Evidenční kontrola versus zimní pneu

Od: Datum: 22.08.12 13:33 odpovědí: 13 změna: 25.08.12 09:50

Dobrý den,chci se zeptat,chystám se ted na evidenční kontrolu kvůli přepisu vozidla,nebude technikům na STK vadit,že

mám na autě zimní pneu?Vzorek je dobrý,jsou skoro nové...nemáte s tím někdo zkušenosti?Vřele děkuji za odpovědi...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 22.08.12 13:40

Nebude, klidně na evidenčku můžete. Zimní pneu v létě neodporuje žádnému předpisu a projdete klidně i na TK.

Ohodnoceno: 2x

Od: pepe83*
Datum: 22.08.12 13:43

Ok,díky,takže není vůbec cořešit... :)

Od: ar*
Datum: 22.08.12 13:55

Ne není co řešit, na evidenčce je stejně jen zajímá jestli souhlasí číslo karoserie, a typ motoru. Technický stav vozu nekontrolují.

Od: itan71*
Datum: 22.08.12 16:08

Ani evidenčka a ani STK to nevadí, osobní zkušenost když jsem přijel v září na STK se zimáky.

Datum: 22.08.12 17:40

brácha jezdi na zimákach celý leto, v podstatě koupi jen zimní kola vždy, a po odjetí vzorku nikoli na minimální výšku pač ta je u zimáku blbost 1,6 mm ale sjiží je na výšku 3 mm potom je vyhazuje a kupuje nové zase zimní,STK výročí vychází na červenec a prochází bez problemu, vetšinou kupuje takle nové gumy za rok a pul rspektive odjezdí na nich (leto,zimu,leto) a pak odjezdi (zimu,leto,zimu) a mění gumy dá se říct po třech sezonách.
letní nekupuje protože říká že co s tema zimáka když by je měl na 3 nebo 4 zimi že to pak tvrdne a je to na nic.
3 mm si určil on sám na minimálni dezen protože se jemu i mě zdálo 1,6 na zimu přiliš málo
já to sjiždím taky jen na 3 mm ale střídám letní zimní protože se mi fakt jelo blbe ve 30 stupnovém vedru na zimnich ;)

Datum: 23.08.12 17:30

Když uzákonili tu povinnost mít v zimě obuty zimní pneu, tak jsem zde napsal, že bude menší poptávka po letních pneu - a je to tady. Váš bratr je toho důkazem a určitě nebude sám, kdo bude jezdit celoročně na zimních.

Datum: 23.08.12 17:35

Toníku, podle jednoho příkladu to nehodnoť. Je určitě jasné každému, že musí klesnout spotřeba letních pneumatik..

to je logické..

Od: laso
Datum: 25.08.12 09:50

Zdravím, no brácha si možná určil hloubku dezénu na 3 mm, ale správně je to 1,6 mm na letních a 4 mm na zimních pneumatikách.

Od: nu*
Datum: 22.08.12 18:03

jde nejen o vzorek, ale i o doržená rozměru přepepsaného výrobcem

Datum: 22.08.12 18:30

ano to je pravda, ale čím užší tim lepší brodivost ve snehu, když sou širší nezapadneš tak rychle, ale ukloužež si to pod sebou, já používám normoš 165/70 r13 aje to v pohodě ty samí používá brácha ;)

Datum: 22.08.12 20:24

Naše zkušenost z evid. kontroly: typ motoru, správnost ráfků, správnost pneu - rozměry, folie, aut/man převodovka a další blbosti..

Datum: 23.08.12 17:34

moje skušenost s evidencí koukli na štítky,motor a za 10minut hotovo měl sem nazutý zimáky a jedno pneu jiný nák je to nebralo *smich*

Od: buss®
Datum: 23.08.12 17:35

? Není zákaz jezdit na zimní v létě (zatím...), nejde o STK, nezajímají je, kontrolují VIN..., chudák lozil pod autem a hledal č, rámu.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.