Jakou baterii do octavie 1.6 r.v. 1997

Od: Datum: 04.09.12 09:16 odpovědí: 6 změna: 04.09.12 22:24

Prosim poradte mi jaka baterie by byla vhodna do teto oktavky, hlavne aby mi to startovalo i v zime :D

Myslite ze by napriklad stacilo bez problemu neco takoveho http://www.autobaterie-pema.c…v-62ah-480a-prava_52856.html?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 04.09.12 09:48

Na 1.6 stačí bohatě, tam by stačila i kolem 55Ah. Osobně bych sáhnul po Vartě Blue dynamic a nebo Silver dynamic. Zatím se mi osvedčily nejlépe. Jestli jezdíte hodně krátké trasy, tak budete muset tak i tak očas malinko dobíjet. Na krátké trase to nestačí alternátr "dotlouct".

doplněno 04.09.12 10:47:

Ano, klidně tato. Nevím jestli budete kupovat přes internet nebo v místě bydliště. Na internetu se nechá koupit tahle autobaterie za 1645Kč, ale to už asi není tak rozhodující.

Od: petamrokic
Datum: 04.09.12 10:29

Od: petamrokic
Datum: 04.09.12 10:49

jojo jasny, dival sem se ale tuhle prodejnu mam kousek tak je to lepsi osobne.

Dekuji za pomoc

Datum: 04.09.12 22:24

Z těch, co jste nalinkoval, bych určitě sáhl po Banneru. To jsou akumulátory, které snáší vybíjení při dlouhých zimních startech. Rovněž souhlasím s tím, že pokud kupujete novou baterku, vždy je lepší koupit co největší kapacitu - ovšem s ohledem na to, aby vešla do držáku.

Jen na okraj - mám Octávku 1.6 r.v. 12 a origo baterka je 44Ah. Se zimnímy starty nebyl žádný problém - šla na první škrtnutí. Ale já jezdím s autem denně a hodně. Pokud jezdíte jen občas, jsou nároky na baterii opravdu mnohem větší. Pokud jezdíte denně jen 200m do Lidlu a zpět, tak je baterka odsouzena ke zkáze - tedy bez toho, že ji dobijete nabíječkou.

Od: olaf71*
Datum: 04.09.12 09:52

Datum: 04.09.12 17:22

já se řídím heslem čím silnější tím líp takže bych tomu změřil kastlík a nacpal tam rozměrově tu nejsilnější co de já mám v oktě 72ku a osobně sem jí měl i v 1.6ce vectře v zimě sem neměl problémy jezdil sem na značku Proforce a MEYLE

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.