Jak je to s váhou auta?

Od: Datum: 08.09.12 13:24 odpovědí: 10 změna: 09.09.12 09:12

Potřebuji vozit dvě palety o hmotnosti 2T (dohromady), ovšem mám řidičák jem B je nějaké auto které toto zvládne a budu ho moct řídit?

Našel jsem třeba toto http://www.tipcars.com/uzitko…kw-eko-uhrazena-28471669.html

pov. hmotnost

3,2t

jenže co to znamená?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.09.12 18:35

To znamená, že celková maximální hmotnost včetně nákladu je 3200Kg.

Obávám se, že takové auta nenajdete, protože by muselo vážit maximálně 1500kg a to by zase neuvezlo 2000kg.

Datum: 08.09.12 18:55

auto ne, ale najde auto do 3,5 tuny kde naloží i více než 1 tunu a nebo i jen 1 tunu, a k tomu vozík o hmotnosti 1tuny.. musi hledat aby souprava nepřesáhla 3,5 tuny a poté by mohl i za 1500 kg vozidlem tahat 2 tunový příves pokud by mu to techničák umožnil :)
popřipadě by musel tu jednu paletu nejak rozdělit, a jet 3,5 tunovým autem a 750 kg řévěsem.. myslim že lechčejc seženeš kombinovanou soupravu kde by i moná mohl převážet více jak 2 tuny :)

Datum: 08.09.12 19:28

On ale nemá skupinu E. To by asi napsal.

doplněno 08.09.12 20:37:

Já vím co může se skupinou B, jenže jeho zadání nemá řešení. Protože neexistuje auto co uveze 1000kg a přitom váží cca 600Kg. A i kdyby existovalo, tak nebude mít tažné na 1740Kg.

Prostě 2t s řidičákem B neodveze.

Datum: 08.09.12 20:15

jo jenomže já mu radim kombinaci jakou mue mít na samotný B ;) takža on klidně muže pokud mu to techničák dovolí 1760 kg auto a za tim 1740 kg vozejk, nebo muže mít 3 500 kg auto a k tomu 750 kg vozejk.. na to mu stačí řidičák B!
asi takle Hmotnost spupravy nesmi přesáhnout 3,5 tuny, a zároven nesmí přívěs být těžší než auto. a co se týče přívesu do 750 kg tak to muže zapřáhnout za auto do 3,5 tuny take to má celkovou hmotnost 4,25 tuny ;)

Od: ondraaaiasek
Datum: 08.09.12 21:11

TAKŽE najít auto co uveze 1tunu, nemá víc jak 1300kg + vozík co uveze 1 tunu a snížit max zatížení na 1 t... no to snad bude levnější si udělat velkej řidičák.

Datum: 08.09.12 21:18

nic snižovat nemusí bylo mi řečeno že pokud za bečkem potáhnu vozík který je na 3,5 tuny, a nenaplním ho uplně zkratzka spočítam náklad,váhu prázdnzho voziku a vejdu se tak do soupravy 3,5 tuny.. to znamená že příves nebudu mit naplnet s maximem ale třeb jen na 25% takže to klidne ohu tahat.. protože policajti ti nemuou hic říct, a musej te dát na vahu ale jelikož ji sebou nijak nevozej prej tak je to těký dohadování ale pokud nepřesáhneš 3,5 tunny byt ten vozik by byl schopen uvist 3 tuny sám osobe tak ti nic udělat nemužpu ;) jinak řidičák c+e too jistí ;)

doplněno 09.09.12 10:58:

ano to je pravda, že je zajímá udeja v technickým prukazu atd atd, ale ty máš právo na převažení, ad, zkratka to musíš vyhrát, a pokud chcete říct že učitel autoškooly je troba tak nevim :D zkratka se musíš snima dohadovat a ne zklopit uši ;)

Datum: 08.09.12 21:33

Tak zákon mluví jinak. Vždy je brána maximální přípustná hmotnost, takže kolik toho máš naloženo, je úplně jedno.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.09.12 09:11

přesně tak policajty nezajímá kolik mám naloženo protože sebou většinou nemají váhu, ale to co je napsáno v TP.

Datum: 09.09.12 09:12

To vám musel poradit nějakej trouba

Od: hop®
Datum: 08.09.12 22:58

Neberte to jako radu. ale:

- pro řidičské oprávnění je důležitá celková (nejvyšší přípustná) hmotnost vozidla...

- většina dodávek v pohodě uveze víc, než je jejich užitečná hmotnost...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.