Co je to podjíždění

Od: Datum: 04.09.12 13:49 odpovědí: 11 změna: 09.09.12 21:08

Co je to podjíždění? má to něco společného s předjížděním?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.09.12 13:55

nevím v jaké souvislosti je to myšleno. obecně se pojmen "podjíždění" myslí předjíždění zprava.

Od: mowla*
Datum: 04.09.12 13:56

Podjíždění se říká předjíždění vpravo od předjížděného...

Typicky lze potkat na vícepruhých komunikacích, kdy vozidlo v levém (prostředním) pruhu je předjížděno pravým pruhem...

Datum: 04.09.12 15:15

více proudových silnicích MIMO MĚSTO. Pokud je víceproudovka ve městě tak je to prostě souběžná jízda několika vozidel, i když jedou rozdílnou rychlostí tak nejde o žádné předjíždění ani podjíždění.

Od: mira48
Datum: 04.09.12 15:18

aha,už je mi to jasné. Právě jsem si říkal že, zákon tento pojem nezná. Dnes mi právě kamarád tvrdil, že pokud pojedu po dálnici nebo víceproudové komunikaci a auto v levém pruhu pojede pomaleji tak že ho nesmím podjíždět. A já nevěděl co tím myslí. A stejně je to blbost,můžu ho předjet zprava že ano?

Datum: 04.09.12 15:22

na dálnici (ani nikde mimo obec) NE! tedy, pokud neodbočuje vlevo a vy si tím jeho odbočováním nejste jist na 101%. a v obci se tomu říká souběžná jízda.

podjet=předjet zprava

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.09.12 21:39

Na dálnici nebo víceproudové komunikaci mimo obec je Tvojí povinností jet v pravém pruhu, přičemž levý pruh slouží jen k předjíždění (pokud není dálnice tak naplněna, že vznikne jízda v pruzích). Pokud by vozidlo v levém pruhu jelo pomaleji než Ty, tak se zařadíš za něj a třeba světelnou houkačkou ho upozorníš, že ho chceš předjet, aby se zařadil do pravého pruhu. V žádném případě ho však nesmíš "podjet" (předjet v pravém pruhu).

Od: mira48
Datum: 05.09.12 16:58

Takže pokud to dobře chápu..situace je taková : na dálnici pojedu v pravém pruhu a budu dojíždět auto v levém,které v něm bezdůvodně jede aniž by předjíždělo apod. Pokud ho chci předjet musím pouze levým pruhem,takže do něj přejedu a budu čekat jestli mi neuvolní cestu.
Já se omlouvám za můj,pro některé stupidní dotaz ale po dálnici jsem ještě nejel protože jsem čerství řidič a v autoškole se po dálnici nejezdí. Tak jsem se radši zeptal abych věděl než abych páchal přestupky.

Od: luksa54
Datum: 09.09.12 14:46

ano,tak jak říkáš.

Upozornění od sys hejkal 09. 09. 2012 22:15:13
Ještě by mohl odpovědět i lubošek. Pusťte ho kluci taky za počítač!
Od: itan71*
Datum: 09.09.12 15:03

ikdyž se hodíš do levého pruhu jsou takoví co to nepochopí že by se měli zařadit do pomalejšího a ti by měli absolvovat školu znovu.Že takových ne/řidičů je spousta

Od: gustav*
Datum: 05.09.12 09:37

SAMO že má, Jen v pravém pruhu- kde se NEpředjíždí - jdi do AUTOŠKOLY :) G.

Datum: 09.09.12 21:08

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.