Likvidace auta v zahraničí

Od: Datum: 09.09.12 05:33 odpovědí: 5 změna: 10.09.12 05:53

Pracuji v zahraničí hodně daleko a příští rok plánuji koupit novější vozidlo. Vzhledem, že návrat zpět do ČR bude stát několik tisíc a tady je likvidace zdarma, tak bych ho nechal tady a za třetinu za cestu si koupím letenku.

Potřeboval bych prosím poradit jaké doklady si musím nechat vystavit a jaké musím předložit u nás a kde? Předpokládám, že ty dokumenty asi budou muset být přeloženy. Myslíte, že stačí normálně přeložené nebo s razítkem?

;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.09.12 15:40
avatar

ono hodně záleží v jaké zemi(mimo EU apod.) a jaký jazyk...No a v neposlední řadě i zrovna nálada toho kterého úřady,za kterým příjdete...Každopádně nikde není zákonem dáno,že ekolikvidaci musí provést firma v ČR(podmínkou je k tomu oprávněná-ale to je mimo ČR taky dost relativní)-nicméně bych neřešil překlady(stojí rance) a s oním (orazítkovyným) potvrzením bych to prubnul na úřadě...Chtělo by to bližší info...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.12 17:31

Ekolikvidaci pro české úřady musí provádět firma, která podniká u nás v ČR. Tak je nastaven zákon. Ale on nemusí trvale rušit auto dle § 13 1c(vlastník motorového vozidla předloží potvrzení o převzetí autovraku, vystavené provozovatelem zařízení ke sběru autovraků podle zvláštního právního předpisu 6a)

On si nechá zlikvidovat vozidlo dle platných zákonů cizí země. Až přijede sem, tak úřadu prokáže, že vozidlo zaniklo dle § 13 1a (motorové vozidlo a přípojné vozidlo zaniklo nebo zanikl účel jejich využití)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nu*
Datum: 09.09.12 20:45

české úřady uznávají potvrzení o převzetí autovraku z celé evropské unie...pokud si to necháte vystavit v angličtine nebo němčině, bude to snad bez problémů...úředník si na internetu ověří firmu která potvrzení vydala a auto trvale vyřadí...potřebujete značky které se vrací, velký a malý TP...

Potvrzení o převzetí autovraku se vydává na základě EU směrnice, která popisuje jak nakládat s vozidly s ukončenou životností, platí to v celé EU

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.09.12 21:23

České úřady uznávají potvrzení o převzetí autovraku z celého světa. Jen pokuď se jedná o likvidaci dle českých zákonů, tak se postupuje dle § 13 1c, protože zde funguje provázanost systémů a možnost kontroly. Pokuď je vozidlo likvidováno jinde, tak se postupuje dle § 13 1a.
Teda aspoň k tomuto řešení jsem se dostal při cca 2 měsících běhání po úřadech, kdy jsem potřeboval zrušit vozidlo sešrotované ve Francii.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: luigiv*
Datum: 10.09.12 05:53

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.