Stržená matka v karoserii Favorita

Od: Datum: 20.07.12 00:10 odpovědí: 4 změna: 21.07.12 00:41

Zdravím vás.

Stala se mi nemilá věc.

Když sem se pustil do výměny předních blatníků na favoritu,po povolení pár závitů,se mi matka v dutině karoserie strhla a začala se i s povolujícím šroubem protáčet.Je nějaká možnost opravy?

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 20.07.12 00:52

Nejde matku chytit klíčem? - uříznout či ustřihnout šroub - co jiného?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.12 02:22
avatar

sou tam takový čtverečky se závitem ty drží pomocí zobáčků jakmile to zarezne tak se to při povolování většinou urve a protočí nebo je to pod tím již tak vyhnilí že to nemá co držet a zas se to protočí

takže nejrychleji jak se to dá povolit je to vodbrousit flexou pak pokud je ten podběh pod blatníkem o.k . se koupí ty čtvercový matky a šrouby nový a vymění se to .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.12 11:04

Na to mám takový trik. Utrhla se mi matice, co je přibodovaná a drží čep vzpěry 5 dveří. Prostě se uklepla, jak byl čep dlouho povolený a dveře se pořád zabouchávali a otvírali. Na matici jsem tlačil šikmo dolů a současně prudce trhem otočil. Držela vevnitř o jednu hranu a pak na tření se dotáhla nadoraz.

Na blatníku jsou tyhle jen dvě a to kolem tlumiče, jinak jsou všude výměnné matice do čtvercové díry ve skeletu s pacičkama, které uhnily. Matici tedy vyměnit.

Je tam tahle matice:

https://www.poradte.cz/auto-m…podbehy-blatniku-rapatak.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.12 00:41

Díky,to už sem vyřešil.

Teď mě trápí jiná věc,zjistil sem,že v minulosti byl vůz bourán na levou stranu a tím se vše posunulo,vyhnulo,natrhlo a časem prorezlo.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.