Transcom a vymahani pohledavky za zaslany dop

Od: Datum: 14.11.12 01:26 odpovědí: 9 změna: 16.11.12 15:27
Dobry den cetl jsem spoustu informaci zde o firme Transcom. Mam jenom jeden dotaz. Firma me zada jen o zaplaceni jejich pohledavek ktere vznikly zaslanim dlou vyhruznych dopisu. Prvbi jsem ani nevidel a druhy mam . Dopisy nebyly do vlastnich rukou. Jen je vhodily do schranky bytu ve kterem uz rok nebydlim. Je to v poradku? Opravdu musim uhradit to co chteji? Jsem v zahranici a dost tezko se to resi. Dekuji za jakoukoliv radu. Pavel
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.12 06:28

Jestliže jste si něco u Transcomu objednal tak jim zaplaťte v opačném případě je s klidem pošlete k *cert*! V této zemi (ČR ) se to bude stále více hemžit podobnýma praktikama - bojte se zestárnout a nevědět, jak se bránit proti podobným paskvilům! Nejlépe majetek zavčas ODKLONIT!

doplněno 14.11.12 10:33:

Trvám na své odpovědi viz výše. Na SMS bych vůbec nereagoval = běžná komunikace se odehrává na bázi korespondence ( doporučené) - tímto způsobem jim to někdo žere a vědí, že se mnoho lidí z toho po**re. Tuto záležitost ať si vyřídí s ČKP - že měla vydání ohledně vymáhání - nikdo je nenutil k tomu aby přebírali nějakou pohledávku, která většinou postrádá právní základ! Pokud nepodáte trestní oznámení na TRANSCOM - nedají pokoj - trestní oznámení doporučuji podat i na ČKP. Budete mít dobrý pocit, že je někdo zase trochu klepl přes pazoury!

Ohodnoceno: 1x

Od: pajunk*
Datum: 14.11.12 09:19

Mel jsem nezaplacenou slozenku u kooperativy. Z duvodu chybne adresy. Jakmilr me oslovila kancelar pojistitelu s pokutou tak jsrm ji zaplatil avsak posledni ze tri slozenek od kancelare pojistitelu jsem zaplatil se spozdenim. Blbec jsem si ji zalozil papirama. Potom prisel dopis od transcomu - vymahaci agentura, ve kterem byla hrozba soudem. V te dobe ale pohledavky vuci kanc.poj. byly jiz uhrazeny. Jsrm ted v zahranici ale chodi mi sms ktere me dost desi. Vyhrozujou ze mam dluh a pujdu k soudu. Pry dluzim 1000 kc za dva dopisy ktere mi poslali.
Od: nu*
Datum: 14.11.12 11:47

nechápu co tady řešít, zaplatil ksi jednou, zaplatíš podruhé i potřetí...dluhy se mají platit...zaplať a přestaň ztrácet čas psaním do pradny

Datum: 14.11.12 18:26

ale zde nemůžete dostat přesnou odpověď, když neznáme spisové podrobnosti.

Trancomu třeba něco dlužíte, ale to mi nevíme. Pokud Vám přišla sankce od ČKP, oni jí předali Transcomu, a vy pak uhradili jen částku od ČKP, tak asi budete muset zaplatit Transcomu. Ale to jen odhaduji, páč nevidím dokumenty.

Jen se zeptám proč jste to platil?

Dnešní uspěšný:

doplněno 14.11.12 18:27:

ČT1 dne 14.11. Černé ovce poslední příspěvek. ČKP v kritice!

Datum: 15.11.12 00:18

Dobrý den u Koop pojišťovny vznikla chyba v adrese a tím mi prestaly chodit složenky na povinné ručení. Když jsem si toho všimnul bylo už mé povinné ručení zrušeno a chybělo doplatit 3měsíce cca 5000kč. přišla složenka od ČKP na cca 2000 - tu jsem zaplatil, poté druhá asi za půl roku na další cca 2000 - tu jsem také zaplatil a nakonec jedna na cca 1000kč - v té době jsem se stěhoval a složenku založil. když jsem ji našel ihned jsem ji uhradil ale bylo to již po termínu. Asi měsíc potom jsem dostal dopis od Transcomu s informací že je to již druhý dopis a že jim dlužím 2200kč cca - z toho je 1000kč pro ČKP a 1100 vzniklé náklady za dva dopisy upomínací. Vysvětlil jsem jim že jsem již uhradil vše ČKP a že tento dopis byl zaslaný již po uhrazení všech složenek pro ČKP. Oni ale trvají na zaplacení částky 1100kč pro Transcom na uhrazení jejich výdajů spojených s vymáháním. Dopisy neposílají do vlastních rukou ani doporučeně. Klidně by mohli říct že jich už poslali 10 a chtít po mě 5500kč?

Datum: 15.11.12 18:51

pajunko,
ale zde nemůžete dostat přesnou odpověď, když neznáme spisové podrobnosti
páč bych musel porovnávat datumy v případu...
doplněno 16.11.12 13:56:

jelikož je více jak 7000 zákonů, vyhlášek, nařízení vlády, neni v ČR člověk, který by to vše znal. Domnívám se, že není uvedeno, aby byl dopis doručen jen doporučeně, tam je stejně fikce doručení...ale to nejsem tak znalý..

přeji hezký víkend.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.11.12 01:10

Ok v pořádku i tak jsem rád za vaše informace a názory.

Jenom mě zajímalo jestli je možné posílat takové dopisy o vymáhání dluhů aniž by byly do vlastních rukou nebo doporučeně.

Ale moc vám děkuji za váš čas.

Pajunk

Od: asd*
Datum: 16.11.12 15:01

obyčejně = neprokážou že něco poslali = jako by nic neposlali. Osobně bych ale radši zašel ověřit za právníkem nebo zaplatil, v ČR může být možné i to že nárok mají a pak by to stálo víc...

Datum: 16.11.12 15:27

dokazovat nemusej nic , prostě jim dluží peníze a ani nyní nechce zaplatit . Jestli to ČKP předala tak se musí zaplatit té firmě ,která to převzala .

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.