Pokuta z Nizozemska

Od: Datum: 03.09.12 14:51 odpovědí: 5 změna: 05.09.12 15:44

Dobrý den,

v Nizozemsku, jsem si půjčil v autopůjčovně auto. Při jízdě mě vyblejsknul radar a teď asi po měsíci návratu domů mi přišla pokuta. Poslal jí moje autopůjčovna a přiložila jakousi kopii asi policejního záznamu o daném překročení pokuty.

Chci se zeptat, zda musím pokutu zaplatit, případně jaké páky by na mě mohli z Nizozemí mít?

Děkuji za rady, zkušenosti a připomínky.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.12 15:21
 

Mohlo by se Vám například stát,že Vás příště,např.při silniční kontrole třeba v Rakousku nebo kdekoliv v EU,budou prověřovat a ejhle,najdou záznam o nezaplacené pokutě.Můžou Vám odstavit auto,eventuelně.

 
Datum: 04.09.12 06:50
 
avatar

registry jednotlivých zemí EU se budou propojovat až od příštího roku nejdříve-takže zas tak "dramatický" to nebude...Tady nebylo co řešit-podle značek šup dotaz na vlastníka(autopůjčovna) no a v tu dobu měl auto ten a ten(vy)...V tuhle chvíli není právní páka,jenže holandáci "o tom ví",a nedejbože až tam pojedete a bude vás místní hlídka náhodně lustrovat-v tu chvíli jste víte kde...?!

 
Od: dieselpower*
Datum: 04.09.12 13:10
 

radim pokutu zaplatit a pečlivě si uschovat doklad o zaplacení :) nic jinýho vám poradit nemuu, dohadovat se tam s nima v případě příští návšetvey bych nechtěl.. takže zaplatit a pokud tam pojedete, mit u sebe nejlepe 2 kopie dokladu o zaplacení :)

 
Od: nu*
Datum: 04.09.12 13:15
 

dají Vás k soudu

 
Od: ridic
Datum: 05.09.12 15:44
 

Buď zaplatit nebo nejezdit do Holandska - pokud nezaplatíte tak vás dají k soudu, ten vám v nepřítomnosti vyměří trest pravděpodobně řádově vyšší než ta pokuta. Jakmile vás v Holandsku zjistí tak vás zajistí a zkasírujou...

 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny auto-moto
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.