Slabý signál rádia

Od: Datum: 21.07.12 13:58 odpovědí: 5 změna: 21.07.12 23:05

Dobrý den, koupil jsem si nové autorádio Pioneer. Mám ale problém se signálem. Kousek popojedu a rádio šumí. Sehnal jsem zesilovač antény, ale je to pořád stejné. Prosím poraďte mi, zda-li se s tím nechá něco dělat. Děkuji za odpovědi.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.07.12 14:07

Většina antén má v té patce u střechy schovaný předzesilovač a z něj kromě coaxu do antény rádia vede ještě červený kabel, kterým se ten předzesilovač napájí. Často patka napraskne a zatéká do ní voda a zničí předzesilovač a pak anténa funguje jen v místech ze silným signálem.

Možnosti:

Je přerušený vodič napájení nebo jinak do něj nejde +12V

Předzesilovač je KO

V takových případech je anténa s mrtvým předzesilovačem horší, než anténa bez něj. Další zesilovač u rádia pro anténu nic neřeší, protože přes tu mrtvolu na střeše stejne signál nepůjde a když, tak s velkým útlumem.

Buď tedy koupit novou anténu, nebo opatrně rozebrat tu patku (nutná demontáž ze střechy auta) a natvrdo propojit vývod antény na střední vodič coaxu. Opletení coaxiálního cabelu musí vést na zem/kovovou patku). Pak to bude jako anténa bez zesilovače a ten přídavný zesilovač, co jste si koupil dodatečně bude fungovat. ;)

doplněno 21.07.12 14:08:

Mimo to, 2x zesilovaný signál nemusí být vždy dobrým řešením. Signál je pak přebuzen a je někdy horší.

doplněno 21.07.12 14:09:

Kdyby to bylo u Feldy, tak vůbec nepřemýšlým a koupím novou anténu, která je i s dlouhým kabelem za 300,- a předzesilovačem.

doplněno 21.07.12 22:35:

Pokud máte předzesilovač externí (viz odkaz něco podobného), tak na ten drátek samosebou musí jít +12V. Dá se na to využít pozice pinu v iso konektoru pro vysunutí antény (na tom pinu je +12v po zapnutí rádia. Trvalé napájení nedoporučuji. Hlavně napájet, jinak ten zesilovač logicky nefunguje a jako vypnutý dělá na tom kabelu zbytečně útlum signálu (brzdu).

http://www.radiostar.cz/napaj…ID=hienu6oa3dmqij4i445p88gue3

Ohodnoceno: 1x

Od: josef123
Datum: 21.07.12 22:31

Koupil jsem novou anténu, ale bez předzesilovače. Zesilovač mám jen mezi kabelem, co vede k anténě a rádiem. Musí do něj tedy jít tim drátem 12V?

Datum: 21.07.12 23:05

Zesilovač by měl být u antény, pokud je až u rádia, zesiluje i tepelný šum koaxiálu. Signál ti to tedy takto zesílí taky, ale nebude to úplně ono.
Správně by měl být zesilovač u autoantény jen k tomu aby dorovnával útlum koaxiálu, pokud není koax delší než 1,5 m, neměl by se použít. Tuner autorádia má občas problémy s příliš silným signálem, paradoxně mu vyhovuje spíše úroveň střední až slabší, některé méně kvalitní zesilovače zanášejí do signálu intermodulační zkreslení, na které je FM dost citlivé. Potom může být signál silný, ale přesto jde jen mono a kolísá hlasitost a zvuk je zkreslený.
Mimochodem, zrovna zesilovač antény Felicie není buhvíjak kvalitní, často to jde lépe bez něho, hlavně pokud je rádio citlivější.

Datum: 21.07.12 14:28

Anténa musí být kvalitně ukostřena na karoserii, prut nesmí být polámaný a měla by mít v sobě funkční, fantomově nebo po kablíku napájený zesilovač. Stejně tak je potřeba zkontrolovat, že ho autorádio skutečně napájí. Koaxiál musí být v pořádku a co nejkratší cestou vést k autorádiu, pokud možno mimo ostatní kabeláž.
Nepíšeš jaké auto, ale je všeobecně známým faktem, že nejlepší příjem má 73cm prut namontovaný vpředu na střeše, skloněný o 45 stupňů. Jiné umístění a délka antény je kompromis.
Ohodnoceno: 1x

Od: josef123
Datum: 21.07.12 22:32

Díky, musím ještě zkontrolovat tu kostru na karoserii.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.