Nestartuje motorka

Od: Datum: 23.07.12 08:21 odpovědí: 14 změna: 23.07.12 12:03

Dobrý den ,chtěla bych se zeptat čím to může byt..Motorkou jsem jela naposledy pred dvema dny a v naprostém poradku ,dnes jsem ji zkoušela nastartovat a nic, ani se nerozsvítila ... a baterka je nabitá dráty dráty k baterce jsem také kontrolovala benzínu je dost.prosím poradte

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 23.07.12 08:25

Upřesněte prosím, čemu říkáte motorka, a jakým způsobem se "ani nerozsvítila", díky... ;)

Od: michaela61516*
Datum: 23.07.12 08:31

je to honda cbr 125 , chtěla jsem ji nastartovat ,otocila jsem klíčkem a nic ,nerozsvitili se budíky atd.prostě nic nedela ... a omlouvám se za popis , já tomu nějak extra nerozumím ... :) jen chci vedet na co bych popripade mela upozornit známého který se na to přijede podívat

Datum: 23.07.12 08:34

dodporučuji zkontrolovat baterii (od někoho si pujčit baterii, která je v pořádku a zkusit jestli motor naběhne). nejjednodušší řešení.

Datum: 23.07.12 08:30

typuju to na scooter . . . . Vzhledem k tomu, že se "nic nerozsvítilo", může být něco s baterkou. Jak jste vyzjistila, že je nabitá = klakson normálně troubí, brzdové světlo svítí apod? Nezůstal zaplý klíček nějakou dobu. . .

Datum: 23.07.12 08:33

svítit a troubit může, ale ta baterka už nedá takovej výkon, aby otočila motorem. přecejenom klakson nemá takovej odběr jako otáčení motorem přes startér. měl jsem podobný problém v autě. alektrika fungovala, ale motor prostě nenaskočil. po výměně AKU vše bez problému funguje.

Datum: 23.07.12 08:36

klakson troubí, brzdové světlo sviti... dokonce kdyz treba zkusi mprepnout na dalkový tak se ta kontrolka rozviti stejne kdyz dam blinkry...

Datum: 23.07.12 08:32

točí startér? určitě je baterka nabitá? není špatná pojistka startéru?

Datum: 23.07.12 08:38

možná to bude tou pojistkou a stačí když jen baterku dobiji? nemusim hned kupovat novou že ne?

Od: hop®
Datum: 23.07.12 08:41

Když rozsvítíte světlo a zkusíte zastartovat, tak světlo svítí pořád stejně, nebo při pokusu o start pohasne?

Datum: 23.07.12 08:47

ne nepohasne motorka ani nevyda zadnej zvuk proste nic jako by ten starter vubec nereagoval ...

Od: jdukolem
Datum: 23.07.12 10:43

Pakliže nereaguje na starter,tak zřejmě nespíná startovací relé,změřit,zda na něj přichází při stisknutí startovacího tlačítka napětí.

Datum: 23.07.12 12:03

a jak to mám tedy změřit?

Datum: 23.07.12 08:42

záleží v jakém je stavu. nejdřív jí zkuste nabít. důležité je, aby baterka byla schopná dodat takový výkon, aby otočila startérem. při startování nechte všechna světla a blinkry vypnuté a potom poslouchat, jestli sepne relé od startéru a strtér otočí motorem.

Datum: 23.07.12 08:48

zkusim ji dobít ,děkuji za rady

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.