Nepojištění vozidla - námitka

Od: Datum: 10.09.12 08:24 odpovědí: 21 změna: 17.09.12 20:40

Dobrý den,

prosím o radu v této věci: asi před dvěma měsíci mi přišela výzva z České kanceláře pojistitelů, abych zalatila 90 nepojištěných dní

v celkové výši 4500,- Kč. Ihned druhý den jsem "kanceláři" zaslala "Ukončení pojistné smlouvy s pojišťovnou, kde jsem měla vůz pojištěný s doložkou, že vůz byl prodaný dle kupní smlouvy, která byla pojišťovně k nahlédnutí.

Asi za měsíc mi přišla další výzva s tím, že doklady jsou nedostatečné a samozřejmě si částu navýšili a žádali znovu p úhradu.

Po té jsem tedy po více jak 14 dnech konečně získala od MěÚ - odboru dopravy potvrzení o vlastnictví vozu, kde se potvrdilo, že jsem skutečně vlastníkem vozidla nebyla v době, za kterou po mně požaduje ČKP, krom 1 dne.

Dnes mě ČKP informovala, že moje "tvrzení je vyhovující" a vyčíslila mi za 1 den, kdy je sazba 50,- Kč nepojištěného vozidla, včetně úroků z prodlení, nákladů uplatnění, nákladů upomínání a vymáhání, celkem 291,- Kč.

Mohu já tedy po ČKP požadovat 100,- Kč za vystavené potvrzení MěÚ Odboru dopravy, které jsem musela uhradit, dále náhradu ztraceného času, kdy jsem 2 týdny odpoledne (po mé pracovní době) čekala 3 hodiny na odboru dopravy a stejně jsem se nedostala na řadu, nakonec jsem si musela v práci vzít 1,5hod. náhradního volna, (které jsem si musela napracovat) abych toto potvrzení dostala?

A v neposlední řadě také za újmu na zdraví - psychické újmy - kdy se nemohu zbavit dojmu, že ČKP zneužívá vlastníky (nevlastníky) vozidel právě v době, kdy celý národ ví, na jaké úrovni nyní pracují odbory dobravy v celém státě.

Také by mě zajímalo, od koho ČKP získává informace o vlastnictví vozidel? Dle mého názoru by je měla získat od místně příslušného odboru dopravy při MěÚ, které mi vystavilo potvezení o tom, že vozidlo NEVLASTNÍM.

Mnohokrát Vám děkuji za odpověď a odpusťe, zda moje žádost vyznívá k Vám nepřátelsky, to je jen tím, že jsem hrozně

naštvané, ale samozřejmě ne na Vás.

Přejí krásný zbytek dne a díky za odpověď.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jarda3*
Datum: 10.09.12 08:46

Ano, toto vsechno bych jim vyuctoval, vcetne nakladu na dopravu, postu, hodinovou sazbu usle mzdy tak 500Kc atd... at si to zapoctou s pohledavkou a zbytek poslou na ucet xxxxx.

Od: start123
Datum: 12.09.12 06:53

děkuji Vám za odpověď a názor

Od: kolo*
Datum: 10.09.12 11:17

ckp prý má prý přístup jen k těm údajům,co jí poskytnou pojištovny.Takže se snaží dohledat ostatní údaje všemožnými pochybnými cestami.

Datum: 12.09.12 06:55

díky moc za odpověď

Od: nu*
Datum: 10.09.12 11:52

Lidé si musí připadat jako idioti, kdyxž kupní smlouvu uzavřenou podle platnéjho zákona musí dopklbnit potvrzením úřadu...jen tak mimochodem, to co je psáno v registru který vedou úřady vůbec nic neznamená, vlaastnictví vzniká mimo tento seznam...

Žádný dopravní řad nemůže potvrdit vlastnictví, to může jen soud nebo notář, úřad může jen vydat data z registru-Výdej dat je něco jiného než potvrzení vlastnictví...

A tyto podklady si má opatřit sama ČKP, neházet to na lidi...

Datum: 10.09.12 11:55

od ČKP můžete požadovat cokoliv, jd ejen o to jak to z nich dosrtat...Vy chodíte do práce a nemáte čas obesáílat a obvolýávat je, oni k tomu mají velký aparát...Musela by jste před soud a nevím čím by jste tam argumentovala. Nic z toho co jste udělala jste udělat nemusela

Datum: 12.09.12 06:56

díky za odpověď

Datum: 12.09.12 07:21

Dobrý den,

reaguji jaště na Vaši odpověď, že jsem nemusela dělat, to co jsem udělala. Bohužel s Váma nemůžu po doposud získaných zkušenostech souhlasit. myslím, že by mě totiž v případě mého nic nedělání čekala minimálně exekuce nebo by si pro mě rovnou přišli v černých kuklách. Už jén proto, že CKP tedy ja jeden den nepojištěním nyní dlužím 291,- Kč - kdy je 50,- zákl.sazba, 1,- Kč jesou úroky z prodlení, 170,- Kč -náklady uplatnění a 70,- Kč - náklady na vymáhání - vždyť toto je NEHORÁZNÉ

Datum: 10.09.12 18:03

pokud jde o tu poznámku vůči odborům dopravy, tady vlastnické vztahy nevznikají...odbor dopravy nemůže pobrzovat vlastnictví, protže to vzniká nezávisle ne něm...uzavřením řádné kupní smlouvy...tady se vztahy jen evidují, a pokud ěnkdo nenahlásí prodej vozidla jiné osobě a nepožádá o zápis této skutečnsoti do systému a registarčních dokladů, nidko to neví...

