Optimální otáčky - benzínový motor

Od: Datum: 14.08.12 22:46 odpovědí: 8 změna: 15.08.12 22:56

Zdravím.Přezbrojil jsem z dislu na benzin.Jaký jízdní režim potřebuje motor 1.6i-16V(Xsara).Nižší/vyší otáčky?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 14.08.12 22:51

2200 - 2800

Datum: 15.08.12 00:07

A nemáte někde v návodu nebo technické dokumentaci k autu graf charakteristiky motoru? Tam by se mohl vyčíst točivý moment, spotřeba a výkon.

Od: des*
Datum: 15.08.12 09:15

Podle mně je otáčkoměr pro hluché a bez citu.Motor se musí cítit,podle toho řadím a přidávám-ubírám plyn.Na 4řku se dá jet bez problému 50km/h ,jako 130km/h.Kdo tohle nepochopí,ať zůstane doma.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.08.12 09:38

To Des-souhlas.Ani na otáčkoměr nekoukám! Jinak na Xantii 1,8i16V se dá např na 3 rychl.° jet od nějakých 30km do 130km -pak omezovač! na 4 a 5 jsem nezkoumal neboť na běžný provoz toto stačí a dálnice nejezdím.

Pro pův.tazatele-většinou držím otáčky do 3000.Město 4°kol.2000 ot. a mimo je to do 3000ot a rychlost asi tak 95-100.Pravda spotřebu mám prům přes 9 (90%město) a někdy si říkám jestli by nebylo lepší jako s japoncem-jezdit na vyšší= menší spotřeba než malé!

Datum: 15.08.12 20:38

To diesel - nebyl bych si jistý, jestli jízda na vyšší otáčky pomůže ke snížení spotřeby. Jezdím Octavii 1,6, přičemž jsem zpočátku jezdil podle ucha, ale tak do těch uvedených 3.000 ot,min. Ovšem kolega mi poradil, abych zkusil jezdit podle ,,napovídátka´´, které octávky mají - jde o to, že ŘJ dle zatížení motoru ukazuje šipkou, že by bylo vhodné přeřadit. Zpočátku mi přišlo hrozně divné jezdit po městě 45km/h na pětku, na kterou toto auto jede 200km/h, ale opravdu je to cesta ke snížení spotřeby. Nešetřím však za každou cenu, jednak u služebáku nemám takovou potřebu, jednak nechci mít z auta lenocha, tak občas ,,vyženu pavouky z výfuku´´, ale po městě a okreskách není důvod neřídit se tímto indikátorem. A tak mě vychází dlouhodobě 6,8 l/100 a to s dost zatíženým autem.

Datum: 15.08.12 21:50

A kde je to napovídátko? To má být tak šipka vedle té 5ky? A ta 5ka značí zařazenou rychlost? To je vychytaný, to nemám a zatím ani neznám. Ale vypadá to na malou šipku, to se musí při jízde proti Slunci dost špatně hlídat. Nejlepší by bylo, jako mají některá především japonská auta, že do zorného pole řidiče promítají důležité jízdní údaje. Ale jinak dobrý.

doplněno 15.08.12 22:57:

Tak to je fakt dobrý pomocník. *palec*

Datum: 15.08.12 22:56

Jo, to je ta šipka. Normálně tento indikátor zobrazuje zařazenou rychlost, v případě že ŘJ usoudí, že by se mělo řadit, zobrazí to šipku nahoru a rychlost, kterou máte řadit, pokud je motor podtočený, ukáže to šipku dolů a opět rychlost, kterou máte zařadit. Takže na snímku je vidět, že auto jede ani ne 5Okm/h na čtyřku a chce to řadit pětku. Jinak ten displej má ještě tu vychytávku, že to řídí jas dle okolního světla - asi to má někde fotobuňku, to jsem nezkoumal, ale je fakt, že třeba v tunelu to velmi zřetelně zeslabí podsvícení a při výjezdu na slunce se zase rozsvítí naplno. Ale ono není nutné na to stále čučet, prostě si zvyknete, že se v obci nechává pětka, pochopitelně ne do kopce. Mrknu na to jen občas když se mi zdá, že už ty otáčky jsou fakt nízké.

Datum: 15.08.12 21:54

Dotaz byl myšlen asi takto.Zda fakt,že se jedná o 16ti ventil má nějaký vliv na průběh výkonových křivek a potřebu třeba držet motor ve vyšších otáčkách a nebo to nemá na to vliv?Slyšl jsem názor,že tyto motory vyžadují vyšší otáčky.samozřejmě se snažím jezdit i podle sluchu a citu s motorem.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.