Nový registr vozidel nefunguje vs sankce

Od: Datum: 17.07.12 14:18 odpovědí: 13 změna: 17.07.12 19:25

poraďte prosím potřebuji prihlásit ojeté vozidlo to ale bylo odhlášeno ještě ve starém registru a na úřadě mi tvrdí že jim tyto registry nekomunikují že jim počítač ukazuje kraviny a proto mi to vozidlo nemůžou přihlásit už to takto řeším 14 dnů a nevím jak dál potřebuji přihlásit abych mohl vozidlo používat tak jestli máte někdo nějaké zkušenosti s tímto ta k napište dík

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 17.07.12 15:07

Jestli je vozidlo odhlášené v jiném okrese na vás tak samozřejmě můžete vůz používat . Doregistrace není zatím nijak časově uzakoněna .Jezdí tak půl národa .

Od: buss®
Datum: 17.07.12 15:16

Klid, jejich problém, kdyby něco, žalovat MD o náhradu škody.

Ohodnoceno: 2x

Od: nu*
Datum: 17.07.12 16:14

zkušenost je jendoznačná, systém sice běží, ale je nefunkční, nepřenáší se datat ze starího systému, když bylo jednou do systému zadáno auto včetně celé zadní strany technického průkazu, tato datat tam mají být.

Bohužel tam nejsou, když tam jsou tam jen některá, a i ta něklzerá jsou špatná, zatím nevím o jediném autě, kde by byl záznam bezchybný...

Program běží, ale je nefunkční, nebno fukční jen částečně...

Uvedu příklad, jak to vypadá v praxi...žadatel o registraci již registrovaného auta předloží technický průkaz, úřednice zadá do systému regustrační značku, načtou se jí údaje o vozidle a provozovateli atd, vítá jí hned nekolik chybových hlášení...chyba jednotlivých hmotností, chyba barvy, VIN má špatný formát...když se podívá ne technické údaje auta, zjistí, že z 35 položek jich chybí 10...

Když těch 10 mechanicky dopíše a záznam uloží, zjistí, že se data neukládají do systému...kolnky jsou opět prázdné...

Když napíše či zavolá na helpdesk dodavatele, ten po 3 dnech odpoví, že to není pravda, že se data ukládají a že v systému jsou, akorát se nezobrazují na obrazovce...proto mají být úředníci při práci s daty opatrný...

Pak si dotyčná musí připadat jako idiot...Po týdnu trápení s nefunkčním systémem začíná pochybovat o tom, že program ovládá...

Pak tomu v televizi nasadí korunu vedoucí oddělení nebo odboru registrace vozidel pražského magistrátu, který prohlásí, že až se to ženské naučí, bude vše ok...

Takýže prhram běží, ale jen běží...dodavatelé opravují chyby za pochodu, tedy za provozu...odserou tom ldié kteří čekají na přihlášení auta 5-7 hodin, protže systém má své světlé chvilky kdy umožňuje tisk, ukláídání dat atd...

Největším problémem je že systém není pořád propojen se základním registrem obyvatel a osob, že dává chybové hlášení o tom, že uvedený najitel či provozovatel neexistuje, respektive že nebyl nalezen...k tomu chybové hlášení o VIN v nesprávném formátu...

Když to úřednice vše ignoruje, a snaží se přesto zadat vše ručně a přeskakovat chybová hlášení, musí opakovaně potvrzovat že i přes chybová hlášení chce provést úkon, systém všechny tyto její kroky eviduje...Kdyby náhodou došlo v této souislosti k nesprávnému úřednímu postupu, kdo by to asi odskákal? Systém? Ministerstvo dopravy?

Na Vašem míste bych vyčíslil škodu která vznikla tím že jste nemohl provést úkon, a vše bych postoupil MDCR...Provozovatelem nového systému je MDCR, MDCR odpovídá za to že sytém spustilo , že systém nebyl řádně otestován v praxi a že před jeho spuštěním nebyly odstraněny chyby a disfunkce, které se odstraňují až za provozu, co odskáčou občané a hlavně úředníci, kteří mají s nefunčním programem poskytovat služby za stát...

Od: jaraza*
Datum: 17.07.12 16:33

tohle všechno chápu, vím že ty úřednice za to nemůžou chtěl jsem ale jet na dovolenou s tímto vozidlem Maďarsko Rumonsko a už vidím jak se domlouvám s Maďarským policistou a vysvětluji proč mám na otp jiné jméno než na řp a op to bude opravdu zajímavé také nevím jak vyčíslit zmařenou dovolenou když mě zatím nic nestála ale kvůli nefunkčnímu registru budu sedět doma na MDCR jsem se pokoušel dovolat na jejich zelenou linku ale neúspěšně buď volá moc lidí nebo to mají vyvěšené tak nevím přesto dík

Datum: 17.07.12 16:38

buď to risknete a pojedete s TP na jiné jméno, a kdyby něnco, budete škodu vymáhat po MDCR? nebo seďte doma na zadečku, třetí možnsot je hodit na úřad do doby než to začne běžet, protože se to opravuje za chodu, nevylučuji že zítra nebo ve čt se bude dát ze systému konečně tisknout ...

