Auto bez povinného ručení

Od: Datum: 16.08.12 10:15 odpovědí: 14 změna: 16.08.12 22:24

Manžel zdědil auto. Je nepojízdné. Povinné ručení bylo zrušeno úmrtím majitele. Značky nejsou odevzdány v depozitu a není ani přihlášen nový majitel auta. Bylo manželovou povinností registrovat auto na sebe? A co z toho pro něj vyplývá, když už tak neučil téměř 2 roky?


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: itan71*
Datum: 16.08.12 12:42
 

Pokud máte smlouvu s bývalým majitelem tak zřejmě problém v tom vydím ale určitě Vám poradí p.MilanCukrar a věřím že se Vám *placni*tady v nejbližší době ozve.*ua*

 
Datum: 16.08.12 13:09
 
avatar

Není jeho poviností vozidlo na sebe dohlásit - je ale nutné zajistit aby vozidlo nemohl užívat nekdo jiný - to znamená, že se nesmí objevit na veřejně přístupných místech. Předpokládám, že vozidlo neužívá, jen někde stojí na soukromém místě, které není veřejně přístupné. Teoreticky by mu nemělo hrozit žádné nebezpečí ALE = praxe je v tomto státě poněkud svérázná především v souvislosti s nepřesně chápáním zákonů ze strany hlavně čkp. Možná, že nastanou nějaké potíže s touto organizací ale to se vyřeší až nějaké potíže nastanou. Hlavně iniciativně nedělat nic, co by mohlo situaci zhoršit.

 
Datum: 16.08.12 19:43
 
avatar

recidivo, pproběhlo vozidlo dědickým řízením?

bylo vozidlo provozováno?

vozidlo je kde?

ICQ 55180641

 
Od: recidiva
Datum: 16.08.12 20:39
 

dědické řízení proběhlo, vozidlo stojí na dvoře

Od: recidiva
Datum: 16.08.12 20:40
 

auto jsme nepouživali

Od: recidiva
Datum: 16.08.12 20:43
 

tohle jsem našla na foru iDnes. ale je to odpověď z roku 2008, tak doufám že se to týká i nás

Pokud nebylo vozidlo přepsáno po r. 2000 na jiného majitele, pak je dále veden jako vlastník váš otec (když vozidlo nebylo předmětem dědického řízení a soud neurčil dědice). Když ano a nedošlo k registraci podle usnesení soudu, pak nebylo právo uplatněno a vozidlo se stalo věcí opuštěnou, které by se mněl ujmout stát. Ja vidíte, možností je zde fůra, ale jestli opravdu nebylo s autem úředně na registru nic děláno, tak vůbec o nic nejde.

Datum: 16.08.12 21:12
 
avatar

bylo vozidlo zahrnuto v dědickém řízení? co hodláte dělat s vozidlem dále? Provozovat ho?

 
Od: buss®
Datum: 16.08.12 21:06
 

Vozidlo manžel v dědickém řízení zdědil. Že se pak neprovádí přeregistrace je si myslím vcelku běžné, ale... Pojištění v takovém případě zaniká jak je uvedeno v zák. 168/199 § 12/1a. Tedy je to na dědici. Úmrtí samo o sobě nic neruší, ČKP neví, že vlastník zemřel. Správně se měl manžel zaregistrovat, provést změnu vlastníka, a pokud nechtěl pojistku hradit, tak RZ do depozita nebo auto zlikvidovat. Teď bude přesvědčovat ČKP, že ho neprovozoval?

 
Od: recidiva
Datum: 16.08.12 21:27
 

No je to blbé, že? Bohužel pravdivé. Teď jsme se dívali do papíru,je to ostuda, ale to soudní řízení proběhlo již v roce 2007. V dubnu 2008 skončila technická, nebyla již obnovována. ČKP se sice neozvala, ale co když se ozve. Co byste mi radil?

Od: recidiva
Datum: 16.08.12 21:29
 

Auto rozhodně provozovat nechceme, je to velmi staré auto r. výroby 1976. Prostě je to kostlivec ve skříni, který jsme se ani jeden neuvědomili.

Datum: 16.08.12 21:30
 
avatar

pokud se s vozidlem papírově nepohne, neozvou se.

Co hodláte dělat s vozidlem?

zrušit prodat provozovat?

doplněno 16.08.12 21:31:

takže auto zrušit? je vozidlo uvedeno v protokolu o dědictví?

doplněno 17.08.12 09:52:

jak by se to rychle vyřešilo on line...

takže je teoreticky možné, že jste vozidlo dáávno prodali?

doplněno 17.08.12 09:52:

603902651

Ohodnoceno: 2x
 
Od: recidiva
Datum: 16.08.12 22:05
 

Ano, auto je uvedeno v protokolu o dědickém řízení. Nejraději bychom ho zrušili, ale bojíme se, že pokud se o to pokusíme budou po nás vymáchany poplatky.

Od: recidiva
Datum: 16.08.12 22:06
 

pardon-vymáhany

Od: buss®
Datum: 16.08.12 22:24
 

To máte přexce FUK, jakmile na to ČKP přijde... zlikvidujte ho a přesvědčete pak ČKP jak žádá zákon, že nebylo provozováno, ztrácíte čas.

 

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.