Mam pravo na vraceni penez z reklamace?

Od: Datum: 12.09.12 13:14 odpovědí: 1 změna: 12.09.12 13:30

Dobry den chtel bych se zeptat zda mam pravo na vraceni penez z reklamace pred rokem jsem si koupil navigaci Garmin po roce mi přestala navigovat zaslal jsem ho do garminu a pOocca 14 dnech mi volal pan že navigace nejde opravit at si vyberu u nich jińou v te cene,ale ja bych radeji vratil penize řekl mi že o tom nerozhoduje on ale šef,mam tedy narok na vraceni penez dekuji s pozdravem martin š


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.09.12 13:30
 
avatar

pokud je vada neopravitelná, máte nárok na stejné zboží ( to nemají) nebo můžete odstoupit od smlouvy = vrácení peněz.

§ 622

(1) Jde-li o vadu, kterou lze odstranit, má kupující právo, aby byla bezplatně, včas a řádně odstraněna, a prodávající je povinen vadu bez zbytečného odkladu odstranit. Není-li to vzhledem k povaze vady neúměrné, může kupující požadovat výměnu věci, nebo týká-li se vada jen součásti věci, výměnu součásti. Není-li takový postup možný, může kupující žádat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit.

(2) Jde-li o vadu, kterou nelze odstranit a která brání tomu, aby věc mohla být řádně užívána jako věc bez vady, má kupující právo na výměnu věci nebo má právo od smlouvy odstoupit. Táž práva přísluší kupujícímu, jde-li sice o vady odstranitelné, jestliže však kupující nemůže pro opětovné vyskytnutí vady po opravě nebo pro větší počet vad věc řádně užívat.

Ohodnoceno: 1x
 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.