Bezpečnostní pásy - čištění od čokolády

Od: Datum: 13.08.12 20:26 odpovědí: 12 změna: 14.08.12 13:38

Dobrý večer,

věděl by někdo, čím vyčistit bezpečnostní pás od čokolády (úlomek ze studentské pečeťe :))? Mám skvrnu cca 10mm v místě, kde se přepásá spodek člověka (tedy cca 300mm od pevného ukotvení v karoserii). Upřesňuji to proto, protože jsi nejsem jist, jestli se z bezpečnosti pásy nesmí/mohou čistit namokro nebo chemicky, aby se nesrazily a tak nemohli absorbovat náraz.

Pokud je nějaký vhodný prostředek, tak jaký a kde ho seženu. Pásy jsou asi textilní (no nejsem si jist na 100%, jestli nejsou s umělých vláken...). Výrobcem je firma Moravan a jsou ve Fávu.

Předem díky za odpovědi k tématu.

Od té doby mají všichni zákaz u mě v autě žrát :D. Uvažuji o nových, ale koukám, že už je problém je sehnat (nové).

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 13.08.12 20:30

Vodou s ´mydlinkama´ to klidně vyper, chemické čištění bych nedoporučil... Materiálem je určitě ´umělina´.

IMHO je na pásech štítek, co s nimi lze a nelze...

doplněno 13.08.12 20:37:

Vidíš - já si to nikdy moc neprohlížel... ;) Každopádně vodou a mýdlem (a houbičkou či kartáčkem) tomu neublížíš...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.08.12 20:33

Je tam jen bílý textilní praporek s homologací, ale praní žehlení a podobné značky tu nejsou...

Od: chloe*
Datum: 13.08.12 20:58

Kupujeme v Lidlu čistící ubrousky na čalounění auta, tuším značka W5 jak mají vždycky celou řadu výrobků, jsou v balení jako třeba vlhčené kapesníčky, ušpiněné místo se utře, jakoby to trochu napění a všechna špína je pryč. Používáme je dost často, jezdíme dálky, takže v autě jíme, vozíme větší psisko, které věčně oslintává z kufru zadní stranu opěrek hlavy... Stačí jen místo krouživými pohyby setřít a je to pryč

Datum: 13.08.12 21:27

Dík, vyzkouším postupně od nejšetrnějšího po mokré čištění ;)

Datum: 13.08.12 21:35

ideálním prostředkem na čištění syntetick.materiálů je Perchloretylen-za komančů se s ním čistilo vše v čistírnách(dnes jakože eko,tak nee)-nenarušuje synt.vlákna a fakt funguje...

Datum: 13.08.12 21:37

A kde bych ho sehnal? Co dnes místo něj používají čistírny. Taky mě napadlo ten pás demontovat a zanést do čistírny, až tam ponesu zimní bundy *hi*. Dobrej tip, díky!

Od: ar*
Datum: 13.08.12 21:50

Perchlor koupíš normálně v drogerii, ale na čokoládu to nemá ani cenu, stou si opravdu poradí ten saponát a kartáček. S tkaninou pásů to absolutně nic neudělá, kdyby tu tkaninu měla narušit voda to by se člověk neměl ani potit. Jestli máš doma pěnu na tkaniny (používá se na skvrny autosedaček) nechá se použít i ta. Perchlor bych použil pokud by to byl flek od nějakého "kolomazu". Stejně to pak musíš vzít saponátem jinak je na přechodu, kde byl použit perchlor bílý "okraj".

doplněno 13.08.12 21:52:

http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=P%C4%9Bna+na+%C4%8Daloun%C4%9Bn%C3%AD&min=&max=&o=3

Datum: 13.08.12 21:53

No, jde mi o to, aby byl pak pás opět bezpečný. Při nárazu se natáhne (vlákna) a absorbuje ten tlak. Pro další použití je nevhodný (tvrdý) a ublížil by...

Od: gooogle
Datum: 13.08.12 22:21

Vrchni, prchni!

Datum: 13.08.12 22:47

Díky, ale to se mi zdá, že je jen na zadní sedačku (prostřední místo). Já potřebuji z navijákem přes hruď a to je tuším trojbodový. Pokud to nevyčistím, tak tam zavolám, amd znám dobře *frajer*

Datum: 14.08.12 13:38

Někteří řidiči běžně pásy čistí tak,že je vymotají na max a zajistí proti navinutí a pak v "lavorku" s mýdlovou vodou (jar,jelen atd) to vezmou kartáčkem na ruce po celém "vydrbání propláchnou čistou vodu (jako prádlo při ručním praní. a pak se nachají vyschnou-nejlepší tuto operaci dělat v létě když je hooodně teplo,aby rychle uschnuli!

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.