Odbor dopravy proto ani nemůže pobvrdit vlastnictví, může jen vydat data z registru, a z těchto dat vyplyne, že v době od - do byl v systému jako vlastník a provozovatel zapsán pan - paní X.Y.

Pokud někdo v sytému nebyl nidko zapsán, nelze ani nic vydat,

Každou zěmnu je žadatel povinen nahlásit dio 10 dnů, podle zákona o povinném ručení na své pojištovně do 15 dnů.

kdyby to lidé dodržovali, nevznikla by žádná ČKP s právem vymáhat příspěvky, a kdyby byli naši poslanci niotmální, nikdy by nedopustilli situaci, kdy soukormá firma v rozporu s veřejným zájmem šikanuje občany. Máme takové zákony, poslance i vládu, jaké si zasloužíme.

Zákony dnes píše pojišťovací lobby, která odveze 10 poslanců do bungalovu na břehu moře, za směšnou cenu nebo zadarmo, kde zrelaxují, a pak odpočatí prosazují takovéto zákony.

Datum: 12.09.12 06:59

Díky moc za Váš názor a odpověď

Datum: 10.09.12 20:03

Marcelo, vy jste šla na evidenci vozidlo nahlásit na sebe a měla jste již zaplacené pojištění. Kde vznikl jeden den nepojištění?

já bych jim nic nedával a bránil se...

doplněno 10.09.12 20:04:

jejda, špatně, vy jste vozidlo prodala, a pak jste šla odhlásit pojištění. kde vznikl jeden den?

ICQ 55180641

Datum: 12.09.12 07:24

Dobrý den Milane, díky za Váš názor - ano stalo se, že jsem nejdříve ukončila pojistnou smlouvu a až druhý den jsem šla vozidlo odhlásit. a za tento jeden jediný den dnes po mě CKP chce 291,- Kč

Datum: 12.09.12 22:06

start, na jakém základě jste šla ukončit smlouvu? Z důvodu prodeje. Prodej vozidla byl který den?

nezáleží kdy byl přepis!

Ohodnoceno: 3x

Od: karlx*
Datum: 13.09.12 11:16

Není snadné se domoci svého práva proti ČKP. Co opravdu funguje spolehlivě (pokud jste v právu) je trestní oznámení na Policii. Dal jsem dohromady vzor ke stažení: http://www.antickp.cz/2/256/trestni-oznameni-na-ckp-vzor

Snad bude k užitku...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.09.12 19:22

Karle, je chválihodné, že jste vypracoval tento dokument, já mám ale jednoduší řešení, tak jak píšete, pokud je někdo v právu.

Desítky ukončených případů.

Datum: 14.09.12 07:37

máte pravdu, není to snadné, ele Vám mnohokrát děkuji a přeji krásný den )

Od: marcelautikalova
Datum: 14.09.12 07:55

Ještě jednou díky , prozatím jsem zkusila to, že jsem částku 291,- Kč (za 1 den nepojištění) uhradila, aby mi "nenaskakovaly úroky a další poplatky ze strany CKP a poslala jsem jim doporučeně dopis, kde jim znovu sděluji a dokládám veškeré skutečnosti a doklady k proplacení mých nákladů s tím, že pokud mojí žádosti o proplacených nákladů spojených s "jejich omylem" nevyhoví, celou záležitost předávám mému právnímu zástupci , kterého nemám, takže Vámi poslaný "vzor" se mi asi bude hodit. Nyní tedy čekám na odpověď ze strany CKP.

Datum: 14.09.12 12:39

Marcelo úroky nenaskakují, ale čas strávený by Vás stál více jak 291Kč.

Od: marcelautikalova
Datum: 14.09.12 13:36

Milane, že nenaskakují? Tak si přečtěte z čeho se skládá těch mých 291,- Kč za jeden jediný den nepojištění:

50,- Kč je základní sazba

1,- Kč je úrok z prodlení

170,- Kč si účtuje CKP jako náklady uplatnění

70,- Kč náklady upomínání a vymáhání (aniž by mi přišla nějaká upomínka)

Datum: 14.09.12 13:52

žádná odpověď nepřijde

Datum: 17.09.12 20:40

a když nezaplatíte, dojde k ukončení případu, kolik naskočí úrok?

Když zaplatíte až za 10-20-30 dní tak kolik naskočí úrok..

pokud si představujeme stejně slovo úrok...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.