Popis podvozku vozidla

Od: Datum: 13.08.12 21:00 odpovědí: 10 změna: 13.08.12 22:38

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na pár základních věcí, týkajících se podovzku vozidla.

Všimnul jsem si, že mi vedou celkem 3 hadičky od nádrže k motoru, jedna je přívod benzínu a k čemu slouží ty další?

Vložiil jsem obrázek a chtěl bych se zeptat:

1. Je to poloosa? Ta poloosa se ale neotačí celá jak vidím n apovrchu ne? Co se otáčí v té tyči?

2. Co se skrývá za manžetou?

3. Co je to za čep a k čemu tam je

4. Taktéž co je to za čep a k čemu je.

Pokud se někdo trošku více vyzná v autech, mohl by mi poradit?

Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.12 21:26

Jedna dopravuje benzín ke vstřikům/karbu. Druhá vrací přebytky zpět, tedy to, co vstřiky už nechtějí (čerpadlo totiž má stálý tlak a neví, kolik má motor otáček a kdy potřebuje více a méně, když třeba stojí v křižovatce na volnoběh. Tedy ta druhá vrací zpět do nádrže palivo a tak palivo koluje. Třetí slouží většinou pro příklad u Fa/Fe k odvětrávání výparů z nádrže a následně ty páry spaluje v motoru (ekologie). Filtruje to přes nádobku s aktivním uhlím.

1. Otáčí se to celé i s manžetou

2. Pod manžetou je homokynetický kloub, aby bylo umožňěno kolu vykonávat pohyby nahoru a dolu a do stran při zatáčení

3. Už nekoukám na fotku, ale ten horní čep slouží k řízení, aby se těhlicí dalo zatáčet a přitom byl umožňen pohyb kola nahoru a dolu

4. Spodní čep drží kolo na rameni, aby neuteklo do stran a mohlo jen nahoru a dolu a zatáčet

doplněno 13.08.12 21:30:

Nekoukal jsem na fotku, ,takže 3 a 4 prohodit. Tady je to vidět v reálu, co se s poloosou děje a taky s rameny, i když se jedná o jiný podvozek.

doplněno 13.08.12 21:32:

Ano, 1 je poloosa

Ohodnoceno: 3x

Od: velnik
Datum: 13.08.12 21:43

Děkuji,

jde vidět, že se v tom velmi vyznáte

Prosím k čemu je ještě ta pružinka na zadní nápravě jak jsem nakreslil šipku?

Děkuji

Datum: 13.08.12 21:49

Jsem amatér *hi*.

Připomíná mi to dle toho, jak tam vedou ty tenké trubičky (budou to brzdové), zátěžový regulátor brzdného účinku. Je to v zadu,že? Podle toho, jak moc se naloží auto, tak si sedne a jak klesne, tak ta packa, na kterou vede pružinka se pohne a trochu více otevře přívod brzdovému potrubí (je to jakoby kouhout, který se dle zatížení podvozku otevíra a zavírá).

Aby se z těžkým naloženým autem dalo dobře brzdit a naopak při prázdném, kdy by vadilo plné působení všech brzd, tak se omezí účinek na zadní (zadní se oslabí), aby nedošlo k zablokování kol.

Malá auta mají jen u brzdového válce omezovače (takové válečky) a pickupy a těžká auta mají toto zařízeníčko (a ještě to mají tuším kombíky).

Datum: 13.08.12 22:05

Skvělé,

vy že jste amatér? U mě profík ;)

Chápu to tedy dobře, že když jezdím sám tak mi ty zadní brzdy nebrzdí pod takovým tlakem kapaliny? Co by se stalo kdyby ty brzdy brzdily naplno, když by se ten regulátor nějak hryznul?

Ještě bych se chtěl zeptat u toho zadního kola viz šipka to je silenblock? K čemu tam je? Drží to rameno?

Děkuji mockrát

Datum: 13.08.12 22:12

Silentblok je jakoby v tom "pantu" nápravy, jak jím prochází dlohý šroub a nakonci má matku, která je na foto vidět. Je tam, aby nepřenášel vibrace od nápravy (hluk). Když je unavený a vymlácený, tak se to pozná tak, že zadní náprava po průjezdech zatáčky jakoby plave.

Když se kousne a všechny brzdy nastaví na plný rovnocený účinek, tak při lehkém nenaloženém autě s jedním řidičem se snáze bloknou kola. Jako když na jízdním kole zabrzdíte více zadní brzdou a okamžitě zadní kolo začne flokovat (blokne se).

Kdyby byl v kufru těžký náklad, tak mu zlepší přilnavost a nestane se nic. Při těžkém nákladu je tam právě jako výhoda, že brzdí zadní naplno, aby auto brzdilo lépe ( v případě plného obsazení a naložení).

Datum: 13.08.12 22:11

Skvělé,

vy že jste amatér? U mě profík ;)

Chápu to tedy dobře, že když jezdím sám tak mi ty zadní brzdy nebrzdí pod takovým tlakem kapaliny? Co by se stalo kdyby ty brzdy brzdily naplno, když by se ten regulátor nějak hryznul?

Ještě bych se chtěl zeptat u toho zadního kola viz šipka 1, to je silenblock? K čemu tam je? Drží to rameno?

U obrázku vpravo 2, k čemu tam slouží tato část to je také silemblok? Je to v přední části vozu.

Děkuji mockrát

Datum: 13.08.12 22:14

Taky silent a ta dlouhá tyč je stabilizátor, aby trochu krotil pohyb obou ramen vůči sobě. Aby si nezávisle nedělala co chtějí. Stabík je drží proti sobě ve vychozí poloze, aby nedošlo k tomu, že jedno bude nahoře a druhé dole. To se stává u prudkého projetí zatáčky u aut bez stabilizátoru a auto se dost naklání (Favorit přímo zaklekne na jedno kolo)

doplněno 13.08.12 22:15:

Stabilizátor je uložen právě v těch gumách. Je potřeba ho mechanicky upevnit, ale umožnit mu malý pohyb a guma to splní a utlumí klepání a hluk)

doplněno 13.08.12 22:16:

Co je to za auto?;)Připomíná mi to něco jako Fábku

Datum: 13.08.12 22:26

Je to starý opel tigra

Vy víte snad všechno, pracujete v servise? Nebo jste tak zkušený?

Prosím vysvtělíte mi co je to ještě těhlice?

Koukám na obrázky a nechápu k čemu tam je, jakou má funkci?

Díky

Datum: 13.08.12 22:30

Nenapsal by jste mi prosím váš email?

Rád bych vám napsal, kdybych něco potřeboval vysvětlit, teda pokud by jste souhlasil

Děkuji

Datum: 13.08.12 22:38

Normálně se tu zaregistrujte a občas choďte. Dozvíte se tu i od ostatních pár užitečných rad a sám můžete položit další otázky :). V servise nedělám. Jsem tak trochu ujetej do Favoritů a jednoho jsem opravil (stále je co vylepšovat, takže opravuji), takže mám převážně znalosti z něj a s Feld (dost kompatibilních dílů) a ve Feldě jsou třeba ty regulátory brzd ;).

Těhlice je odlitek, kus kovu, co spojuje tlumič, náboj kola, spodní čep. To je to, co je kolem té manžetky kloubu poloosy (za ní) ;)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.