Tankování vs. radio

Od: Datum: 14.08.12 18:37 odpovědí: 26 změna: 28.08.12 15:34

Zdravím,

teď se mi stala taková věc. Na no name benzínce jsem chtěl natankovat. Hrálo mi k tomu radio. Obsluha mi ale řekla, že mi nespustí tankování, dokud si radio nevypnu. Májí na to právo. Já samozřejmě vím, že bych ho měl mít vypnuté ale setkal jste se s tím někdy někdo že by vás kvůli tomu nenechali natankovat? Že prý tam už za to obsluha dostala pokutu. Obsluha. To si asi dělal srandu. Snad ten řidič ne a ne obsluha. No každopádně jsem jel jinam a myslete si o mě co chcete)

Díky za názory

Jára


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zabu
Datum: 14.08.12 18:46

Další z mnoha "zblblostí" lidí. Lidi neumí už uvažovat normálním selským rozumem. pro takový požadavek není naprosto žádný důvod. Taky bych jel jinam.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.12 18:51
avatar

nejspíše Vám hrálo, tak že to všichni okolo slyšeli, a to Vám jistě unikolo. Obtěžování okolí hlukem, jež je i hlasitá hudba není zrovna košér. Nedivím se provozovateli, že Vás při hlasitém rádiu vykázal. Jinak radio být vypnuté podle mě nemusí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarahosek*
Datum: 14.08.12 19:12

Ano, hrálo nahlas, takže když mě okřikl poprvé, myslel jsem, že to je kvůli tomu hluku(i když komu by vadili Kabáti:-D ) tak jsem to ztlumil a on na to, že dokud to nevypnu tak mi to nepustí. No nechápu

Datum: 14.08.12 20:28
avatar

Jestli jste poslouchal Kabáty, nedivím se, že to chtěl vypnout*smich*.

doplněno 14.08.12 20:30:

Jo ale jinak jste udělal dobře, že jste jel jinam. To já bych si dovolit nemohl, většinou tankuju až ve chvíli, kdy už bych k další pumpě nedojel.*haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarahosek*
Datum: 14.08.12 20:57

Magdone, já to mám podobné. Také už jsem jel na výpary, naštěstí je benzina jen na kopci nad touto pumpou, asi 500m. Tak jsem dojel. Sice zabolela cena o 3,- větší než dole a tak jsem vzal jen za tři kila. Ale tam asi už nikdy Nebo než vychladnu. Kabáti dobrý

Datum: 15.08.12 07:58
avatar

Je to trochu mimo téma, ale dovolím si ještě ponámku: Už se Vám stalo, že jste v půl deváté večer, s palivoměrem na levém dorazu dojel k pumpě a tam zjistil, že jste ztratil klíč od nádrže? A k náhradnímu klíči to máte cca 50 km? Navíc po dálnici, kde by nebylo zrovna dobré nechat přes noc auto v případě totálního vyčerpání v odstavném pruhu. Já to tenkrát risknul. U každého výjezdu z dálnice jem si říkal, že bych to měl vzdát, ale při představě noci strávené někde u pangejtu jsem pokračoval. Vyšlo to*uf*. Takovému stylu jízdy se pak říká styl "motýlí noha".*smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: peepa*
Datum: 28.08.12 15:34
No, tak nashledanou, natankovat se dá i jinde
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: olaf71*
Datum: 14.08.12 18:53

nějaká nesmyslná buzerace. jaký měla obsluha důvod?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: k2
Datum: 14.08.12 18:58

Dobre jste udelal, nenapada me jediny rozumny duvod, proc by pri tankovani melo vadit hrajici radio.

Ja jsem dokonce jednou tankoval s bezicim motorem-nikomu to tehdy nevadilo...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.12 18:58
avatar

Ano, ano, tak je to správně! Přece byste nechtěl u benzínky poslouchat rádio, nebo nedejbůh telefonovat. Takhle ohrožovat bezpečnost! Jo takhle přijet na benzínku s hořícím autem, obzvláště když jde o Lambo za pár mega, tak to je přece košer...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: axus®
Datum: 14.08.12 21:10
avatar

?*sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 22:34
avatar

Mrkněte sem a sem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.12 18:59

A dobře jste udělal, taky bych hned odjel jinam!

