Odhlášení vozidla - akční babička

Od: Datum: 13.09.12 13:32 odpovědí: 23 změna: 14.09.12 17:08

Prosím o radu, jsem nějak v koncích

Ještě donedávna jsme měli u domu stát škodu favorit. Již nějaký čas nebylo auto pojízdné a tak jsme se rozhodovali, co s ním.Odjeli jsme s manželem na chalupu a během našeho pobytu se u nás doma stavili nějací hoši, že by chtěli favorita na náhradní díly.Babička,která u nás bydlí,řekla chlapcům,at si ho klidně vemou, at ten šrot zmizí. My přijeli domů,auto nikde a babička samozřejmě vůbec netuší, kdo si to auto vzal,kdo to byl,odkud byl... co ted, když řešíme odhlášení vozidla bez likvidace a auto nemáme?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 13.09.12 13:38

A kde jsou SPZ z toho auta? To si odvezli taky? Vy máte jen doklady?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kualalik*
Datum: 13.09.12 13:41

SPZ a doklady máme

Od: ladaadal*
Datum: 13.09.12 13:49

Pak záleží kde bydlíte. Některým úřadům stačí místopřísežné prohlášení, že je auto zlikvidované, některé vyžadují doklad o ekol.likvidaci, který byste museli sehnat u nějaké pofiderní firmy, která je ochotna to riziko nést. Ale ještě vydržte, třeba vám poraděj další rádci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kualalik*
Datum: 13.09.12 13:50

zatím děkuji za rady...

tady ve Vrchlabí to jen tak hladce nejde *zed*

Datum: 13.09.12 18:47
avatar

ale jde-a přímo ve Vrchlabí-písněte přes SZ svůj e-mail a není problém...

doplněno 13.09.12 19:05:

ano-právě jde o ten "papír"-a sice Havex-paní bude vědět...

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 13.09.12 14:01
avatar

Tak to nevim , mozna jen nahlasit ze auto bylo odcizene. Ja musel dodat papir o likvidaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.12 14:34
avatar

a)nahlásit odcizení

b) sehnat papír o ekolikvidaci (cca1000 a víc),,nebo pokud neprošlo STK po roce 2004 (ten rok nevím přesně) tak na čestné prohlášení a nebo varianta o5 na čestné úprohlášení o zániku původního určení a že z něj bude třeba stylová psí bouda!

doplněno 13.09.12 16:33:

To K2 a další-ve všech možnostech řešení daného problému neexistuje poctivou cestou,ve všech možnostech je to na hranici.Když to šlo řešit jak se má tak se neřešilo!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 13.09.12 14:46

a) Odhlasit odcizeni neceho, co bylo prodano/darovano je velmi pitoma rada, pravdepodobnost, ze se auto najde je sice asi miziva, nicmene pruser pri jeho nalezu by to byl pro toho, kdo to nahlasil nemaly...

b) Uz jsem tu kdysi psal, ze snad zadna firma provozujici ekolikvidaci si netroufne zlikvidovat papiry bez dodani vyriznuteho VIN. Pokud by se pak takoveto vozidlo naslo (a treba pri silnicni kontrole na jinych papirech), tak je pokuta pro firmu, ktera doklad vystavila likvidacni...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 13.09.12 14:46

1.) nahlásit odcizení - pokuta 50 tisíc Kč

2.) opatřit si papír o ekolikvidaci - riziko že se najednou auto objeví pohozená někde za městem a bude se zjišťovat komu patří a kdo zaplatí městu náklady s tím spojené, kdo vystavil falešný dokald atd..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 13.09.12 15:28

Když si přečtete zákon 56/2001 , tak vám sám nabízí řešení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.12 19:36
avatar

jenom proboha nečtěte ten zákon, ten Vám neřekne téměř nic. Navíc je to čtení na několk hodin. To je stránek...

Z4 - odkazovat tazatele na vyhledavače ve smyslu: "tady si to najdi" a na místa, kde problém vznikl (úřady, instituce, zaměstnavatele apd) ve smyslu: "tam se zeptej". Tazatelé nejsou hloupí, aby o této možnosti nevěděli, ale z nějakého důvodu volí Poraďte.cz, respektujme to!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 14.09.12 15:46

Já to vidím tak. Každé řešení musí být v souladu se zákonem, úřady... podle toho postupují, vyžadují (myslet si o něm můžeme co chceme, ale je účinný, nechali jsme ho svými služebníky schválit) . Takže si to napřed přečtu a pak mohu hledat varianty, radit se co s tím na nějaké úrovni, pilovat. Nevím-li ani zbla, tak co řešit, když nejsem "v obraze"? Pak jen kopíruji, řeší to někdo za mne, i zmocněnec, právník (a pak zase se divíme, že jsme doběhnuti). Stačí se podívat na různé jiné weby, kde se něco řeší, kde lidi dokonce na něco mají papír, neznalost až naprostá naivita. O schopnostech některých, no... aniž bych chtěl někoho urazit, víme, že existují idioti až po špičky. Jaké je pak jejich rozhodování? To právní, finanční nevědomí... Základem je vědět, moci a chci.
Je tady kupa věci vyřešených, proč se neustále opakují tytéž dotazy, odpovědi (není třeba je znovu psát, stačí pak zkopírovat..)? Proč jim to jiní vyhledají a zkopírují? Oba mají int. Proč si info nevyhledají. Jaký je ten důvod?
Divíme se, že je většina lidíneúspěšných, že naletí? Nemají kontrolu, co mohou ovlivnit. Psychologové by mohli povídat, jeden pán říká 95 %, média varují. Někdy si říkám, mají vůbec ZŠ? Pomáhat jim nastíněným hotovým řešením se jim nepomůže, pokud nepochopí, neznají podstatu. I když uspějí, hlava prázdná. Jsou vždy pasivní. Neví, že existují nějaké povinnosti?
A dnes je věk informací, kdo zná víc, boduje, kdo si je neumí , nechce najít... Jdu-li někde, počtu si o tom a pak mohu debatovat, porovnávat a nenechat se oblbnout. Nepřijdu na úřad .. ten a ten povídal že...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kualalik*
Datum: 14.09.12 17:08
Ja se tu samozrejme nechci hadat. Zakon jsem si prečetla,bez toho bych sem ani nelezla. Ale jelikoz jsem zenska,ktera o tomhle absolutne nema paru a nikoho v okoli,kdo by mi poradil,tak jsem zkusila tuto moznost a proc to nevyrizuje muj muz,to vysvetlovat nebudu.Jen jsem požadala o radu a netušila,ze mi tu spiš nekdo bude chtit sypat špínu na hlavu "Bussy"...

