Evidenční kontrola před přihlášením?

Od: Datum: 29.07.12 20:34 odpovědí: 5 změna: 30.07.12 19:47

Koupil jsem ojeté auto, půjdu ho na sebe přihlásit na úřad - musím jít nejdříve na evidenční kontrolu? Někde jsem slyšel, že pokud mám protokol z platné STK, kde je psáno "vozdilo z hlediska evidenční kontroly vyhovuje", tak na evidenční kontrolu již nemusím. Co je na tom pravdy?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 29.07.12 20:38

pokud je protokol an vaše jméno, je to ok, Pokud je to protokol na jméno dřívějšího majitele, nelze jej použít k registraci. Evidenční kontrola je koncipována jako ochrana nového majitele, a teké jako ochrana registru vozidel před zapisováním aut které nevyhovují.

Proto musí být protokol vystaven pro nového majitele, ne pro prodávajícího.

Datum: 30.07.12 00:52

anebo musí být plná pravidelná(případně dovozová) STK mladší 30 dnů-pak není třeba evidenčky...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.07.12 19:21

dnes sem jí zrovna dělal a bylo mi řečeno že jakmile se mění majitel velkého TP musí bejt evidenční kontrola

já měl čistopis a měsíc starou TK ale ta tk nebyla na mé méno tak prostě sem musel absolvovat evidenci

shrnutí musíš*cteni*

Datum: 30.07.12 19:43

Jen upřesním.stačí,což ale záleží na ochotnosti na STK doklepnout,že STK či EvK byla provedena na žádost p.XY!

Osobní zkušenost u STK při AR servisu!Po půl roce když už bylo vše legální a nová STK na 2 roky mne z úřadu vyhnali,bo jsem nebyl majitel a tudíž ani žadatel o STK,po vrácení se na STK se technik co ji dělal začal smát jací jsou to na úřadu blbci a doklepl co jsem napsal výše ,pak se přepis udělal.Kdybych to věděl,doklepl bych si to na stroji sám .

Datum: 30.07.12 19:47

ono je to obecně všude na úřadech stejné-jakmile nevím a ptám se,zda musím to a to(a samozřejmě platit a platit),tak mi úřada sdělí,že musím-jenže ono často nemusím-ani ne měsíc zpátky jsem prodával dovezenou kárku(ještě za funkčního registru pod vnitrem *smich*) s čerstvou dovozovou technickou-což se na stejné úrovní jako klasická pravidelná(á 2 roky u osobáků),řešil převod s kupujícím a žádná evidenčka-prostě tady máme asi 15 dní čerstvou STK,takže chceme převést a ani to paní s evidenčkou nezkoušela,protože viděla,že "víme",že jí prostě nepotřebujem a převedeno na základě TK v plném rozsahu-a ještě jeden poznatek-často si lidé myslí,že je třeba uvádět jakoby zadavatele jakékoli kontroly-at technické,či evidenční-ale opět tomu tak není (je to jen další a další tahání peněz)-ona kontrola je kontrolou vozidla-ne osoby -zadavatele,té kontroly,takže absolovuji-li cokoli takového,dělám vše na auto-beze jména-prostě to a to vozidlo toho a toho VINu a pouze účetní doklad je na mé jméno,nikoli protokol ze samotné kontroly...A ono je to i logické,STK není evidencí obyvatel,ale obrazně "evidencí" vozidel...Pokud není zná číslo normy,může jej sem schválně dodat-samozřejmě se o tom moc nemluví,ono pro STK jsou to stovka ke stovce za nadbytečné evidenčky,takže by to bylo proti jejich zájmům...

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.