Dokonce se kdysi říkalo, že mobilní telefon může zapálit benzínové výpary, ale další kravina. Jen to, kde dojde k jiskření a většina stojanů na pumpách si u pistole ty výpary stejně odsává, aby se minimalizovalo riziko výbuchu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.08.12 20:21
avatar

Já jsem zase jednou takhle stál již skoro u pokladny a měl jsem natankované. Zazvonil mi telefon a tak jsem ho automaticky zvednul a ženská za kasou mě seřvala jak ratlíka. Kdybych již neměl natankované tak se také seberu a jdu jinam.

Jde jen o lidi a dá se to říct všechno určitě jinak. Bohužel poslední dobou je to s lidmi a jejich chováním čím dál horší :(

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jarda3*
Datum: 14.08.12 20:41

Ja jednu dobu nevypinal ani motor, kdyz jsem mel problem se starterem, a na problem jsem nenarazil... Ale je fakt, ze obcas byva cedule s upozornenim, ze se ma behem tankovani vypnout vsechno, tak asi dle aktivity obsluhy (ja teda nejcasteji tankuju u velkych pump treba Globus, kde je obsluha akorat v kukani u zavory.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 15.08.12 08:48
No v podstatě je to něco jako s mobilem taky se to bere že by se to nemělo ikdyž je to nesmysl a nic nehrozí (výbuch nebo něco podobného) ale benzínová pumpa je podnik a tam by jsme se měli chovat tak aby jsme někoho neobtěžovali a podobně takže asi proto někde jim to vadí někde to hážou za hlavu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 09:58
avatar

Jak jednoduché když jsem doma tak ostatní (návštěvy) musí dodržovat MOJE pravidla.Když jsem někde ,tak musím já dodržovat pravidla kde jsem (at na návštěvě či v obchodě nebo na čerpačce)! Nevím jak dnes ale bylo zakázáno mít při čerpaní paliva zapnutý jakýkoliv spotřebič v autě -teda i radio! A pokud to obsluha vyžaduje -má na to právo- tak jsem povinen je poslechnout

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 12:05
avatar

zákazy by měly být respektovány, kolikrát mají velký smysl, ale my jej tak nevnímáme. Borec může telefonovat - nesoustředí se na práci s palivem (tankování), pak to někde vyprskne, vyleje se a je průšvih na světe. Mj. těch nehod způsobených jen blbostí - hlasitým poslechem rádia taky není málo. Jen my to prostě nevíme. Prostě se ím zbytečně odpoutává pozornost. Zdar. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarahosek*
Datum: 15.08.12 14:00

Nechápu, proč bych měl poslouchat něco, co není v zákoně o silničním provozu. Je to čistě buzerace. Nemá to žádného významu... Vypnout zapalování a neseřizovat a neopravovat motor na čerpačce. To je to, co se smí a nesmí. O rádiu v zákoně ani slovo.

Datum: 15.08.12 15:25
avatar

Takže jsou dvě možnosti. Buď se s nimi soudit pro porušení zákona o silničním provozu a nebo poděkovat a jet jinam.

Eventuálně třetí a drastičtější možnost, inkriminovanou pumpu vyhodit do povětří.*smich*

Mimochodem, ta pumpa může mít takový zákon v nějakém interním nařízení.