 

Od: itan71*
Datum: 13.09.12 16:12

Kupte někde Fačko bez papírů (možná někdo daruje) a hoďte na vrakáč na eko likvidaci

doplněno 13.09.12 19:10:

Na vrakáči chtějí hlavně vrak a dá se domluvit

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanher*
Datum: 13.09.12 18:50

@itan

A pokud se to povede, tak bude i se stejným VINkem. *bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.12 19:06
avatar

...že by jednovaječné dvojče...*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.12 19:27

spíš jednoVINové dvojče... *smich**frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.12 19:37
avatar

poslechněte erikcha...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kualalik*
Datum: 13.09.12 20:34

díky všem za snahu mi poradit obrátila jsem se na erikcha, tak uvidíme, jak to dopadne *frajer*

a taky díky za zastání ;)

Od: nu*
Datum: 13.09.12 20:36

Podle platného znění zákona č.56/2001Sb. je povinností žadatele "zánik vozidla a zánik účelu využití" DOLOŽIT.

Tak to doložte, tak aby správní orgán neměl žádný zákonný důvod žádosti nevyhovět. je to jednoduché.Správní orgán musáí jednast podle zákona, a v mezích zákona. Co není zákonem zakázáno, to dělat nemůže. To můžete jen Vy.

Správní orgán musí a může dělat jen to, co je zákonem uloženo. Pokud je zákonem uloženo že vy musíte něco doložit, pak po splnění zákonných podmínek musí orgán úkon provést, tedy žádosti vyhovět.

Každý kdo to pochopí a vše řádně doloží, musí zákonitě uspět.

doplněno 13.09.12 20:37:

Přestože zákon neuvádí, co a jak má žadatel doložit, každý kdo alespoň trochu přemýšlí si hravě poradí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.09.12 20:57
avatar

nu, zdravím a *hej**palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 14.09.12 08:34


Doložení


zániku dalšího využití silničního motorového vozidla


Jméno a příjmení: ...


Datum narození: ...

Trvalé bydliště: ...

V souladu s §13 odst.1a) a odst. 2) zákona č.56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích o změně zákona č.168/1999Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů (dále jen zákon) dokládám další využití vozidla:značka - typkategorieRZ (SPZ)VIN


Uvedené vozidlo dnem... již nebudu využívat jako silniční vozidlo podle §2 odst.1 Zákona č.56/2001Sb., ale bude dále využíváno jako:

( zde podrobně uvést jako co budu vozidlo využívat:)

...

Tento předmět bude po trvalém vyřazení z registru silničních vozidel umístěn mimo veřejně přístupnou komunikaci na soukromém pozemku na adrese:

...

Fotodokumentaci uvedeného vozidla využívaného jako:...se záběrem na VIN přikládám.

Pokud se v budoucnu rozhodnu, že tento předmět již nebudu chtít využívat, naložím s ním podle platné legislativy, především podle zákona o odpadech.

Jsem si vědom (a) možných právních následků v případě uvedení nesprávných nebo nepravdivých údajů. Nepravdivé údaje by byly posuzovány jako přestupek podle zákona č.200/1990Sb., Zákon o přestupcích ve znění pozdějších předpisů.

Datum: ... Podpis žadatele: ...

doplněno 14.09.12 08:57:

To je možný vzor, takhle by to mohlo vypadat...nejde o žádný úřední dokument, a také nejde o žádné čestné prohlášení.Prohlášením se něco prohašuje, což v tomto případě nemá oporu v zákoně, dokladem se dokládá. K písemnému dokladu přiložíte přílohy - například 2 fotky auta předělaného na skald, nebo na traktůrek, dle možnsoti s fotkou VIN a výrobního štítku. Samozřejmě záleží na sporávním orgánu, zda bude forkyx vyžadovatz nebo ne. V podstatě může orgán vyžadovat cokoliv, aby se dobral materiální pravdy. Ale lepší je jít na úřad připraven. Já bych to pečliěv vyplnit, doplnil forodokumentací a přiložil výpis z katastru že pozemek na kterém bude auto , tedy ne auto ale ten předěmět je v mém soukromém vlastnictví.

Pak nevidím jediný zákonný důvod žadateli nevyhovět.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.09.12 12:41
avatar

Nu, kdybyste byl žena, dám Vám pusu na čelo. Takhle jen bod, poděkování, *hej*a *palec*.

Přeji krásný víkend.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.