Neplatná STK

Od: Datum: 03.03.14 07:11 odpovědí: 21 změna: 05.05.16 20:17
zdravím. dnes jedu na technickou. auto máme prohlédnuté a doladěné takže se nebojím že neprojdu. docela by mě ale zajimalo co by se stalo kdyby mě zastavili policajti bez platné technické? jeden známý jezdí bez technické skoro rok zatím na ně štěstí / smůlu neměl i když až ho čapnou asi ho rovnou zastřelí . jak je to tedy?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.03.14 08:04
avatar

Záleží taky na stavu vozidla. S největší pravděpodobností mu uloží pokutu do 2000Kč. Nic více a bez bodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.14 08:04
avatar

Přišel by postih.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.14 08:05

No auto bez STK nemá na komunikaci co dělat,tak že pokuta je jista a záleží na policistovi jakou bude mít náladu. Hlavně nebourat to pak nepomůže ani svěcená voda

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 03.03.14 08:22

Je to tak, jak ukládá za sankce zákon - Správní delikty.

doplněno 03.03.14 09:32:

Při jedné anketě se řidiči vyjádřili - 1/5 jezdí bez STK vědomě, 1/3 na ni zapomněla, zbytek činí zadost zákonu. Ono podle stavu hrozí i zákaz další jízdy a nechat auto odtáhnout (může též poslat na STK). Při nehodě záleží, zda stav je v příčinné souvislosti a pak podle toho je to na pojišťovně, postih vůči viníkovi. Ale - technicky nezpůsobilé je to, že provozovatel neprokáže jeho technickou způsobilost k provozu na pozemních komunikacích způsobem stanoveným tímto zákonem,

doplněno 03.03.14 16:30:

Víte ono známe přikázání Nezabiješ, ale je to v zákonu? S tím se přece počítá a proto máme tr. čin vraždy. Pokud by se lidi chovali polde norem, nebudou obsahovat sankce, že.
§ 125c odst.1 písm. a) bod 3 se netýká STK.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pokuta
Datum: 03.03.14 12:32

Autům bez technické policista pokutu na místě dát nesmí, ale píše se oznámení na magistrát. Potom přijde pokuta + body

§ 125c odst.1 písm. a) bod 3 zák. č. 361/2000 Sb.,

http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1a-3.html

samozřejmě závažnost je na diskusi, ale to si pak budete řešit na magistrátu, správně to auto bez STK po vlastní ose jezdit nesmí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.14 12:47
avatar

pokuta, špatně vykládáte tento přestupek, páč jste přehlédl velice důležitou formulaci: "řízení vozidla, které je technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích tak závažným způsobem, že bezprostředně ohrožuje ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích"

Ještě jednou, pokud je jen propadlá technická, sankce je do 2000Kč a bez bodu. Závady typu "tak závažným způsobem" jsou uvedeny v jiném předpisu...ale to je již mimo téma.

Tento problém se řeší často na různých fórech a poradnách. Je samozřejmostí, že se výklady různí. Proto se ptám, "jakým závažným způsobem" ohrožuje vozidlo jedoucí na technickou ostatní účastníky, když za hodinku je již vozidlo způsobilé. Prosím neplést si to se situací, kdy vozidlo má ojeté pneušky, rozbité přední sklo, tečou kapaliny a podobně..Toto vozidlo i když má ještě technickou spadá do vaší katergorie, kdy e to na místě neřeší..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.03.14 15:31

No přiznám se, že jsem docela šokovaný... Pochopím, když není technická třeba měsíc, ale nějaké dlouhé termíny? Čekal jsem zabavení řidičáku, vozu... něco víc než jen pár korun.

Od: k2
Datum: 03.03.14 15:44

Sokovany z ceho? Ze neplatna nalepka neni hrdelni zlocin?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.14 16:00
avatar

a co když se najde aktivní policista kterej takový auto pošle na STK a tam najdou jakoukoliv závadu typu C a tím pádem může říct že je vůz nepojízdný zvlášt závažným způsobem

má to cenu riskovat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 03.03.14 16:09

Ono to s tim posilanim na STK neni tak horke. Zaprve si to predem musi PCR domluvit s konkretni STK a zadruhe si policajt musi byt sakra jisty, ze tu zavadu najdou, coz u auta, ktere od pohledu neni pojizdny vrak, neni nikdy jiste.

Z pohledu policisty je lepsi dat ridici pokutu 1500,- na miste (budou premie) nez posilat ridice na STK s nejistym vysledkem+hrozbou ze prohlidku bude platit z vlastni kapsy...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.14 17:54
avatar

dáble, ale to tak nefunguje. znáte případ, kdy poslal policista vozidlo na technickou? To si policista nedovolí, kdyby náhodou auto bylo v pořádku, lehká závada. Zvláště v tomto případě, kdy tazatel jede na technickou!

