Airbag řidiče Felicia zajištění

Od: Datum: 02.08.12 19:11 odpovědí: 4 změna: 02.08.12 20:41

Zdravím,

měl bych dotaz, jak nejlépe zabezpečit airbag proti vystřelení. Mám teď na zkoušku volant s Felicie ve Favoritu, takže airbag není připojen a odmontoval jsem i ten drátový propojovací věnec.

Nevím totiž, na jakém principu dochází k odpálení patrony, jestli je tam tavný drátek nebo stačí i statická elektřina a letí? Zase si říkám, že musí rychle zareagovat, takže tavný drátek asi ne, nebo jo?

Zatím mě napadlo zezadu airbagu konektor přelepit hliníkovou páskou a tak propojit oba vývody s kovovým pláštěm podobně, jako se ochraňují v alobalu součástky CMOS.

Zná někdo princip bagu a má nějaký nápad? Dík ;)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.08.12 19:20

Funguje na elektrický impuls. Ale kamarád s ním jezdí ve favoritu už druhý rok a konektor mu jen volně "vlaje" pod přístrojovkou. Takže se není potřeba samovolného vystřelení bát ;) Přelepení asi bude dostatečná ochrana :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.08.12 19:29

Takže jen 12V odpaluje roznětku? To by bylo super. Nevíš, jak vyřešil sloupek? Zatím tam mám jen redukci tisícihranu a samotný volant. Asi dám sloupek krátky s posledních Feld komplet. Jen se ptám, jestli to nemá nějak jednodušeji řešeno.

doplněno 02.08.12 19:40:

Ještě bych měl technický dotaz pro všechny, ten airbag normálně letí skrz ten plast, že ho naštípne a vzniklou štěrbinou vybalí vak?

Datum: 02.08.12 20:41

přesně tak-bez impulzu el.energie pytel sám nic neudělá-a to pouze přívodem kontaktní jednotky-což je ten vodící kovový koužek s oranžových "zadloubávacím" konektorem...jinak pytel při aktivaci(stlačená směs dusíku a nevím přesně už jakého plynu-švára kdysi dělal v Takattě-což jsou výrobci airbagů) silou exploze překoná v poho onen krycí plast-a to i kdyby nebyl perforovaný(resp.hodně zeslabený v místě následné případné praskliny při aktivaci...

Datum: 02.08.12 19:23

jo není třeba se bát já ho měl o opla odpojenej 5 let a v pohodě

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.