Čím vyčistit hlavu z Favorita?

Od: Datum: 29.08.12 18:50 odpovědí: 9 změna: 29.08.12 19:45

Dobrý večer, bylo na čase seštelovat ventily, atk jsem se do toho dal, ale málem mě kleplo, když jsem viděl, co se skrývá pod víkem ventilů. Šílený nános bordelu, mastné jako prase, takže to nejde nijak dostat dolu. Poradil by někdo, čím to omýt? Nejlépe něčím, co se najde ve většině domácností. Díky

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: itan71*
Datum: 29.08.12 19:04

ARVA na čištění motorů, koupit v drogerii atd.

Datum: 29.08.12 19:09

Čistý hadr, nejlépe ze starého prostěradla, co nepouští vlákna a vše černé, tuhé otřít (tedy hlavu). Víko ventilů stačí vylít nitroředidlem, popř si pomoci cifem a kartáčkem pod teplou vodou drbat (jen ventilové víko).

Mě se to docela povedlo, ale taky jsem to neměl asi tak hrozné...

Hlavně na hlavu nelít ředidla! Stekla by do vany s olejem. Max. lehce namočit ten hadr a otřít a pak hned hlavu zalít čerstvým olejem do motoru. Nakonec ho zespodu případně upustit, aby hladina byla na rysce (je to důležité).

doplněno 29.08.12 19:12:

Jak radí itan, bacha na bezoplachovou ARVU v zelené plechovce. Je totiž úplně na h... (na nic). Dá se ještě sehnat původní oplachová v růžové, která funguje a čistí narozdíl od té druhé, která mi přišla jako lehce mastná voda na nic...

Od: manker
Datum: 29.08.12 19:11

Když mám hlavu dole, můžu vylít nitroředidlem i ji?

Datum: 29.08.12 19:14

Právě součástky na hlavě nevylévat arvou ani ředidly! Vždyť jsem to psal. Mohlo by dojít k přidírání některých částí motoru vlivem odmaštění olejových filmů na šálách a na válcích!

Jen víko, tomu se nic nestane. Hlavu jen otřít od toho bordelu a maximálně namočeným hadrem v nitroředidle, ale ne moc, aby ředidlo nekapalo a nezateklo ke guferům ventilů!

doplněno 29.08.12 19:32:

Oprava: sorry (hlava dole), tak bycha jen na gufera a vahadlovou soustavu pak zase řádně proolejovat new olejem a případně vyměnit i ty gufera, protože nejlépe se mění, když je hlava dole.

Od: k2
Datum: 29.08.12 19:10

Tak chcete cistit hlavu, nebo viko ventilu? Nic z domacnosti me nenapada, ale muzete zkusit jakykoliv odmastovac (jar ci cistic na troubu). Nicmene bych doporucoval koupit si chemii k tomu urcenou, jinak na tom nechate ruce. Pokud budete cistit hlavu, tak rozhodne komplet odstrojenou.

Oboji je hlinik, takze krome silnych kyselin a zasad tomu neublizite prakticky nicim.

Datum: 29.08.12 19:13

Třeba tu arvu a pokuď nechceš nic kupovat, tak bych si odebral trochu benzínu z auta a rozpustil bych to tím.

Pokuď to chceš ještě čistější, tak bych vzal písek na nádobí. Poté ale důkladně omýt.

Od: p11*
Datum: 29.08.12 19:13

nalej tam jar , pak stím ale nejezdi .

Od: manker
Datum: 29.08.12 19:15

Však hlava je dole, čistit to na autě mi moc jednoduchý nepřišlo.

Datum: 29.08.12 19:45

mě se arvou vyčistit nikdy nic nepodařilo vždy zabrala nafta či technický benzín i ten aceton je dobrej tam jen pozor na místa kde by mohla bejt náká guma tu by moh rozleptat další dobrá a agresivní věc je ketonové ředidlo opět bacha na gumové části *cteni*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.