ČKP-Od kdy může vymáhat?

Od: Datum: 23.07.12 12:45 odpovědí: 3 změna: 23.07.12 18:08

Dobrý den,od jakého roku může ČKP vymáhat pojistné?Od kdy k tomu má oprávnění?


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: robi®
Datum: 23.07.12 13:21
 

Domnívám se, že od 1.1.2009. Již jsme tedy "oslavili" smutné třetí výročí.

 
Datum: 23.07.12 13:24
 
avatar

Ne úplně rozumím dotazu - ALE jedná-li se o sankce v podobě příspěvku do toho jejich postupně plnícího se GF, který někde silně uniká, tak účínnost v této podobě vznikla novelou zákona 168/99 respektive §24c daného zákona, který vzešel v platnost 1,1, 2009. Ovšem nutno podotknout, že vymáhat neplacené pojištění měli i před touto novelou, jenže v té době před tímto rokem většinu pohledávek na placení nepojištěných vozidel odkládali. Pro ně je spásný zákon v této podobě především v tom § 24c! ALE.. *cert*

 
Od: nu*
Datum: 23.07.12 18:08
 

v podstatě kdykoliv když zjistí že auto není pojištěné

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.