Lupání při přidání/ubrání plynu Felicia

Od: Datum: 13.12.12 11:01 odpovědí: 14 změna: 19.01.13 12:33

Zdravim,

mám problém který už nevím jak vyřešit.

U Feldy 2000 1,3MPi mi při přidání/ubrání plynu "lupne" něco v motorovém prostoru. Stává se to když je motor v záběru a já pustím plyn a pak když ho zase přidám. Je to ve chvíli, kdy se motor "pohne". Vyměnil jsem ramena, čepy, silentbloky (všechny 3 co jsou na motoru). Ten zvuk je i ve chvíli, kdy je auto chcíplé s rychlostí a ja s ním hýbu. Nemůže to být něco v převodovce? Už mne nic jiného nenapadá. :-/

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.12.12 11:22

A co silentbloky zavěšení motoru? Jsou tam tři nebo čtyři vlastně. U převodovky je závěs, který je schovaný, pak nad ním je krytka z gumy a plechu, ta je vidět, pak na vodní pumpě u motoru a poslední reakční na spodku motoru opřený o převodovku a nápravnici. Skontrolovat všechny!

doplněno 13.12.12 11:47:

Pokud motor drží a neroztřese se nějak výrazně při rozjezdu (zařadit 4 a pouštět se zadupnutou brzdou spojku do záběru a motor se roztřese, nesmí moc, aby neklepal, pak jsou silenty KO), tak mě napadá ještě spojka. Jsou na lamele 4 nebo 6 pružin na vytlumení kmitů. Pokud jsou nekvalitní a omačkané, tak to do nich vždy skočí. Taky můžou být vůle na tisícihranech poloos (kloubů). I slabí kmit může posunout špatně uchycené výfuky a ty o něco klepnou a zrovna tak řadící tyče.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.12.12 11:26

jak jsem psal všchny 3 jsou vyměněny (myslel jsem silentbloky motoru ne ramene )

Datum: 13.12.12 11:53
Homokinetaky jsou taky novy a spojka rok stara LUK. Vyfuky taky cca rok stary vc. silentbloku. Ale delalo to i pred tim.
Datum: 13.12.12 13:15

co horní uložení tlumiče? všechny klouby? vule v převodovce...? je tam těch možností víc...

Datum: 13.12.12 14:00
Tlumic by to mohl byt...vychazi to z tech mist. Klouby jen vnejsi.
Od: automechanik
Datum: 13.12.12 17:14

zkontroluj i razeni, felicii taky docela klepe vsemozne. a ten spodni silentblok na prevodovce. nekdy praskne znova i tyden stary.

Datum: 13.12.12 17:42

to řazení by to bejt mohlo vymele se díra v tom gumobloku co zespoda drží táhlo řazení a pak to lupe bouchá

koukl bych i na zavěšení vejfuku pokvedlej sním jestli to nedělá třeba on*cteni*

Datum: 14.12.12 13:04

tlumic to neni...srouby jsou dotazeny dobre

silentbloky OK, vejfuk ok...nemuze to byt poloosa? ten zvuk vychazi z prave strany z motoru (z pohledu ridice)...alespon tak mi to prijde

Od: cebro
Datum: 14.12.12 16:25

gumové uložení táhla řadící páky tohle dělá při mrazech

Datum: 15.12.12 12:49

delalo to i v lete (dela mi to uz asi rok tak postupne vse menim a smazim se zjistit co to dela)

u tahla rad. paky jsem akorad zavaroval tahlo k ty krabicce protoze to bylo volny a paka si litala kam chtela )

myslim, ze se tam menilo i gumove tesneni do skrine prevodovky

Od: chytrak*
Datum: 14.01.13 23:46

Jak píe Ďábel, asi je to ten zadní silentblok na tom stabilizačním prvku řazení (najde - zespodu auta, pod řadící pákou).

Kdy u bude pod autem, vyndej tyč řazení, rozhýbej a nama ten kloubek u převodovky a taky ten pod řadiřkou, to taky někdy klepe.

Jo a k tomu odkud to slyí (pravý přední podběh) = spolujezdec na pravém předním sedadle to zase určitě slyí zleva od podběhu.

Od: mathers322*
Datum: 18.01.13 22:25

Silentblok pod převodovkou :) taky jsem včera měnil, a to jsem měl nový jen měsíc! :(

Datum: 19.01.13 11:25

Příště si kup silent, který bude na sobě mít nápis "GUMOKOV" (mám ho na vodní pumpě už přes rok a půl a stále jak nový) ;)

Od: mathers322*
Datum: 19.01.13 12:33

já jsem vyhrabal originál tak snad vydrží :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.