Povinné ručení vozíku

Od: Datum: 29.08.12 15:15 odpovědí: 8 změna: 29.08.12 22:15

Dobrý den,

můžete mi prosím vysvětlit jaký má smysl povinné ručení vleku za osobní automobil? V jaké příkladné situaci může nastat, že zaviní nehodu právě vozík a auto ne popř. jakým způsobem se to rozpočítá?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 29.08.12 15:18

Když se vozík odpojí za jízdy tak asi škodu může udělat - je na něm nižší povinné než na autě ,i když přijdete o bonus tak je finančně nižší ( o to mín zaplatíte než na autě))

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fgfhj
Datum: 29.08.12 15:39

1. odpojí se za jízdy (= přestává být součástí soupravy) a pak nabourá.

2. při připojování/ odpojování kdy ho tlačíte samostatně nabourá

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.12 16:12
avatar

arkjnu, vozidlo (tedy vlek) je odstaven na parkovišti a porušením nějakého předpisu způsobí nehodu. Proto je pojištění vleku nutností. Rozpojení za jízdy ... to bych si netrofl tvrdit, páč by se muselo znalecky určit, kdy začala nehoda...páč se domnívám, že to bude stále jízdní souprava, u které se projevila vada či závada, která měla za následek dopravní nehodu...

Kdysi jsem obeslal asi 8 ppjištoven s dotazem, kolik odškodńovali pojistných událostí zaviněnné vozíkem ..

vždy se jednalo o jízdní soupravu...

o teoretických pojistných událostech se se mnou nechtěli bavit...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.12 16:27
avatar

Pkd se urve čuba,nebo se odpojí či cokoliv jiného s přívěsem za autem,tak vše jde z PR auta!Vozíky se prostě platí jen proto,že to musí být .Placení nehody způsobené vinou vozíku jde VŽDY na úkor PR auta bez ohledu uda je to způsobeno jen vozíkem nebo díky špatné jízdě s ním!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.12 16:38
avatar

diesle, pověďme polemiku,,,

vytrhnu větu z textu : "bez ohledu uda je to způsobeno jen vozíkem"

uvedu příklad, vozík je zaparkovaný na ulici, (ne)řádně zajištěný. Z neznámých příčin se rozjede, a způsobí škodu. Ze kterého auta se bude hradit pojištění (dle Vašeho výkladu)? Z toho, které ho tam dotáhlo naposledy, nebo z toho které pro něho jede? Nebo z osoby, která ho tam odstavila bez vozidla?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.08.12 22:10
avatar

Ale berme to tak že snad většina co má vozík jej parkuje v garáži a pokud ne,tak je za autem a uzamčen nebo zámkem okolo sloupu či značky.Já myslím situaci,kdy se třeba (díky korozi či výr.vadě ) utrhne ojka.Samo pkd je to stylem jízdy tak samo z auta.Jenže pojištovna vezme bonus i když se opravdu ta oj utrhne!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarda3*
Datum: 29.08.12 22:15

Pokud jde o normalni vozejk, tak ty 2 stovky za rok beru jako nejakou dan, co se s tim asi muze stat kdyz jedu 4x za rok pro nejaky material... Pokud jde o naves za kamion, je to asi uz trosku zajimavejsi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lll*
Datum: 29.08.12 21:26

Čistě z praxe. Mé. Autonehoda zaviněná řidičem návěsu při couvání. Škoda způsobená tím návěsem, a přestože šlo o soupravu, tak škodu řešila pojišťovna co pojistila návěs a nikoliv pojišťovna která pojistila tahač. Pojišťovny byly rozdílné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.