Prodej motocyklu do zahraničí

Od: Datum: 28.07.12 18:06 odpovědí: 9 změna: 21.07.14 09:37

Dobrý den,

mám zájemce o motocykl, který bydlí v Anglii, zařídil by odvzo ale nevím, jak vyřešit papíru, jak to udělat na úřadě resp. jak to odhlásit? Nejde o veterána.

Díky

Franta J.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 28.07.12 18:40

Pokud jde o ´papírování´, neporadím.

Ale - pokud onen prodejce bude chtít, abys zaplatil i dopravu, že ti peníze pošle přes WesternUnion (nebo zkusí nějakou podobnou habaďůru - třeba, že musí poslat o X euro víc, protože méně mu banka poslat nedovolí, tak ať mu přeplatek pošleš zpět), pošli jej do háje - tohle jsou známé a běžné podvody.

Ohodnoceno: 0x

Od: icarro*
Datum: 28.07.12 20:28

Pán mi zaplatí předem na účet částku za moto a pro motorku si přejede kurýr. Ještě to pořádně promyslím.

F.

Od: petass*
Datum: 30.07.12 10:14

Já bych to nedělal, pravděpodobně to bude druh podvodu, týkající se převodu většího množství peněz než je cena motorky. Navíc, Anglie je vyhlášená tím, že se dobré motorky dováží od nich k nám .

Od: sperkys*
Datum: 31.07.12 19:18

Je to nesmysl, teda podvod ze strany toho fiktivního zájemce, je blbost aby chtěl někdo z Anglie motorku z ČR, jsou tam levnější a trh je větší, leda že by to byla nějaká specialitka, pokud s ním budeš pokračovat v komunikaci tak bude pravděpodobně chtít zálohu na přepravu, nebo něco podobného dopředu od tebe...

Od: tomraptor
Datum: 30.09.12 11:28

Dobrý den.

Nyní prožívám něco podobného. Prodávám skútra, ozval se někdo z Anglie, chtěl znát detaily o skútru a líbí se mu.

Teď chce poslat peníze na můj účet a že si prý někdo ze spediční firmy vyzvedne skútra...

Jsem od kosti nedůvěřivý, ale už začíná jít do "tuhého"...

Mail je z adresy chris.richard700@gmail.com

Od: mowla*
Datum: 30.09.12 12:00

Pokud ti chce poslat peníze na účet, ber to jako slib - ale dokud tam ty peníze nebudou, nedávej skůtr z ruky - ať ti přijde mailem jaké chce potvrzení (i kdyby ti psala ´sama´ Její Veličenstvo), dokud peníze na účtu nebudou, o předání se nebav.

Taky nepřistup na jakékoli ´vracení přeplatku´ nebo požadavek, že bys měl něco zajišťovat či platit ty (pojištění, dopravu apod.).

Docela dost se o podobných pokusech dočteš na infu o PayPalu...

Od: moto®
Datum: 30.09.12 12:13

Hm, to by byl padlý na hlavu, kdyby vozil skútra od nás. Je to stoprocentně pokus o podvod. Ostatně, bylo to již i mockrát popisované.

Asi jim ale vždy sedne na lep, jinak by vytrvale neopakovali. Já bych na nějaký anonymní mail neposlal ani číslo účtu.

Jinak pokud se do zahraničí něco prodává, tak jistotu dává jen bankovní akreditiv. Je to sice trochu složitější a i něco stojí, v minulých časech mi to ale zachránilo dost peněz.

Samozřejmě i platba předem to jistí, jak jsem ale zmínil, znamená to poskytnou číslo svého účtu a i když nejsem příliš paranoidní, do toho by se mi nechtělo.

Datum: 30.09.12 13:17

je to stále dokola-podobně jako nedávno omýlané téma "předváděcích" akcí-lidé to slyší,vidí každý den a stejně podepíšou co jim předloží-pak už jen oči pro pláč...Osobně bych v takovýhle případech netrestal ony podvodníky,ale ty "oběti"-nebýt takovéhle hlouposti,naiviti(silnější výrazy nebudu používat),nemohli by tito jakože "podvodníčci" vůbec existovat-nic sofistikovanějšího nevymyslí,ale jak vidno ono to pořád stačí...

No a k věci samotné-Británie je jednou z motocyklových "velmocí"(míněn trhs motocykly)-takže už jen selským rozumem-proč by si Brit pořizoval moto z ČR(pokud nejde o nějakou vyloženě raritu-at už veterán,nebo malosérivka apod.),když srovnatelných má plnou místní inzerci...?!? Čech si taky nepojede koupit Oktávku do Turecka-(pokud by nebyla do 100 Euro),je to prostě blbost...

Od: prouza
Datum: 21.07.14 09:37

Ahoj,

jak to dopadlo? Mám podobnou nabídku na odkup motocyklu tentokrát do Lotyšska ...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.