Pitbike 125ccm řetez+rozeta

Od: Datum: 16.07.12 02:34 odpovědí: 6 změna: 16.07.12 14:57

Zdravím. Zajímalo by mě jakej je rozdíl v těchto dvou řetězech

1. http://www.epitbike.cz/retezy…-chains-428-professional.html

2. http://www.epitbike.cz/retezy…-chains-420-professional.html

Potřebuju si koupit novej řetěž a nevím kterej mi bude pasovat na moji rozetu která má 41 zubů proto se vás ptám jestli nevíte jakej je rozdíl mezi těma dvěma řetězy a kterej by se mi na tu rozetu více hodil Pitbike mám 125ccm rozeta 41 zubů. Předem děkuji za vaše odpovědi.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: moto®
Datum: 16.07.12 08:57

Řetězy se liší průměrem rolničky, 420 jej má 7,75 mm a 428 má 8,51 mm. Řětěz 428 má také o něco větší pevnost.

Takže se musí řetěz kupovat dle původního osazení. Pokud tedy již nebyl měněn a nebyl již špatně montován. Obyčejně se mění celá sada. Malá kolečka i rozety se liší i sílou. Na 420 jsou o něco slabší než na 428. Na 420 je síla 6 mm a na 428 je o milimetr silnější. Někdy se ale dělají i na 428 s menší sílou že tam jde řetěz 420 nacpat a to je potom chyba. Sice to funguje, řetěz se ale rychle zničí.

Od: svs*
Datum: 16.07.12 10:25

Takže to nějak moc nevadí když tam budu muset mít 428 a koupím např. 420 nebo naopak? (i když se rychleji zničí) jinak nejspíš budu muset rozebrat přední kryt motoru a změřit to malé kolečko jestli má 6mm nebo 7mm? Nechci to nijak moc řešit a v motorkách jsem ještě celkem amatér :) Jinak řetěž jsem ještě nikdy neměnil jenže ho mám rezavý a zkřivený.

Datum: 16.07.12 10:57

Určitě to vadí, musí tam být ten správný. Navíc, řetěz 428 by ani nešel na kola 420 nasadit. To je pitbike se motorem Monkey (ležatý čtařtakt)?

Odkud jsi?

doplněno 16.07.12 11:00:

Stačí ale vzít šupleru a změřit průměr válečku na původním řetězu a pozná se to i tak. Chce to ale člověka který umí s šuplerou měřit

Datum: 16.07.12 11:48

Tak u motoru je napsáno pouze toto: Motor:125ccm, 4-takt, jednoválec

Jinak jsem z Frýdku-Místku. Ten řetěz docela spěchá a ja si s tím rady nevím. Někde jsem četl že se změří pruměr ozubeneho kolečka a ty mi píšeš že průměr válečku. Takže jsem to pochopil tak že když změřim délku toho zubu tak na 6mm bude pasovat 420 řetěž a na 7mm 428? pochopil jsem to dobře? Nerad bych koupil řetěz za 600kč kterej bych musel vyhodit..

Datum: 16.07.12 13:42

Tak jsem se mrkl na zadní rozetu a je tam napsané 428-41 což 428 bude asi řetěž (je to napsane i na řetězu) a 41 budou asi zuby Jenom mě zarazilo že ten řetěž co budu kupovat ma počet článku 126 což je asi hodně takže to budu muset zkrátit co?

Datum: 16.07.12 14:57

To je běžný řetěz který se montuje mimo jiné i na Jawy. To by měl mít každý lepší obchodník s motodíly. Já jej vedu v metráži a posílám přesně na požadovaný počet článků. Ve Frýdku nikdo neprodává?

Jinak také řetězy zde: http://www.retezy.info/

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.