Špatné údaje v TP - kam se obrátit?

Od: Datum: 14.11.12 00:11 odpovědí: 7 změna: 14.11.12 20:16

dobrý den koupila jsem si starší vůz Opel Agila v červenci - v listopadu jsem šla na tech. kontrolu kde jsem neprošla protože údaje o hmotnosti vozidla nejsou v techničáku uvedena správně Opel se za to omlouvá ale já nevím na koho se obrátit s opravou těchto údajů pokud mě někdo poradí budu ráda předem děkuji Olga

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: niikolqa*
Datum: 14.11.12 01:18

S velkym techničákem si zajdi na magistrát v tvojem bydlišti kde tu chybu oznámíš a tam oni ti už řeknou co dál, bud auto pošlou oni sami na technickou kontrolu kde oni tě pošlou a ty to tam zavezeš a nebo ti dají papír podepsany magistratem ktery musí vyplnut technicka kontrola a ty ten papír jim zanseš zpátky a oni ti dál už řeknou co a jak.

Datum: 14.11.12 05:27

Samozřejmě na regist vozidel. Přeju pevné nervy. Jenom mi není jasné-ono se na to nepřišlo při evidenční kontrole při změně vlastníka?

doplněno 14.11.12 05:31:

Ještě nerozumím jednomu. To auto je již používané, jistě bylo předtím na STK. To na to nikdo nepřišel? A jak se Opel jako omlouvá? To jste zavolala na pobočku, řekla jste, že jste koupila ten a ten jetý vůz a oni Vám řekli, sorry, na tomhle autě to je špatně, my jsme to tak dali do provozu, ale sorry? Nebo jak?

Od: podr
Datum: 14.11.12 10:05

no právě zaplatila jsem poplatek 290 kč na ev.kontrole při prodeji a za tři měsíce končila technická na které mě řekli že tam mají dopis od Opla žetyto chyby se mohou vyskytovat je to rozdíl v užitné hmotnosti a podobné věci které s jízdníma vlastnostma nemají nic společného přesto jsem dostala technickou jen na měsíc a naštěstí odkaz na www.mdcr.cz - silniční doprava - dovoz reg. a schv.vozidel - stanoviska některých výrobců a tam je ta omluva jinak děkuji za odpovědi

Od: nu*
Datum: 14.11.12 11:57

předtím se na to sr**lo, ale když se v celé evropě objevují problémy, že výrobci hromadně a celá léta tisknou to TP nižší hmotnosti než u auta ve skutečnosti jsou, nastane pak situace že se za těžší auta vybírají menší silnično daně...

Fronty na úřadech kvůli chybným údajům v TP a na štítku potrvají 2 roky, nebo až 4 roky, dokud se všechna auta nevystřídají na STK...k tomu zpackamný registr..máte se na co těšit...proč se u nás podle zákona musí zapisovat do dokaldů každá kravina, když v evropě to jde i jinak? Kolikrát za život budete muset kvůli autu na úřad?

Mimochodem, jak to že nevíte kam máte jít? Nebyla jste to auto ještě přihlásit?

Datum: 14.11.12 17:28

tohle je přesně názorná ukázka chyby státu(systému),popřípadě zastoupení výrobce-ačkoli Agila konkrétně už měla při své premiéře v roce 2000 globální homologaci nejen pro EU-je tak těžké pro úředníky opsat do TP tyto údaje z této homologace(vztahuje se i na hmotnosti dle typu motoru) a ne někde z nějakých nesmyslů,jako to s oblibou dělají-se slovy:"pardon on se asi někdo na tom a tom úřadě spletl" a vy si musíte zajít tam a tam,zaplatit si x razítek,vyjádření a další kraviny,jenom proto,že nějaký státní ouřada "udělal" chybu-to je na pár facek...

Ohodnoceno: 2x

Od: podr
Datum: 14.11.12 17:52

tak vážení děkuji všem za Váš zájem ale neuvěřitelné se stalo skutkem zajela jsem na Bohdalec je tam magistrát i registr a kdybych se netrefila zrovna na oběd tak jsem byla za půl hodiny vyřízená takže palec nahoru žádné fronty tam nejsou ale stejně je to cesta navíc poplatek 100 kč a ještě musím zpátky na technickou kde to je do měsíce bez poplatku mějte se Olga

Datum: 14.11.12 20:16

Tak Vám k tomu blahopřeji paní Olgo!Mne stála chyba ne automobilky ale úřednice mnohem více. V TP byl místo typu motoru jen obsah a já musel skrz to 1x EvK,1xSTK+opakovaná,Xxcesta cca 30 tam a 30km zpět na úřad a nakonec do autorizovaného servisu cca 70km daleko a to 2x (jedenkrát s autem a podruhé jsem jel jen busem a pak ještě zaplatit zástupci automobilky 1000,-kč za ověření typu motoru!

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.