Jak vyměnit žárovku od předního světla?

Od: Datum: 26.07.12 21:15 odpovědí: 19 změna: 27.07.12 22:43

Dobrý večer, potřebovala bych poradit jak mam vyměnit žárovku v předním světle ve Fordu mondeo 2001? Nikde nemužu najit žadny otvor ze zadu světla, musim tedy vyndat asi cele světlo ven? děkuji za rady.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.12 21:23

Zezadu je velká krytka. Světlo se celé ven nevytahuje.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.07.12 21:25

tu krytku tam vidím , ale nejde se do ni dostat , neni tam vubec žadne misto.

Datum: 26.07.12 21:28

Běžně se k vůli tomu demontovává filtrbox nebo podobné věci, co jsou těsně za krytkou světla. Pak je krytka přístupná.

Datum: 26.07.12 21:31

JA mam za krytkou světla pojistky , ale nevím jestli se daji vubec nejak vytahnout. Ja tomu nerozumim , ael nechce se mi kvuli jedne praskle zarovce platit v servisu kupa peněz. :(

Od: martinzprahy*
Datum: 26.07.12 21:35

Zkuste ho opatrně vytáhnout nahoru a dopředu ale opatrně jsou tam citlivé části a hodně plastu a pak by tam mělo být dost místa na odstranění krytu žárovek..

Datum: 26.07.12 21:38

Zkusím to světlo vytahnout, stejně ho tam mam špatně nasazené ze servisu, kde mi je davali nové. Světlo mi svítí moc nahoru a nejde poštelovat. Tak se mi ho tam aspon třeba podaří lepe posadit. díky za rady

Datum: 27.07.12 15:32

Gumídku, u Fáčka se možná celé světlo nevytahuje, nicméně u Mondea ano. Mondeo mám, žárovku jsem měnil naposled minulý týden a náramně jsem si pochvaloval, jak to západoněmečtí soudruzi rozumně vymysleli. Postup je zcela elementární - otevřít kapotu (pro neznalé - odklopit znak Forda, pak otočit klíčem dle obrázku tam namalovaném - tedy napřed doprava, pak doleva) Sejmout mřížku chladiče - drží ji shora umístěné plastové ,,šrouby´´ - nevím jak to popsat bíž - prostě se tím otočí o 90° a jde to vytáhnout. Pak mřížku vytáhnout směrem dopředu. Za světlem jsou dva plechové pásky - oba vytáhnout směrem nahoru, pak jde světlo celé vysunout dopředu a stačí jen odpojit konektor od kabelů a můžu si světlo odnést třeba do obýváku, kde v klidu vyměním patřičnou žárovku. Zpětná montáž je totožný postup pozpátku. Jednoduché, rychlé, pohodlné.

V naprostém kontrastu k tomu je třeba výměna žárovek na Astře, kterou jsme měl jako služebák, tam se lezlo do světla přes otvor v blatníku - jak říkávám, něco tak blbého střízlivý nevymyslí. Rovněž třeba Mercedes třídy A - to je úkol pro Saxanu v tom plecháči vyměnit žárovky!

Datum: 27.07.12 15:37

Napravil jsem to odkazem níže *hi*. Jednou jsem to měnil u Superba a tam jsem se naštěstí ještě rukou vešel, ale tam se to taky demontuje :D

doplněno 27.07.12 16:10:

Tak vyndat jde každé světlo, otázkou je, jestli je to k vůli výměně žárovky třeba ;).

Na Octě2 netuším... *hi*

Datum: 27.07.12 16:07

Ok, mea culpa, mea maxima culpa - nedočetl jsem celé vlákno. BTW nevíte, jak je to u Octávií II? Jde to světlo též vyndat?

Datum: 27.07.12 22:43

To promon :

Jen malá poznámka : FORD je americká značka a byl konstruován v USA, takže západoněmečtí soudruzi jen precizně vyrábějí to, co vymysleli Amíci.

Od: martinzprahy*
Datum: 26.07.12 21:25

Ano. Haubnu (kapota), na levé/pravé strane kde chcete vyměnit světlo odšroubujte plast který drží světlo. S Fordem mondeo r.v. 01 moc zkušeností nemám ale řekl bych že je to podobné Focusu. Světlo budete muset vyndat vmětem ven nebo dovnitř (z nebo do karosérie) NEZAPOMEŇTE ODPOJIT KABELY!*palec*

doplněno 26.07.12 21:26:

Oprava vytahujte jen černý kryt.

Datum: 26.07.12 21:31

Chci se zeptat jak má vytáhnout jen kryt když je mezi světlem a pojistkovou skříní tak malá mezera, že tam ani maliček nestrčí. Já bych rekl ze musí vydělat komplet levé světlo jinak se tam dostat nedá.

doplněno 26.07.12 21:32:

beru z5 světlomet se má vytáhnout jak tam máte napsáno

Datum: 26.07.12 21:34

Zde máte přesný postup i s obrázky. Jestli jste šikovná, tak to dáte ;):

http://mtw.fordclubs.org/article.php?article=125&rubrik=1

doplněno 26.07.12 21:38:

Není zač *placni*

doplněno 26.07.12 21:48:

Hlavně nespěchat a přiměřenou silout tak, jak ty zobáčky na plastech byly navrženy na demontáž, aby nepraskly.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.07.12 21:36

Díky.

Datum: 26.07.12 21:44

Světlo určitě vytáhnu , ted je jen otazka jestli ho složím zpáky :) :-D , ale snad se mi to nejak podaří :) nevypada to nijak složitě.

Datum: 27.07.12 16:15

Ty voe u xantie nadávám ,je k tomu gynekologický přístup.ale toto .No jo čím novější,tím víc "kurvítek" a tím víc potřeba servisu.

JJ o peníze jde až v první řadě a spotřebitel? ten ať cáluje!

Datum: 27.07.12 16:28

Omyl, u Monďase je opravdu luxusní přístup - popis je možná trochu kostrbatý, ale je to věru akce na pár minut.

Datum: 27.07.12 17:57

Tak žárovku už mám vyměněnou a bylo to uplne jednoduché , jen jsem povytahla světlo ven a vymenila žarovku . :) A to jsem si myslela jak to nebude složité :) Diky za odpovedi. pekny den

Datum: 27.07.12 18:03

Šikovná, to se cení *palec*

Ohodnoceno: 2x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.