií-no karoserie je relativní pojem-čím víc se stále šetří,tak i plechařina je tenčí a tenčí-zkrátka spoj skla a podkladu je minimální a i při hodně dobrém lepidle(používá se Terason) nemá pevné sklo oproti pružnému plechu šanci...

Od: oskaru*
Datum: 18.10.12 07:20

ja mam cerstvu skusenost s tym.vcera rano som sadol do auta a zadne prave sklo puknute uplne na male kusocky. vcera cez den som bol u troch autoopravarou a ani jeden nepovedal ze tomu niekto musel pomoct. takze zostava uz len pnutie. a to den redtym som o polnoci este bol v aute a bolo vsetko ok a rano o 6:30 puknute. a auto ma 12 rokov a vsetky skla som mal originalne. takze je jasne ze to moze samo od seba puknut.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.