JAWA 50 nestartuje

Od: Datum: 07.08.12 15:52 odpovědí: 12 změna: 08.08.12 11:44

Zdravím nedávno jsem měl rozebraný motor dělal jsem menší GO a jak jsem ho složil tak jsem zjistil že nestartuje.Karburátor jsem čistil kupoval jsem novou jehlu a plovák,výfuk je čistý nádrž taky a ještě jsem tam dával palivový filtr.Předstih a odtr jsem seřídil v domácích podmínkách se šuplerou a cigaretovým papírkem.Přes karbec benzín teče svíčka je vždycky mokrá od benzínu a hází jiskru (malou bílou nevím jestli to tak má dělat). UŽ VŮBEC NEVÍM ČÍM TO MŮŽE BÝT ČETL JSEM ŽE BY TO MOHLO BÝT ŠPATNÝM KONDÍKEM NEBO PŘECHLAMTANÝM KARBECEM ALE TO SPÍŠE NE HLADINU BENZÍNU JSEM SEŘIZOVAL. PLS PORAĎTE.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.12 16:08
avatar

Máš dobre ukostření motor v rámu?A nebo může být slabé magneto.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: angel*
Datum: 07.08.12 16:36

jak to myslíš s tím ukostřením?

Datum: 07.08.12 16:47
avatar

Tak šrouby+matky musí být dobre očistěné a pevně dotažené.Já měl uplně stejný problém řešil jsem ho asi 2 měsíce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: angel*
Datum: 07.08.12 17:39

jj já sem to čistil lihem a benzínem a dotažené si myslím že to je dostatečně

Od: mkat®
Datum: 07.08.12 16:25
avatar

Nechyti ani na roztisk? Skus vymeniť sviečku,mne sa par krat stalo že pri vybratej sviečke iskru davalo.Ale po zamontovani už nie.Po vymene za novu už motor chytal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: angel*
Datum: 07.08.12 16:36

NN ANI NA ROZTLAČENÍ NECHYTÁ svíčku sem měnil za novou ale pořád nic.

Od: rrrr
Datum: 07.08.12 17:07

Komprese je?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: angel*
Datum: 07.08.12 17:40

měla by být všechno jsem utěsnil.

Datum: 07.08.12 18:01
avatar

A jak to vypadá s jiskrou,když odděláš svíčku a dáš závit na kostru a šlápneš přeskakuje mezi kontakty na svíčce jiskra?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: angel*
Datum: 07.08.12 21:02

jj přesně tak jak říkáš,tak mi to poradil i taťka

Od: realista*
Datum: 07.08.12 18:29

...tož tak. Malou generálku. Co vše jsi s tím motorem proved? Před tím startovat šel? Nebyly s ním problémy? Už jsi někdy sestavoval motor? Může být několik banálních neznalostních věcí a motor nejede. To není výtka, ale nezkušenost dělá svoje. Nikdo není mistr na poprvé. Pokud jsi alespoň trochu "machr" na motory, tak postupuj od bodu jedna (ten si vytvoř sám) dál. Pokud si nerozebíral kart (bloky s klikou), tak začni těsněním válce na kartru (vystřihnout papírové-nejlepší z fotky...), poté zabroušení hlavy (brusná pasta...), pokud nemáš/neznáš, tak org.těsnění (grafito.drátové). Poté těsnění karburátoru k válci. S karburátorem mimo vyčistění/profoukání bys neměl nic jiného dělat (!). Nastavení magneta do polohy podle návodu (nejlepší jiskra!) a poté nastavení předstihu před (!) H.Ú, to je asi 1,7 až 3.5 mm. Starší model spíše k 1,7 – 2,2 mm (spíše větší tah motoru), u novějších modelů nastavení spíše k 3,5 mm. Jak píšeš, když povolí jemný tah papírku od cigarety, nebo trošku hrubší tah utrženého papírku z novin. Kondenzátor zkus vyměnit (není to tak drahá záležitost), použij i třeba z auta. Kontakty by měli být nastaveny na správnou mezeru (asi 1,5 mm) aby se během otáčky neotvíraly nebo nezavírali dvakrát (!). Zapalovacích svíček zkus několik, pokud nemáš novou. Měla by stačit i ta, co je do travních sekaček. Pokud budeš kupovat, tak zhruba střední teplotní hodnotu. Dříve PAL 7Y. Vyzkoušej to nastartování bez výfuku (jen moment!), ať se vyloučí ucpaný (zapečený) výfuk. Samozřejmě nalej čerstvý benzín s olejem. Může být ten sám, co je na dvoutakty do motorové kosy. Pokud toto vše uděláš, svíčka bude po přiložení na železo dávat jiskru (lepší fialovou), tak by to mělo chytit (!). Jinak sháněj problém mezi židlí a motorem. Co ty na to?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: angel*
Datum: 08.08.12 11:44

jj dost dobrý návod dik za radu ,v sobotu jedu na burzu koupit kondik a vyzkouším to a uvidíme co dál

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.