Definice přednosti v jízdě

Od: Datum: 01.09.12 11:20 odpovědí: 3 změna: 01.09.12 12:11

Vím, že přednost v jízdě je v zákoně definována jako povinnost řidiče nezahájit jízdu nebo jízní úkon nebo v nich nepokračovat jestliže by řidič,který má přednost v jízdě musel náhle změnit rychlost nebo směr jízdy.
Nedávno jsem přijížděl na dost frekventovanou křižovatku,byl jsem na vedlejší a chtěl jet rovně,kontroluju pravou a levou stranu. Když bylo volno chystal jsem se rozjet,ale auto na protější vedlejší odbočovalo doleva a vystartovalo rychleji,takže jsem jel až po něm.
Dopustil se přestupku? Nebo měl počkat až projedu..prostě tak jak je to na obrázcích v učebnicích autoškoly,že auta opouští křižovatku ve správném pořadí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 01.09.12 11:27

Dopustil,ale je možné že jste se na křižovatce motal déle než bylo záhodno a tak raději odjel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.12 11:59
avatar

Nedopustil, nic mu v jízdě nebránilo. Ty jsi nejel, ty jsi se chystal. Kdyby měl čekat až projedeš, tak by tam možná stál ještě teď.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.12 12:11
avatar
Pokud Vaše citace zákona v prvním odstavci je přesná, potom popřemýšlejte, zda jste musel náhle změnit směr nebo rychlost jízdy.
Pokud ne, nedopustil se přestupku.
Dokonce ve výkladu k tomuto paragrafu více lektorů uvádělo, že pokud při dávání přednosti v jízdě řidič s předností musí mírně přibrzdit nebo kousek uhnout, není to porušení pravidel.
Jako perličku uvedu příklad že Slovenska, kde jistý čas slovo NÁHLE bylo ze zákona vypuštěno.
Dovedete představit, že při dnešním počtu aut, hustotě provozu a kvalitě šoférů, když pomalu na každém rohu přibržďujeme, uhýbáme a nadáváme, by to policajti mohli kvalifikovat jako změnu rychlosti nebo směru a dávat pokuty!?
Naštěstí to náhle po čase do definice přednosti v jízdě vrátili.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.