Složitější kruh.objezd

Od: Datum: 07.08.12 01:01 odpovědí: 10 změna: 14.08.12 18:56

při vjíždění na kruhový objezd řidič míjí značku dej přesnost v jízdě a kruhový objezd. Musí ji dát i když hodlá použít nejbližší výjezd a připojovací pruh na kruháč je zárověň průběžný pro sjezd z něj?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 07.08.12 01:06

musí

Datum: 07.08.12 11:12

Když někdo chce z toho kruháče vjet do toho průběžného a sjet, tak ho tam musíte pustit - má přednost! Zde neplatí pravidlo o jízdě v pruzích.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.08.12 11:52

*sok*Uniká mi souvislost toho obrázku s kruhovým objezdem...

Datum: 07.08.12 20:52

dodejte lepší obrázek na pochopení..

Od: cepagis*
Datum: 07.08.12 21:00

Předně: budu se opakovat, ale nejedná se o kruhový objezd ale okružní křižovatku.

Já to z fotografie narozdíl od jiných chápu a můj názor je ten, že do této okružní křižovatky se připojovací a odbočovací pruh nepočítá, hranici křižovatky tvoří právě až podélné značení vlevo.

Takže když se připojíte a na prvním výjezdu vyjedete, vůbec se do prostoru křižovatky nedostanete. Takže přednost nedáváte.

Ale je to jen můj názor, třeba někdo vysvětlí lépe.

Můžu se optat, kde se tato věc nachází?

doplněno 07.08.12 21:01:

I když i názor @aloisb .

Datum: 07.08.12 21:35

Okružní křižovatky jsou možná u vás,ve zbytku republiky to jsou kruhové objezdy.

Datum: 07.08.12 21:42

Vidíte, mně za to u zkoušky z dopravního inženýrství málem vyhodili. Že se tak jmenuje dopravní značka C1, je věc jiná

Datum: 11.08.12 15:27

V zákoně o silničním provozu se píše o kruhových objezdech a bude-li se někdo ptát na řešení ohledně jízdy na kruhovém objezdu,nebudu si hrát na chytrého a nebudu ho poučovat,že v dopravním inženýrství se ta věc jmenuje jinak,cepagisi.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.08.12 18:56

Já jsem to uvedl jen na okraj, tak se hned nečilte. A jak jste tazateli poradil Vy?

Od: vesi*
Datum: 11.08.12 13:18

ano, je tam značka dej přednost v jízdě a "okružní křižovatka" a nachází se to v Ostravě.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.