Benzinová motokoloběžka

Od: Datum: 06.08.12 08:52 odpovědí: 4 změna: 07.08.12 10:11

Dobrý den,

včera jsem na výletě viděla půjčovnu motokoloběžek. Moc se mi to líbí a uvažuji, že bych si jí koupila. Chtěla bych se zeptat na zkušenosti. Abych nevyhodila 10 tis. a pak mi to nestálo v garáži. Za MHD v Praze už neví co by chtěli, a na netu píší, že na 1 litr benzinu to ujede 40 km. Doma s parkováním problém není, ale co když pojedu třeba na úřad kam s ní? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 06.08.12 11:03

N "úřadě" apod. se dá zamknout, podobně jako bicykl, ke stojanu (zábradlí, značce) - jenže je - stejně jako ten bicykl, zcizitelná. Tyhle koloběžky mají ale (obvykle), sklopná řídítka a sklopením vznikne něco jako větší taška (cca 120x35) - takže není problém ji vzít sebou (známý na ni má šusťákový vak - díky tomu není na první pohled jasné, o jaké zavazidlo se jedná - a nemá problém ani v MHD či jinde).

Jen - oněch 40 km na nádrž je za ideálních podmínek, v kopcovitém terénu je dojezd cca poloviční...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.12 11:09

Díky moc, jdu do toho.

Datum: 06.08.12 19:32
avatar

dobrý den, mě poměrně překvapilo, že u toho píší žeto není např. na denní dojíždění do práce a podobně ikdyž to nemáte příliš dalelo. Uvažoval jsem o tom, ale mám tu kopec jako prase a vzdálenost cca 8km. Nakonec mě odradil i malý výkon a spotřeba, ta se pohybovala okolo 3l až 3.5l na 100km a to mě moc nevyhovuje. Navíc nádržka se mi jeví vzhledem ke spotřebě poměrně malá a musí se často tedy doplňovat podle toho, jak často jezdíte. Podle mě je užv ýhodnější investovat do nějakého skůteru v cenové kategorri do 15 tisíc korun, kde je spotřeba kolem 2L až 2.5L na 100KM. Navíc ta koloběžka pokud není 4takt, tak to je fakt nepříliš uživatelsky příjemné - míchat olej s benzínem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.12 10:11

Jenže já si nechci dělat řidičák, bojim bojim. A hlavně s tou koloběžkou můžu ruznýma zkratkama kam motorové vozidlo nemůže. A do práce jezdím tak 1 týdně, takže denní zatížení se mě netýká.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.