Lze dojet zpět domů bez brzdové destičky?

Od: Datum: 18.08.12 16:23 odpovědí: 16 změna: 18.08.12 23:53

Dobrý den, před chvílí mi volal kamarád, že je s autem v Praze a rozpadla se mu celá brzdová destička na zadní nápravě. Jelikož je víkend a nemůže tam nikde novou sehnat, jde něco udělat, aby dojel s autem opatrně zpět domů bez té jedné destičky (asi 260km)? Auto je chevrolet lacetti 2008.

Děkuji za rady.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 18.08.12 16:27

Určitě ne... Pokud tedy nedokáže zablokovat pístky...

Pominu, že nevím, jak se může "úplně rozpadnout destička".

V Praze je dost ´autopohotovostí´, bazarů, vrakáčů apod., kde destičky sežene...

doplněno 18.08.12 17:08:

Kdokoliv, Diesel: Ale jo - taky už jsem jel přes 300 kiláků bez zadních brzd - ale určitě bych to neporadil člověku, o němž nevím, jaký je řidič a už vůbec bych to nenazýval "pohodička"... ;)

doplněno 18.08.12 17:47:

Kdokoliv: Určitě nemoralizuju... *smich* Ale nerad bych, aby onen dotyčný získal dojem, že ježdění bez brzd/y je vlastně "pohodička"... *smich* Daleko snazší (a i levnější) je tu destičku v Praze sehnat, než cestou řešit problém třeba jen ´plechový´... BTW - tažení na laně je taky "pohodička" (když to člověk umí) - a znám případy s ne úplně dobrým koncem...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.08.12 17:01

Už jsem měl tu možnost takto dojet - s ruční brzdou, která brzdí = bez potíží = čkověk jede přeci jen poněkud opatrněji než v případě učinných brzd. Ten kdo vozí v autě mnoho nepotřebných věcí jako já a má k dispozici svěrku, nebo francouzák - tak tou jde dobře skřípnout hadičky u předního kola - aby neunikala kapalina při brždění a takto se dá brzdit i pedálem = brzdí pak tři kola. POHODIČKA.

doplněno 18.08.12 17:39:

MOWLA = jak je vidět - tak možnost dojet - existuje - toť otázka tazatele = ( zda-li je ta možnost ) Ale místo toho se můžeme dát na moralizování! A jak je vidět těch případů bude asi víc, kdy jsme si museli nějak poradit a dojet. Rada jak to dát do servisu - to by ani nemusela existovat poradna, kdybychom radili ve smyslu ( BĚŽTE ZA ODBORNÍKEM TEN PORADÍ - to by tazatele asi nenapadlo*sok*) - a jak už jsem napsal se skřípnutou hadičkou na předním kole a brzdí 3 slovy tři kola = tak to je opravdu pohoda = pohodička.

doplněno 18.08.12 19:54:

Nepřesně jsem přečetl = samozřejmě se skřípne hadička u toho kola kterého se to týká - logicky *ee*.

Datum: 18.08.12 19:13

Jak pomůže "skřípnutá hadička u předního kola" chybějící destičce na zadním kole?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.08.12 16:29

260 km je dost.Nevím zda bych riskoval,že na dálnici budu muset rychle zabrzdit.Určitě se najde poblíž dálnice mechanik,který to opraví.Jinak odtahovka.

JABRAKA

Datum: 18.08.12 16:37

Jde.Ale je to za:

1: o TP-takové auto je nezpůsobilé k provozu!-sebrání TP,pokuta a zamezení další jízdy v případě zjištění policistou

2. Tady jde taky u hubu,v lepším řidiče a v horším případu i druhých!

Jednoduchá úprava-pkd má kombinačky,tak uštípne trubičku na danou stranu (tj u vstupu do třmenu a oba konce zmáčkne a ještě ihne a o5 zmáčkne-aby neutíkala brzdovka.Po dojezdu pak následuje výměna nejen desky ale i trubky.Vzhledem že jde o zadní asi bych to takto risknul a jet opatrněni a nechávat si od předjedoucích větší rozestup.

doplněno 18.08.12 17:54:

To Mowla jj-taky bych to sám za sebe risknul i když zadek brzdí trochu méně a větší zátěž maji přední, a svého bych se nebál,záleží na autě.Já mám vysokotlaké brzdy ,takbych to musel skřípnout extra pořádně!Asi záleží na zkušenosti.Jednou jsem musel skrz dojezd a vysokou ztrátu kapaliny jet bez pérování aby byl dostatek pro brzdy.

Ohodnoceno: 1x

Od: hop®
Datum: 18.08.12 16:38

Obávám se že těžko, při pokusu o dojetí mohou na kole vzniknout další škody, dražší. A to nepředpokládám případnou nutnost rychlého zabrždění či kolizi...

