Jiný prodávající v odhlášce

Od: Datum: 01.09.12 15:34 odpovědí: 5 změna: 01.09.12 17:46

Zdravím poradno, nevím jestli jsem nadpis napsal správně, tak se pokusím vysvětlit. Koupil jsem auto kde figurují 3 osoby: A/já/, B/prodávající/, C/osoba v odhlášce v TP/. Jedná se o vozidlo VW Passat r.v 1999 s vadným motorem, 500Km na plaťáku, k autu jsem dostal střihlý OTP a velký TP. Nevědom jsem si všiml doma, že ve velkém TP je v polopřevodu osoba C /již cca 3měsíce/, ale já koupil vozidlo od osoby B a ten je napsán v kupní smlouvě. Momentálně je auto v opravně kde se přehazují motory a mě napadla otázka, když zajdu na úřad a budu chtít auto dohlásit, tak mi kupní smlouva bude k ničemu, protože tam figuruje osoba B, přitom v TP je osoba C na kterého je provedena odhláška. Takže osoba B je vlastně třetí soba, ale nemá souvislost mezi A a C. Tak otázka zní, co se s tim dá dělat?
Fiktivní smlouva mezi osobou B a C?
Fiktivní plná moc osoby C k zplnomocnění A?
Nerad bych udělal něco nelegálně apod, tak prosím o radu. Až bude auto opravené abych věděl jak se zachovat.

Auto je samozřejmě na mě pojištěné a zatím je na značkách jiného kraje, až vozidlo bude opravené, tak šup na evidenčku a na úřad plně a řádně dohlásit.
Děkuji za vaše odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 01.09.12 16:28

majitele vozidla určuje kupní smlouva, nikoliv zápis v registru. Normálně přídete na úřad, a auto na vás dohlásí. Nevadí, že vozidlo je v odhlášce na někoho jiného, než na vás. Otázka je, jak to máte s tím motorem, aby jste prošel evidenční kontrolou, je ve velkém TP proveden výmaz motoru? Nebo je tam uveden jen typ motoru,a ten bude sedět i po výměně?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.12 16:39
avatar

Výmaz čísla motoru může být a nemusí.Ale typ motoru MUSÍ být vždy stejný!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: passatos
Datum: 01.09.12 17:00

Děkuji za reakce. Vím, že majitele neurčuje zápis v registru, ale kupní smlouva, proto se taky ptám, moc to nechápu. Když je ale odhláška na někoho a já mám uzavenou smlouvu s někým jiným, sice jde o to samé vozidlo, ale smlouvu mám s "cizým" člověkem a nemám jak dokázat spojitost jestli mi rozumíte. Kdybych měl smlouvu s tím od koho jsem to kupoval a ten prodávající měl smlouvu od toho z odhlášky, tak by nebyl problém, ale jak paní za přepážkou pozná, že jsem majitelem toho vozu na základě smlouvy mezi osobou co nemá s vozem nic společného? /podle TP samozřejmě/

Od: laybor*
Datum: 01.09.12 17:26

O osobě B registr nic neví ,

stačí fiktivní smlouva od C .

doplněno 01.09.12 17:27:

kupní .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: passatos
Datum: 01.09.12 17:46

Děkuji za odpověď, také si myslím, ale není to nelegální? Jinak k tomu motoru, vše mám tak jak má být, kod motoru sedí atd.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.