Autobaterie Exide vs Varta

Od: Datum: 18.07.12 10:34 odpovědí: 7 změna: 19.07.12 17:27

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem autobaterie pro vůz R19 (originál je 55 Ah).

Nemůžu se rozhodnout mezi Vartou Black Dynamic 56 Ah 480 A či Exide Excell 54 Ah 520 A. O kapacitu ani tak nejde, ten rozdíl 1 Ah se dá zanedbat, ale hlavně aby chvíli vydržela. Starou Delphi vápník jsem udržel cca 8 let v provozu.

U Varty se mi líbí výhodnější cena a to že značka je známá, u Exide je mi líbí indikátor magické oko, které se taky na autobaterii hodí.

Nevím tedy jestli se vyplatí koupit kvůli indikátoru a možná i vyšší kvalitě tu Exide s příplatkem 257,-Kč oproti Vartě. Díky za rady.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.07.12 12:53

Kdysi jsem měl v dieslu exide 72ah s vysokým startovacím proudem a starý diesel startoval i při mínus 33. Ta baterka byla neskutečný držák s vydrží.
Ohodnoceno: 2x

Od: tr
Datum: 18.07.12 19:26

Zdravím, díky za odpověď. Mě na té Exide láká ten ukazatel magic eye, člověk alespoň ví, že je třeba málo elektrolytu a nesnaží se zbytečně o záchranu baterie.

Datum: 18.07.12 13:09

Montuji Vartu a lidi si nestěžují. Chybu ale neuděláš ani s jedním z nich.

Datum: 18.07.12 20:14

loni nebo předloni běžel na kabelovce zajímavý dokument z prostředí výroby autobaterií někde na jihu Asie(tam už dnes probíhá 90% výroby celosvětově a čehokoliv)-no a jejda-rozdíl na konci linky byl v polepech jednotlivých baterií,další linka měla jinak designově samotné obaly a barvu plastu-a totéž-včetně jakože renom.značek Bosch,Varta atd... Ale osobně mám v obou autech(R 19 16V a BMW TDS) tady na horách Vartu Silver dynamic(72Ah a 100 Ah) a není problém ani když je zima-jakože na horách je fakt zima...*frajer*

Ohodnoceno: 2x

Od: pl*
Datum: 19.07.12 12:11

Exide premium máme ve fabii 64ah a 53ah ve felicii zatim rok plná spokojenost.

Od: nu*
Datum: 19.07.12 17:16

magické oko náhle přestane fungovat, ale to nemusí znamenat že je baterka ko, obyčejnou vartu jem měl v passatu 8 let a v zimě startovala na první otočení klíčkem, v oktavii kterou jsem později koupil od Hanse byla baterka značky mammut, do které s emusela dolévat voda a kterou jsem vyhodil hned jen co přišla první zima, měla asi 60 Ah a to na TDi-čko nestačilo, dal jsem tam 72AH baterku Starline od auto-kelly, za starého mammuta mi odečetli pár korun, vsadím se že je starline vyráběna na stejné lince jako exide a Varta, a to v asii, liší se jen samolepkou.je to asi jediná levná věc od autokelly která drží a funguje.

Kupte si obyčejnou levnou Starline.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.07.12 17:27

Já mám DynaLite, kterou vyráběla Akuma a taky spokojenost. Mám ji od roku 2007 a zatím jsem do ni 2x dolévat jen destilku. Kupoval jsem ji v Obi.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.