Nemáte pravdu, že to co není v jakémkoli zákoně výslovně zakázáno se dělat smí. To bych mohl třeba střílet prakem do pouličních svítilen a hájit se tím, že to není v žádném zákonu vysloveně zakázáno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarahosek*
Datum: 15.08.12 22:04

Kdybych začal od konce, tak ničení veřejného majetku je asi zákonem zakázáno a to vás nechci brát za slovíčko. Na té pumpě není ani zmíňka o tom, že nesmí hrát radio. Já už tedy viděl na benzínkách přeškrtnutý telefon(taky pěkná hovadina) ale přeškrtlé radio. A máte pravdu, poděkoval jsem a jel pryč. Jen mě udivuje vaše jednání ve smyslu vyhodit do povětří. To jste borec) Jinak je mi to fuk. Holt tam nebudu jezdit, protože takovéto jednání je debilní. Obzvláště, když to není nic proti ničemu aby mi hrálo radio a jsem rád že s tímto názorem je nás tu většina

doplněno 15.08.12 22:07:

V zákoně je uvedeno, jak se mám chovat na čerpací stanici při doplňování paliva. To co v tom zákoně není, dělat mohu. A je to tak se vším. Žijete vůbec v této republice, tady, kde se jakákoli byť mezírka v zákoně využívá k nekalostem. Prostě co není zákonem zakázáno, je povoleno a tak to prostě je. A teď klidně vezměte prak a vyražte do ulic, ale jak říkám, v nějakém zákoně určitě bude, že se nesmí poškozovat cizí majetek. A je jedno jakým způsobem. Ale nemá to asi smysl rozebírat.

Dobrou noc

Datum: 16.08.12 07:59
avatar

Samopzřejmě, že jsem skoro všechno nemyslel vážně.:) Jen jsem vám vyjmenoval všechny myslitelné alternativy, jak se u pumpy zachovat.

Myslím si, že rádio by nemělo být překážkou tankování, ale pokud mne požádají, abych ho vypnul, klidně to udělám. Stejně, jako třeba zákaz telefonování v letadlech, kdy se zjistilo, že ničemu nevadí, ale prostě se netelefonuje.

Prostě, lépe se nehádat a příště zamířit jinam, kde to obsluze vadit nebude.
A nakonec celé debaty. Vzpomněl jsem si na jednu známou, která kdysi u pumpy pracovala a vyprávěla o různých lidech, kteří přijedou tankovat. A zažila řidiče, kteří měli tak nahlas puštěnou hudbu v autorádiu, že nebylo rozumět, co vlastně chtějí, ani nebyl slyšet motor čerpadla pumpy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 22:36
avatar

Tady ale spíše platí nebo alespoň by mělo platit náš zákazník náš pán.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 12:12
avatar

Upřímně řečeno, neřešil bych to. Chtějí, abch ho vypnul, tak ho vypnu a je to. Pokud na mne půjdou slušně, co bych jim nevyhověl, i když si o smyslu toho zákazu můžu myslet cokoli. Občas mi obsluha pump připadá, že se tváří stejně důležitě jako vrátní na vrátnicích.

Budíž, je to kvůli bezpečnosti. Jednou jsem z okna autobusu natočil na video řidiče kamionu u vedlejšího stojanu pumpy, jak tankuje naftu se zapálenou cigaretou . A když dokouřil, cvrnknul nedopalek kamsi na zem...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 22:48

Budete si asi myslet, že jsem mimozemšťan, ale nepříjde mi nic divného na tom, že Vás obsluha požádala o vypnutí rádia.

Jednak nemám rád týpky, co si musí za každou cenu na veřejných místech vyhrávat na plný pecky (určitě by konflikt nenastal, kdyby bylo rádio potichu a taky si myslím, že ostatní návštěvníci pumpy nemusí být zvědaví na cizí hudbu. Individualita je krásná věc, ale také je hezké, když se lidi pokouší o základní ohleduplnost a slušnost.

Věřte tomu, že benzínová pumpa má vlastní provozní řád a její obsluha ho mimo jiné dodržovat. Jestliže Vás na rádio upozornila, určitě k tomu měla důvod.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: peepa*
Datum: 28.08.12 15:33
Já jsem se teda setkal spíš s opakem, obsluha kouřila 3m od stojanu:-D
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.