Datum: 17.07.12 16:49

je to jedna z mnoha smutných ukázek "fungování" státu-je mi i líto,že jsem měl asi před dvěma měsíci,kdy jsem sem nastinoval problémy, pravdu,že přechodem registru z MV na MDCR to bude úlet-v rámci čech není problém jezdit s čímkoli co nelze řešit v registru-kdyby byl problém na silnici-vždy do správního řízení a tam pak příslušnému úřadu pouze zaslat dop.dopis o nefunkčnosti(oni to moc dobře vědí),ale cestou ven mimo ČR už by mohl být problém(nikoho v cizině nezajímá neschopnost státu postarat se o data občanů v registrech)-každopádně bych měl připravené tel.spojení na ambasády ČR v zemích,přes které projedu-aby bylo možno je aktuálně zkontaktovat a případný problém ev.řešit přes ně...

Od: laybor*
Datum: 17.07.12 16:43

Proč jste to nedal do otázky hned - že chcete jet do zahr. - tam samozřejmě platí vůz na sebe dohlásit - ale jinak vše co jsem napsal

viz výše.

Datum: 17.07.12 18:17

Jaraza, klidně může být v řidičáku jiné jméno, jak v techničáku. Já jel klidně s autem jiného majitele...

Datum: 17.07.12 18:16

nu, upřimně Vás lituji, rovněž i vaše kolegyně. Více ale lituji paní krystýnu z Pardubické evidence, páč se s ní trošku znám.

Ten silný pán z Prahy (magistrát) co sdělil "že až se to ženské naučí, bude vše ok" by si zasloužil (snad se tak již stalo) ...jsem proti fyzickému násilí, ale ženy si s ním poradí...

je ti jen ukázka jeho neschopnosti, že jim to správně nevysvětlil...

Datum: 17.07.12 18:44

místo žvanení v televizi je to měl naučit, souhlas, a pokud je to nenaučil, nemá na vedoucí funkci co dělat...Bohužel i stoprocentní znalost manuálu je "ženským" k ničemu, pokud program nefunguje.

Když má systém umožnit uložení dat a údajů a následně je vytisknout do TP, ale ve skutečnosti je neukládá a netiskne, bude chyba někde jinde...ne v neznalosti ženských

Dopisování chybějících nevytištěných údajů psacím strojem, jak to provádějí na některých registračních místech jen proto, aby lidé mohli po 3denním martýriu odejít s TP, jak to bylo prezentováno v televizi, myslím že tam byl uveden příkald Plzně je absurdní, jednak se domnívám že psací stroje má už málokdo, a pak by mě zajímalo kdo a především KDY bude tyto údaje konečně dopisovat a ukládat do elektronického systému, pokud je tam momentálně nelze uložit.Pravděpodobně se budou žádosti ukládat do papírových krabic od bot a dopisovat se to bude asi v příštím století. Nebo nikdy? Tvrzení dodavatele, že údaje ve skutečnosti jsou v systému, jen se nezobrazují užibvatelům na obrazovce monitoru si vysvěštluji tzak, že je nutné najit nějakého idiota, na kterého se hodí skutečná dysfunkce celého systému.

Má se úřednice celé týdny nebo měsíce vracet k jednomu úkonu, který sice provedla ale ve skutečnosti řádně neprovedla a doufat, že systém jednoho dne "naskočí"? Co když to začne fungovat až poté, co bude mít dotyčná ve skříni 25 papírových krabic od bot, plných "nedotažených", ale ve skutečnosti "vyřízených" žádostí? To se pak bude na úřadech vše dodatečně opravovat celá léta? Kdo a kdy pak bude odbnavovat a vyřizovat nové žádosti?

A co znamená, že systém funguje na 30 nebo 70 procent? Buď funguje, nebo nefunguje...Já tvrdím, že NEFUNGUJE...i když BĚŽÍ...

Datum: 17.07.12 18:50

nu, jako téměř vždy s vámi souhlasím. Kdybych nějak mohl pomoci, rád bych pomohl, ale na to je moje možnost a znalost mizivá...

ale jak to skončí?

Od: jarda3*
Datum: 17.07.12 18:56

Aha, takze jit vyzvednout auto z depozitu neni ted dobry napad nebo tohle system zvladne? Kolik bych mel chtit za den, kdy nemohu diky CRV provozovat auto?

Datum: 17.07.12 19:25

dobrý nápad je nechodit tam vůbec, ale kdo nemá značky, ten nemůže jezdit, to je jasné, ale ten kdo potřebuje jezdit ten tam jít musí...MDCR tvrdí že požadavky na úhradu nákladů bude posuzovat případ od případu, kdo to řádně doloží, ten by měl uspět

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.