1x

Pokuta za zákaz stání

Od: Datum: 21.08.12 13:40 odpovědí: 10 změna: 22.08.12 15:48

Zdravím, včera jsem v centru Ostravy dostala pokutu za nerespektování zóny stání. Lístek jsem dostala za stěrač s tím, že se musí vyřešit do 3 dnů. Chtěla jsem se zeptat jestli je lepší dělat, že jsem lístek nedostala nebo označit za řidiče osobu blízkou...anebo prostě zaplatit. Děkuji za vaše komentáře :)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: veq*
Datum: 21.08.12 13:44

no teda!obávám se, že bude lepší zaplatit, protože podle mě a že já s tím nemám zkušenost si to policajti píšou nebo tak... a osoba blízká? nebuďte jako ostatní!

Od: mowla*
Datum: 21.08.12 14:10

Přiznám se, že občas také porušuju zákony (a koukám, zda to policajti vidí ;) ), ale když už mne ´přichytí´, zaplatím.

Ohodnoceno: 1x

Od: axus®
Datum: 21.08.12 14:19

Zahodit. (samozrejme do trideneho odpadu;) )

Reagovat, az kdyz Te predvolaji dopisem.

Od: itan71*
Datum: 21.08.12 15:35

Vážená Ostravačko Policie si to Vaše auto fotí i s tím lístkem za stěračem,označit za řidiče někoho jiného tuto zkušenost nemám ale doporučuji zaplatit stejně to budou po někom vymáhat a když nebudete reagovat tak Vám příjde od exekuce zaplatit to je má osobní zkušenost.Bylo mi to strženo z platu a to byl šok a není odvolání.

Datum: 21.08.12 15:43

Pkd se nepletu tak je povinností vyzvat k podání vysvětlení k přestupku -a to buďto se nedostavím a budu se omlouvat nemocí a vydrží to celý rok-je promlčeno,ale budu-li dělat mrtvého brouka ,pak možná jak popisuje Itan71.

A nyní sám za sebe-jsem li si vědom přestupku,tak se ktomu postavím čelem ,jako chlap a ne se zbaběle vymlouvat nevím na koho!

Datum: 21.08.12 15:45

lístek zahodit. počkat až vás písemně obešlou. pak jim poslat toto. ani chodit tam nemusíte. nic víc, nic míň.

pro moralisty: strážníci jsou placeni z obecních peněz. mají chodit po ulicích a trestat viníky. pokud toto nejsou schopni zvládat, pak ať raději nedělají nic.

doplněno 21.08.12 22:48:

diesel: než sem vložíte příspěvek v podobném duchu, nastudujte si platnou legislativu. lístek za stěrač nemá žádnou oporu v zákonech. obecní darmožrouti si pouze usnadňují svou práci.

veškeré debaty okolo osob blízkých apod. jsou jen proto, že MP je n e s ch o p n á. státní policie tento problém nemá - trestá pachatele na místě. nepotřebuje dávat lístky za stěrače - pracuje.

pokud mě osočujete z nedodržování zákonů, pak vězte, že za svou řidičskou kariéru (25 aktivního ježdění) jsem pokutu platil dvakrát. jednou za rychlou jízdu v obci (na třicítce před školu mi MP v součinnosti se státní POLICIÍ v době prázdnin změřili 42). podruhé jsem v srn na dálničním odpočívadle zastavil na místě vyhrazeném pro invalidy (spolujezdci se udělalo zle a potřeboval si prohlédnout co obědval. . . )

Datum: 21.08.12 22:33

To 2masoni-Tak si přečti jaké mají práva a povinnosti. A at jsou placeni z čehokoliv,tak to Tě neopravňuje porušovat dopravní předpisy! A pokud je porušuješ,tak se nevymlouvej když seš přistižen.

To že dali lístek za stěrač znamená že dělají pořádně.Třeba v Praze dají botičku a lístek nebo odtáhnou,u nás jen botička a lístek a jinde třeba lístek!

doplněno 22.08.12 10:17:

Nehodlám o tom diskutovat,jaké mají a nemají pravomoce-jezdím a parkuji tak abych neudělal přestupek tudíž mne toto ani nezajímá,i kydž tyto se dle měst v detailech liší což asi nevíte.A jen toto dle Vaší rady vypadáte na piráta a zbabělce který se nedokáže k přestupku postavit čelem.A soudě dle pokut co jste dostal jste asi lepší,nebo máte štěstí,já od 1975 dostal 3 pokuty.Přeji hezký den.

Od: buss®
Datum: 21.08.12 15:45

Sklopit uši a zacvakat. Dnes v době kamer na kdejakém rohu se vymlouvat... Něco se stane vám, "pachatel" se vymluví... Brát to jako zkušenost.

Datum: 21.08.12 15:49

vážně? pak už chybí jen se chodit pravidelně udávat. "jel jsem v obci 60km/ hod. a žádám vás o udělení pokuty." to by se jim líbilo. anebo těm obecním darmožroutům posílejte pravidelně sponzorské dary.

kamera, v tomto případě, vůbec nic neřeší.

Od: itan71*
Datum: 22.08.12 15:48

Tady je odkaz sice z Prahy ale ceny se určitě lišit nebudou http://www.praha.eu/jnp/cz/ho…_ridim/prehled_prestupku.html *placni*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.