Datum: 18.08.12 17:57

Prosím jaké škody? ať to beru jakkoli,tak mohou vzniknout jen dvě škody-uteče brzdová kapalina,(bude muset koupit novou) ,nebo někde nedobrzdí a nabourá (což se může stát i při správné funkci brzd!)! Jinak nehrozí nic!

doplněno 18.08.12 19:18:

To Magdon-ale já odpověděl na příspěvek co psal Hope a ten nepsal o bouračce ale větší škodě na kole! a to je dost podstatný rozdíl a pkd si přečtete mů 1:příspěvek,tak tam píšu co je proti,jasně jsem tam vypsal dvě věci co mohou nastat!

Datum: 18.08.12 18:19

nedobrzdí a nabourá Jinak nehrozí nic... *sok*

A to se Vám zdá málo?

Od: hop®
Datum: 18.08.12 18:28

DIESEL: Pokud se pístek přidrátuje a drát praskne, může to být na výměnu kotouče. Nemluvě o tom, že když uteče brzdovka třeba špatně zaštíplou trubičkou, většinou se to pozná při nutnosti zabrzdit a to bývá pozdě.

Pokud se tazatel (nebo jeho kamarád) ptá na možnosti jak dojet bez brzd, asi to není ten správný kutil - mechanik, aby spolehlivě zaimprovizoval a bezpečně dojel. Proto na své odpovědi trvám, hezký den...

doplněno 18.08.12 19:27:

Nejsem Hope, ale Hop, případně @hop , jen pro upřesnění... *smich*

Datum: 18.08.12 19:05

znám kluka, mladej kluk blázen, ten vžcky když přijel do školy tak mu na roveru svitily kotouče a když brzdil tak to ylo jak lokomotiva, jelikoš byl na intru a tak od uterka co mu už šlo železo na železo n apřednich kolech tak jezdil až do pátku a v pátek jel do sedlčan 120 km bez tohodle, kde pak musel nechat vymenit komplet kotouče brzdy a všechno na kole nejsem mechanik tak nemohu řioct co ale proste celý komplet to měnil, takže si myslim že bez brzdy v pohodě doject ;) ale musi bejt človek opatrnejší samořejmě ;) a na dálnici pokud možno nevjiždet nebo si nechat nadávat a jet 80 ;)

Datum: 18.08.12 18:11

no jestli tam máte někoho známýho s dílnou veme se náká větší starší destička obkreslí se tvar desky kterou potřebuješ a flexou se to ořeže na patřičné tvary už sem to takto párkrát řešil pokud ne je třeba vymyslet jak zablokovat pístek bez destičky aby při brždění nevylézal ven osobně bych ho skusil několikrát ovázat silnějším vázacím drátem a stáhnout

Od: kolo*
Datum: 18.08.12 19:15

Rozpadla brzdová destička?Tedy asi že upadlo obloženía a ta část destičky,na kterou je obložení tam tedy zůstalo.To se dá klidně dojet.Bude to sice kov na kov ale když se bude brzdit jen s citem a ne jet jako magor tak se celkem nic nestane.Maximálně se ohobluje brzdový kotouč a bude zralý na výměnu.Klidně na dojetí se nic nestane.

Datum: 18.08.12 19:44

Myslím,že není třeba likvidovat brzdový systém,stačí zajistit drátem,nebo plechem píst a zamezit vysunutí válečku.I tak je brždění třemi destičkami nebezpečné.

JABRAKA

Od: kolo*
Datum: 18.08.12 19:53

Jestli tam zustala ocelová destička,na které bylo obložení přilepeno,tak se klidně může dojet.žádný váleček nemůže vypadnout.A brzdit se s citem taky může

Od: jarda3*
Datum: 18.08.12 21:05

Pokud tam zustak plech a valecek nevypadnul, tak je to uplne v pohode, ja takhle jezdil asi 14 dni a cca 1000km, nez jsem se dostal k vymene - vysledkem byl krasne srovnany kotouc od plechu, kdyz jsem to pak menil ;)

Nevim, co by mel resit dratem na pistu, tam je sila jako prase a zadny drat to neudrzi.

Datum: 18.08.12 23:53

Já jsem jel na jaře asi 30 km se zavzdušněným brzdovým systémem (oba okruhy.) Praskla mi trubička k zadnímu kolu a od toho se zavzdušnil celý systém. Jel jsem po sinicích první třídy a poté i po silnicích 2 třídy. Vše přes den. Jen jsem jel opatrně, držel si větší odstup od aut přede mnou, snažil se předvídat nejel jsem více, jak 50 km/h. Třeba s upadlým blatníkem bych se bál víc, protože to je vidět, ale tohle je zrovna porucha, která není vidět, takže jsem to risknul. Ale nedoporučuju, byly to docela nervy. Brzdil jsem jenom ruční brzdou. Pokud se zavzdušní brzdy, tak je to fakt nepříjemné. Pedál brzdy šel lehce, jak spojka ve Fabii.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.