Nové nebo ojeté auto?

Od: Datum: 16.12.12 17:55 odpovědí: 14 změna: 17.12.12 21:23

Mám v plánu koupit si auto, mám na to cca 350 000,- Kč. Bydlím na horách, tak bych chtěla čtyřkolku. Rozhoduji se mezi Fiat sedici 1.6 4x4 nebo Suzuki SX4, ale líbí se mi i Suzuki vitara, ale tu bych musela koupit ojetou, no, mám dilema... a jsem tak nerozhodná, vždy jsem toto nechávala na manželovi, kterej už jaksi není...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: drejdl*
Datum: 16.12.12 17:59

Jestli jste sama, SX4 stačí, navíc je hezké. Pokud potřebujete větší, Vitara na horách poslouží velmi dobře, k tomu nyní v Suzuki jsou zajímavé slevy na Vitary odcházející generace, které se mi mimochodem líbí víc než ty nové. Obchodník by Vám jistě vyšel vstříc.

Ohodnoceno: 0x

Od: nu*
Datum: 16.12.12 17:59

jaký je rozdíl mezi novým autem a autem rok starým? Akorát v ceně, když vyjedete s novým z autosalonu, okamžitě ztratí na ceně několik desítek tisíc Kč

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.12.12 18:15

Hlavně nemáš záruku celé 2 roky a nevíš, kdo s tím předtím jezdil a jak. Také může být už upraven tachometr. Kamarád má firemní 2 roky staré Suzuki SX4 a má najeto už přes 200tis. Začátkem příštího roku půjde do světa. A nedělám si iluze, že tam ty km zůstanou.

Datum: 16.12.12 18:23

jo, tak přesně z toho mám obavy

Od: k2
Datum: 16.12.12 18:29

Ja bych se toho az tolik nebal. Najetych 30tis se od 200tis pozna podle celkoveho stavu celkem snadno, navic rocni najezd 100tis je v CR ne zrovna obvykly i u osobnich aut vyssi tridy.

Datum: 16.12.12 18:08

přikláním se k staršímu*smich* teda staršímu max do 2 let 30 tis. km, ale kde máte jistotu že místo 30 tis to není 100 tis toť otázka, alek k věci do dvou let stáří cena cca 70 % nového to bych asi vzat tu vitaru nebo pouvažujte nad subaru, fiat každopádně nebrat

Datum: 16.12.12 18:25

jenže tolik peněz bohužel nemám:(

Datum: 16.12.12 19:14

...dnes

se dá ledacos vyčíst z paměti řídící jednotky vozu nebo jednotky ABS,myslím počet kilometru konkrétního vozidla,tak dobří zase nejsou aby záznam o počtu km v řídící jednotce ABS upravili/snížili/ podle tachometru/který upravili/,tak aby to sedělo,chce to mít ale někoho kdo to napíchne,či trvat před koupí udělat test ABS v servisu a podle protokolu/papíru/který jim vyjede z počítače a který Vám dají, budete vědět pravdu o naj. km ale něco to v tom servisu bude samozřejmě stát...

Od: buky*
Datum: 16.12.12 18:41

Jenom pro doplnění Fiat "šestnáct" a suzuki sx4 jsou klony, vyráběné ve spolupráci těchto značek, technika identická, liší se kosmeticky, fiat cenově vychází lépe i kvůli častým cenovým akcím. Kolega má Fiata 2roky, a zatím spokojenost. Také chtěl 4X4 za levnější peníz.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.12.12 19:01

To Buky *palec*.jj to je ten MČČ -nebrat nic od F-Ford,Fiat,fšichni francouzi a ještě k tomu- Japonec až na konec. a Koupí to neklepší oktu po důchodci,nekuřáku bez nehody s 30 000km za 10 roků.*smich*

Datum: 16.12.12 20:04

Pokud se rozhodnete pro ojetinu, tak je potřeba vybrat s někým , komu důvěřujete a kdo se v autech vyzná. Při prodeji aut jsou různé podvody.Jsou např. i "vychytávky" , jak se dá odhadnou skutečné stáří auta, např. "vyšlapaný" pedál. Také je potřeba si pořádně prohléednout karoserii.Jakmile by byly někde stopy po přelakování, je pravdděpodobnost, že auto bylo bourané.

Datum: 16.12.12 21:18

fiat nééééééééééééééééééééééééééééééééé:D

Datum: 17.12.12 20:39
Obecně auto ztratí 50procent z ceny do pěti let, pak Uz to jde pomalu. První rok je ztráta největší, prakticky u nového ztratíte 20 proc po vyjetí ze salonu, tedy hned první den. To Uz vyjde daleko levněji případná oprava staršího vozu. Já koupil roční a úspora 150tis potěší, auto v podstatě nové nějakých 15tis km na tacho . Dvouleté vyjde ještě lip. Záleží kolik máte na vyhazování. Nové auto potřebuje ten, kdo si to může dat do nákladů.

Od: nu*
Datum: 17.12.12 21:23

za 350 tisíc si koupím v německu ojetého trojkového bavoráka který bude jako nový a nevrážel bych prachy do nějakého minisuzuki

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.