Ustřižený roh malého TP

Od: Datum: 09.08.12 17:19 odpovědí: 12 změna: 10.08.12 14:09

Dobrý den, doufám, že mi někdo poradí. Před třemi týdny jsem si koupila auto v bazaru. R.v. je 1997, přepis by mě stál 3000. V bazaru mi řekli, že si ho přepisovat nemusím, původní majitel je odhlášen a auto je přihlášeno na majitele bazaru. Problém je ale v tom, že ten je uveden pouze ve velkém TP, v malém je stále původní majitel a má ustřižený roh. Nevím tedy, jestli s autem můžu normálně jezdit a nemám pro jistotu s sebou vozit i velký TP (prý se to nesmí?), kupní smlouvu atd.? Moc vám děkuji za odpovědi.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 09.08.12 17:23

pokud máte ustřižen roh TP je třeba auto- na sebe přihlásit

Datum: 09.08.12 17:29

Velký TP vozit nesmíte, malý s ustřiženým rohem je neplatný. Takže normálně jezdit nemůžete.

Datum: 09.08.12 17:48

nevím kde je uvedeno, že ustřižený roh značí nepalatný doklad. To tak určitě není!

Kupní smlouva je vám nanic. Vystavujete se sankci dosti velké, páč v techničáku není nikde uvedeno Vaše jméno.

Doporučuji dohlásit na Vás, jinak budete mít problém. Jednou to stejně musíte udělat...

Datum: 09.08.12 18:19

generálním problémem je,že úředníci si v podstatě "nahrazují" chybějící legislativu po svém a svévolně znehodnocují veřejnou listinu(kterou ORV je) a tím porušují zákon-ona totiž nikde není zákonem dána lhůta pro doregistraci-je to něco jiného než "změna"(10denní),proto na jakýsi "vnitřní pokyn" takhle bud stříhají roh nebo jej perforují-ale platnost tím není dotčena! A to zda je vůz registrován na Frantu nebo Karla jej nijak neomezuje v používání-pokud má platnou STK,platné povinné a je v řádném technickém stavu umožnující provozování,je možné jej plnohodnotně užívat...Oni tohle vědí moc dobře jak úřadové,tak "pomocníci",ale proč z lidí nevytahat nějaké kačky na pokutách-proto to zkouší a zkoušet budou-tím spíš s napjatějším rozpočtem a snižujícími se platy-pak je otázka kam získané kačky budou směřovat-do ka(p)sy...?!?

Od: jarda3*
Datum: 09.08.12 18:23

Nevim jak ustrizeny roh, ale u nas proste procvakaji dirky podle data do kdy plati - a kdyz uz to tam vytistene je, tak asi takto platnost omezit lze... Ja uz zasadne kupuju auta ze zaplacenym eko (ono vas to nebude stat 3000, al jeste +800 a +200 cca) je jich uz dost, ale diky tomu urcite zavedou poplatek i na euro3 a bude to zas znova :(

Datum: 09.08.12 18:40

ono nebude dlouho trvat a polatek bude i na EURO IV-obrovská nadprodukce automobilek-zejména domácího největšího "přispěvatele" HDP státu-čili Škoda a.s. už je "slyšet"-a několikrát se už podle "požadavků" škodovkly legislativa upravovala(např.omezený 8letý dovoz atd.)

Jinak je pravdou,že ideálně obejít celé "ekovýpalné" převodem na nějakého ZTP-invalidní důchody jsou tak směšně,že za pár set je vyřešeno-a osobně raději přispěju konkrétnímu člověku,který už sám moc nemůže,než to cpát do bezedného státu-dnes zase perlička ohledně cen betonových sloupů na železnici-v Rakousku za cenu lehce přes 100 000,-kaček a u nás o 2 metry nižší za 400 000,-...*smich*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.08.12 19:13

Erikch, souhlas, mám taky výhodu ZTP, ale mám auto bez EKO daně

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.08.12 19:36

Co vím tak v Kroměříži bez ORV či staršího malého TP neodhlásí! a novému majitele zůstává jen kupní! Osobní zkušenost.Nic na ně nneplatilo (dle prodávajícího,já kupoval) zkusil jako ztrátu a hned odhlásit a nee! nakonec musel 2x z Týna nVlt.do KM a z5 .Před prodejem se přestěhoval a holt smolík,nepřevedl autí.

Od: jarda3*
Datum: 09.08.12 19:39

Jak muze nefungovat ztrata? Proste se ztratil a neni...

Od: nu*
Datum: 09.08.12 21:25

Vaší povinností je auto přihlásit, pokud jej hodláte provozovat...s rohem to nijak nesouvisí...pokud nemáte 800 na přihlášení, budete mít 1400 v příštím roce...a pokud si vědomě kupujete auto s emisní normou EURO 2, je to také Vaše volba, jsou i auta i s normou euro 5 nebo euro 6...a jsou také auta kde již byla ekodaň zaplacena...

Od: fabuska
Datum: 10.08.12 14:06

Auto je ale přihlášené na majitele bazaru, je to uvedeno ve velkém TP.

Od: nu*
Datum: 10.08.12 14:09

pak je vaší povinností přihlásit auto na sebe, aby bylo ve velkém i malém TP uvedeno jako poslední vaše jméno...:-P

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.