Klimatizace a spotřeba

Od: Datum: 13.08.12 14:05 odpovědí: 12 změna: 14.08.12 23:20

Dobrý den. Roste spotřeba benzínu při používání klimatizace? O kolik? ( Š. Fabia )

Díky Klára.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.12 14:17

ano roste přibližně asi o 0,5- 1litr na 100km

Ohodnoceno: 2x

Od: mowla*
Datum: 13.08.12 14:23

Roste - o příkon klimatizace (kompresoru) - o kolik je otázkou, jak výkonný motor máte a jak jeho výkon využíváte - téměř neznatelně u silných (velkých) motorů, značně u motorů slabých, kterým svým způsobem jízdy ´šlapete na krk´...

Ohodnoceno: 3x

Od: dusivk
Datum: 14.08.12 12:39

Kamarád kdysi měl Daewoo Espero 1500 ccm a říkal, že do kopce klimatizaci vypíná, jinak to auto nejede... Mě na Mondeu diesel to nic nedělá, ovšem ten půllitr na sto je tam určitě.

Datum: 13.08.12 14:35

Když jsem kupoval auto, prodejce mi říkal, že při zapnuté klimatizaci mám počítat s litrem na sto kilometrů navíc.

Ohodnoceno: 2x

Od: mkat®
Datum: 13.08.12 15:29

presne ako piše "Mowla"Zaleži na vykone motora.Cim vyšši vykon motora tak je spotreba pre klimatizaciu nižšia.Silnejši motor "lahšie " dokaže točiť kompresorom klimy.

Od: axus®
Datum: 14.08.12 15:09

No Mowla to pise trochu jinak a taky ma tedy i vice pravdu.

Nejde o to, jak velky je maximalni vykon motoru, ale o to, jak motor v danou chvili vyuzivate.

Pri jizde po rovine beznou cestovni rychlosti budete vyuzivat treba 20-30kW vykonu se silnym i slabym autem a tedy napr. 2kW klimatizace zvysi spotrebu u obou vozu zhruba stejne. (10% vykonu navrch = 10% spotreby navrch)

Teprve ve chvili, kdy pojedete na max vykonu, tedy napr. 50kW vs. 100kW, pak je to (4 vs 2 procenta spotreby).

Teprve tehdy se totiz projevi to "lahšie " dokaže točiť kompresorom klimy.

Jak casto se ale jede na max. vykon, ze?

Datum: 13.08.12 19:39

Klaino, ano stoupne spotřeba, nikdy jsem neměřil (ani nevím jak) spotřebu. Jen když stojím na místě zapnu měřič spotřeby a pozoruji jak roste spotřeba když rozsvítím, zapnu klimošku atd..

Datum: 14.08.12 15:42

Spotřeba se zapnutou klimatizací rozhodně roste! Jak moc užírá klimatizace výkon motoru zjistíte, když při jízdě s kopce brzdíte motorem. Při zapnuté klimatizaci je brzdný účinek motoru značně vyšší.

Datum: 14.08.12 15:44

Copak klimatizace, ta je někdy docela příjemná, ale o kolik zvyšuje spotřebu celodenní zbytečné svícení za jasných slunečních dnů?

Datum: 14.08.12 18:03

Toníku, světla méně nežli klimoška

Datum: 14.08.12 22:48

Milane, to je mi jasné, že méně, ale vynásob to počtem aut v provozu denně a tyto MW převeď na spálený benzin nebo naftu! To ekoteroristům nevadí?

Datum: 14.08.12 23:20

Proto používám světla pro denní svícení. Příkon LEDek ani alternátor nepozná.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.