Autoopravna, k čemu slouží plniče

Od: Datum: 05.09.12 16:59 odpovědí: 3 změna: 05.09.12 19:52

Ahoj, můžete mi stručně popsat,k čemu se přesně dnes používají plniče nebo akrylát. plniče. Dík.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.12 17:19

No, já jsem to při lakování pochopil tak, že se plničem vyrovnají po broušení rýhy po smirku a zároveň to slouží jako správný podklad pro lak.

Ohodnoceno: 1x

Od: ladaadal*
Datum: 05.09.12 17:27

Tak, tak, plnič vyplní drobné nedostatky, pak se stříkne značkovačem a pod vodou obrousí dvoutisícovkou, aby byl povrch dokonalý pod lak.

Od: ar*
Datum: 05.09.12 19:52

Plnič se používá na hrubší rýhy a škrábance před lakováním. Lenvější jsou akrylátové, lepší jsou pak polyesterové. Plnič může byt jednosložkový a taky dvousložkový. Prostě plnič udělá dostatečou vrstvu která hruší nerovnosti, které by nezakryl stříkací tmel.

Pnič i stříkací t. se po vytvrdnutí brousí "pod vodou" papírem 1000 a pro metalízu 1200, krouživým pohybem.

Plnič i stříkací kyt zárověň nahrazuje základovou barvu a stříka se jak na původní přebroušenou barvu, tak i na holý plech. Lepší je používat dvousložové plniče, které po vytvrdnutí už dále nestrácí na objemu a neobjevují se pak po čase drobné rýhy v laku, jako se to může stát u jednosložkových plničů a s.kytů "horších" značek jakéo je třeba řecké Body.

Ohodnoceno: 2x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.