Kupní smlouva vs změna termínu

Od: Datum: 31.08.12 18:11 odpovědí: 6 změna: 31.08.12 23:01

dobrý večer,

mám problém s prodejcem auta Toyota. V kupní smlouvě je uveden Předpokládaný termín dodání do konce října, s tím, že zaplatím zálohu 10%., která je nevratná. Prodejce nechce změnit formulaci na Termín dodání do konce října, prý na formulaci trvá dovozce - auto se vyrábí ve Francii. Právník říká, že předpokládaný termín není vlastně žádný termín, můžou auto dodat vlasně kdykoli nebo nikdy a zálohu můžou držet třeba napořád. Prodejce se zřejmě jistí, kdyby se cokoliv stalo během převozu nebo s továrnou. Navíc je ve smlouvě uvedena možnost zvýšení ceny z důvodu změny DPH. Vůbec se mně to nelíbí a vidím v tom nesolidní jednání. Co mně poradíte? Předem děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.08.12 18:16

Určitě bych se obrátil na někoho jiného! Takové jednání se zákazníkem dle mě smrdí problémy v budoucnu a určitě bych zde uvěřil i právníkovi, který Vám již radil. P.S. = AUT JE VŠUDE JAK NAS...ÁNO. Zaplatit až při dodeji - žádné zálohy a v tomto případě tím spíše!

doplněno 31.08.12 18:33:

Prodejce se nejistí z důvodu toho. že by se něco stalo cestou nebo s firmou ale hlavně z důvodu Vašeho možného odstoupení od smlouvy. Smlouva by měla obsahovat oboustranně akceptovatelná kritéria = ale tak, jak to uvádíte = je smlouva výhodná pouze z jedné strany.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.08.12 18:23

v čechách je pouze jediná oblast,kde lze něco bezpečně zálohovat-a to je data,fota,videa...,jinak je riziko,že se z vaší zálohy stane "příjemný bonus" pro zálohovaného víc než velké...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.08.12 19:12

děkuji za názor, já tomu rozumím, smlouvy dělám, je to mé povolání. Dotaz jsem psala kvůli manželovi aby si přečetl názory jiných, protože mě do podpisu tak trochu tlačí. Vím, že se s dost velkou pravděpodobností nic nestane, ale cítím se přesto předem jakoby podvedená ze strany prodejce.

Od: laybor*
Datum: 31.08.12 18:50

Odpověděl jste si sám - prodejce se jistí na převoz -

navýšení DPH nezvýší jen tak pro nic za nic - DPH zvyšuje uplně někdo jiný , a to se musí respektovat .

Jinak 10 % záloha není až tak moc - kdyby jste chtěl odstoupit od smlouvy tak je nakonfigurovaná Toyota celkem blbě prodejná a musí se poddbízet aspon tou 10% slevou

Suma sumárum máte pravdu s nesolidním jednáním.

Od: buss®
Datum: 31.08.12 19:23

Co poradit? Utíííkat!

Od: sorry
Datum: 31.08.12 23:01

A co tak se poohlédnout po jiném prodejci stejné značky?! Kupoval jsem taky auto, pánové se také snažili vnutit nevýhodné podmínky. Když jsem jasně naznačil, že jdu jinde, sklapli a najednou vše šlo. Pokud nespěcháte, nabídněte konec listopadu, ať mají rezervu, s tím, že to bude pevný termín, pokud budou kličkovat dál, je lepší se poohlédnout jinde, než čekat bez pár desítek litrů třeba rok na auto. Aut i prodejců je nadbytek, ale solidních málo. Takže je lepší hledat a jet jinde. Pokud jsou to šmejdi, budou následně problémy se zárukou, servisními prohlídkami i vším ostatním.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.