Tazateli, ,

Jak to dopadlo, prošel jste?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.14 18:14
avatar

dal sem to jako otázku sám takovej případ neznám ani sem ze svého okoli neslyšel o nikom kdo by byl poslán firmou pomáhat a chránit na STK leč ta možnost tu existuje a pokud by ta stk chtěla tak by něco našla vím své

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.14 10:39

prošel, ani jsem se toho nebál.Ale potom co tady čtu tak nevím, jestli mám na další vůbec jezdit a nevyplatí se spíš jezdit bez ni. I když jak znám svoje štěstí,, nebudu mít den platnou technickou a odchytnou si mě hned pětkrát :D

Datum: 04.03.14 12:26
avatar

Jezdit bez STK se rozhodně nevyplatí. Sám si můžete být jistý, že auto máte v cajku, ale jak zde bylo již uvedeno, jízda bez platné STK se projednává na úřadě a sankce mohou být i řidičák na rok v čistírně a pokuta desítky tisíc. Záleží na tom, zda se jedná o firemní či soukromé vozidlo. Průser ovšem nastane při případné dopravní nehodě. Pokud to Policista nahlásí, pak pojišťovna bude plnit poškozenému, ale pravděpodobně dostanete k úhradě všechno. Což může být likvidační. Představte si, že způsobíte nehodu se škodou 50 mega a těžkým zraněním. Máte na to?

Takže jízda bez platné STK je hazard. Samozřejmě se to může snadno přehlédnout a zapomenout, ale vědomá jízda je šílenství. Mám zkušenosti takové, že pokud se jedná o týden nebo pár dní, policie je tolerantní. Přecijen, za týden se technický stav vozu příliš nezmění. Ale to co provádí váš známý (že jezdí bez platné STK) je pitomost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 04.03.14 12:29

Pisete blbosti. Jak v prvni casti o pokute, tak v 2. o dopravni nehode.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.14 12:58
avatar

Myslím, že tu největší blbost jste napsal vy ...policista dá pokutu 1500,- na místě ...

Policista tento přestupek řešit nesmí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 04.03.14 13:06

Ted nevim, jestli si delate legraci, nebo to myslite vazne?

Cetl jste celou diskuzi? To, co sem dal cervene "milancukrar"? Paragrafy, na ktere ve svem prispevku odkazuje "buss"? Nebo jste proste sel kolem a neco placnul aby bylo o cem diskutovat?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 04.03.14 19:26
avatar

opicaku, máte právo psát svůj názor. Ale nemáte jej čím podložit. Pokud Vás přesvědčí právník, specialista na provoz vozidel, bude Vám to stačit?

Tak závažný způsob... to je opravdu ve vyhlášce 341/2002Respektuji Váš názor, respektujte, prosím, moje sdělení, že se mýlíte.

doplněno 05.03.14 08:00:

desger, citujete:

"zpravidla řidiči zakáže" ale buď zakáže, nebo nezakáže. Zakáže jen když budou závady tak jak uvádím, nezakáže, když je auto OK.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.14 23:50

Myslím, že nehoda je extrém, který si nikdo nepřeje. Pokuta je riziko, se kterým každý, kdo jezdí bez kontroly snad počítá, ale nejhorší asi může být okamžitý odtah. citace: "Při neplatné technické, tedy propadlé platnosti známky z STK a emisí, se zpravidla řidiči zakáže další jízda vozidlem," řekl Právu šéf dopravní policie Leoš Tržil. http://www.novinky.cz/finance…-majitele-auta-zruinovat.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 05.03.14 00:24
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaroslavvesely
Datum: 05.05.16 20:17
Ikdyz je otazka starsi nasla jsem jak to doopravdy je. Mohou vzit i body, pokuta muze byt velmi vysoka a muze i auto na miste zabavit...Co se Vám může stát např. při silniční kontrole po zavedeníbodového systému bez platné technické prohlídky? Záleží na tom, zda Vaše vozidlo ohrožuje, resp. neohrožuje ostatní účastníky silničního provozu. Pokud je u vozu zjištěna závažná závada (není nikde definováno, a proto se s velkou pravděpodobností budou úředníci či policisté opírat o vyhlášku 341/2002 Sb., která definuje závady ohrožující bezpečnost provozu), čeká Vás za přestupek pokuta ve výši 5.000-10.000 Kč spolu se zákazem činnosti řízení od šesti do 12 měsíců. A ještě navíc přijdete o 5 bodů.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.